آشنایی با توییتر

آشنایی با توییتر آشنایی با توییتر
- ۱۲ دی ۱۳۹۹ -

تاثیر توییتر در کسب و کارها ۲۰۲۱ | تکنیک های twitter و سئو | گروه پنتاما

بدون نظر 658 بازدید

حتما به کررات نام توییتر را شنیده اید و خوب می دانید این شبکه اجتماعی چقدر طرفدار دارد و تا چه میزان توانسته جای خود را میان کاربران دنیای اینترنت و فضای مجازی باز کند. در این مقاله می خواهیم به آشنایی با توییتر بپردازیم و بگوییم این شبکه اجتماعی محبوب چگونه می تواند در جذب مشتری برای کسب و کار شما مفید عمل کند.

توییتر چیست؟

توییتر یک شبکه اجتماعی است که با استفاده از پیام های کوتاه، میان کاربران ارتباط برقرار کرده و این امکان را می دهد که افراد گوناگونی پیام ها را ببینند و به اشتراک بگذارند. جالب است بدانید یکی از مهمترین کاربردهای توییتر آن است که این شبکه اجتماعی برای شرکت هایی که می خواهند مشتری های جدیدی را از طریق اینترنت جذب کنند، به یک متحد بزرگ تبدیل شده است.

توییتر همچنین روش ارتباط برقرار کردن را تغییر داده و قادر به گردش در سراسر جهان با ۵۰۰ میلیون توییت فقط در ۲۴ ساعت است.

از سویی دیگر توییتر با داشتن ۳۲۰ میلیون کاربر فعال در هر ماه، فرصتی استثنایی برای مشاغلی است که می خواهند به سرعت و به بهترین شکل رشد کنند.

به عنوان یک واقعیت، از هر ۳ کاربر توییتر ۱ نفر از آنها اذعان می کند که از آن برای یافتن محصولات جدید استفاده کرده و ۴ نفر از ۵ کاربر برای دنبال کردن مارک ها و شرکت ها طبق آخرین گزارش در HubSpot از توییتر استفاده می کنند.

بعد از خواندن این اطلاعات، سؤال ساده است:

اگر مشتری های شما در توییتر هستند، چرا به دنبال آنها نیستید؟

خوشبختانه ما در دوران کبوترهای حامل قرار نداریم بنابراین گرفتن مشتری سریع، آسان است و می توانید نتایج اقدامات خود را در زمان واقعی مشاهده کنید. اگر به دنبال راهی برای جذب مشتری در توییتر و اینترنت هستید، متوقف شوید! در طول پرواز یک لحظه مکث کنید: باید بدانید که زندگی فراتر از توییت و بازتوییت است. ما می خواهیم ۵ راه برای جذب مشتری و آشنایی با توییتر را با شما به اشتراک بگذاریم که در واقع راه هایی رایگان و ساده برای رسیدن به اهداف تجاری شما محسوب می شود.

پس بال های خود را آماده کنید زیرا اگر این نکات را برای شرکت خود به کار بگیرید، به این معنا است که قصد پرواز به سمت بالا را دارد.

 ۵ روش ساده برای جذب مشتری در توییتر

 1. اطمینان حاصل کنید که یک پروفایل جذاب دارید

اولین قدم برای جذب مشتری در توییتر، داشتن یک پنجره نمایش خوب است و به طور مستقیم و مختصر نشان می دهد که شما چه کسی هستید و همه چیز را برای کسانی که آن را مشاهده می کنند، معرفی می کند.

به عنوان مثال، eBay شرکتی است که بالاترین میزان تعامل با توییتر را در اختیار شما قرار می دهد، بنابراین اجازه دهید نگاهی به مشخصات آن بیندازیم و بدانیم که شرکت شما به چه چیزی نیاز دارد تا بتواند برای رسیدن به مشتریان جدید از طریق توییتر، مثبت عمل کند.

صفحه توییتر Ebay

 • یک نام کاربری مناسب انتخاب کنید

گام اول آشنایی با توییتر نام کاربری است. نام کاربری تنها شناسه شرکت شما در توییتر است، بنابراین نامی را انتخاب کنید که معرف شما باشد، به راحتی به خاطر سپرده شود، نماینده خوبی برای کسب و کارتان گردد و در نهایت یافتن آن نیز آسان باشد.

 • یک عکس پروفایل مناسب اضافه کنید
پیشنهاد میکنیم این مقاله را هم بخوانید:
پینترست چیست؟ تاثیر Pinterest روی سئو وبسایت 2021 | گروه پنتاما

تصویری را انتخاب کنید که نمایانگر تجارت شما به صورت بصری باشد و به درستی در ابعاد کوچک تنظیم شود، زیرا تصویر در تمام توییت هایی که منتشر می کنید، به عنوان یک آرم نشان داده خواهد شد.

به عنوان مثال می توانید از لوگوی شرکتتان استفاده کنید البته اگر به راحتی قابل تشخیص باشد. در واقع منظورمان این است که عکسی را انتخاب نمایید که حتی اگر اندازه تصویر برای تنظیم به طور خودکار تغییر کرد، اهداف شما را همچنان دنبال کند. عکسی با کیفیت ۴۰۰ × ۴۰۰ می تواند برای این کار مناسب به نظر برسد.

 • بیوگرافی بنویسید

شما تنها می توانید با ۱۶۰ کاراکتر برای خود بیوگرافی بنویسید نه بیشتر، از همین رو این امر باعث می شود تا شما یک شرح زیستی واضح و مختصر را برای توصیف شرکت، محصولات یا خدمات خود بنویسید، بنابراین از این فضا استفاده کنید تا به کاربران خود اطلاع دهید که چرا شرکت شما بی نظیر است و چرا باید آنها را دنبال کنند. حتی اگر یک فروشگاه فیزیکی یا برنامه های از پیش تعیین شده دارید، می توانید مکان و ساعات افتتاحیه را نیز اضافه کنید.

 • آدرس اینترنتی خود را اضافه کنید

به کاربرانی که از نمایه شما بازدید می کنند، این امکان را ارائه بدهید تا در صورت علاقه به کسب اطلاعات بیشتر درباره شرکت شما، این کار را انجام دهند.

به عبارت دیگر آدرس وب سایت خود را ذکر نمایید تا با افزایش بازدید سایت رو به رو شوید و مشتریان بالقوه را به سمت کسب و کار خود بیاورید.

 • تصویری را در سربرگ قرار دهید

از خلاقیت خود در تصویر سربرگ استفاده کنید. می توانید محصولات یا خدمات خود را نشان داده، تصویر را ویرایش کنید و در هر زمان که مناسب دیدید، پیشنهادات تجاری خود را مطرح نمایید. به عنوان مثال،eBay از نمایش روز مادر که به طور همزمان در بسیاری از کشورهای جهان انجام می شود، برای جذب مشتری استفاده کرده است.

تصویر پیشنهادی باید  pix 1500 پیکسل را اندازه گیری کند، اگرچه باید توجه داشته باشید که در دستگاه های تلفن همراه نسبت ها ۲ به ۱ کاهش می یابند و ۸۰٪ از کاربران توییتر نیز از تلفن های هوشمند خود استفاده می کنند.

 • یک توییت ثابت را انتخاب کنید

قرار دادن یک توییت ثابت در قسمت بالایی نمایه می تواند به شما در جذب مشتری در توییتر کمک کند زیرا این امر در قسمت فوقانی صفحه شما ثابت شده است و هر کاربر که از نمایه شما بازدید می کند، ابتدا آن را مشاهده می کند.

این ویژگی می تواند بیشتر در معرض دید قرار بگیرد و به مشتریان بالقوه شما کمک کند تا ارتباط بهتری با شما و کسب و کارتان برقرار سازند. بنابراین یک پیام ثابت خوب و مناسب انتخاب کنید زیرا در تبدیل مخاطبان به دنبال کنندگان و در نهایت در تبدیل آنها به مشتری کمک می کند. بعد از آشنایی با توییتر و پروفایلتان وارد مرحله بعد می شویم.

 1. از گزینه های جستجو برای دنبال کردن مخاطبان خود استفاده کنید

یکی از بهترین راه های جذب مشتری در توییتر، استفاده از گزینه های جستجو با گزینه “جستجوی پیشرفته” است. بیایید نگاهی به آنها بیاندازیم:

 • برای یافتن مشتری های بالقوه از جستجوی پیشرفته استفاده کنید
 • این امکان وجود دارد که شما قبلاً سعی کرده باشید با نوار جستجو در توییتر مشتری های بالقوه خود را پیدا کنید که متأسفانه نتیجه آن بسیار کلی است.
 • گزینه ای وجود دارد که برای جذب مشتری در توییتر کاملاً مؤثر است: جستجوی پیشرفته.
 • برای استفاده از آن باید از آدرس زیر استفاده کنید: https://twitter.com/search-advanced سپس کلمه یا کلمات مربوط به شغل خود را بنویسید.
پیشنهاد میکنیم این مقاله را هم بخوانید:
تاثیر شگفت انگیز اینستاگرام در کسب و کارها 🤯 در سال 2021 | گروه پنتاما

با استفاده از جستجوی پیشرفته توییتر، می توانید جستجوهای کارآمدتری را ایجاد کنید که به شما در یافتن نتایج بهتر کمک می کند. به عنوان مثال، اگر یک شرکت بازاریابی دارید می توانید از “بازاریابی آنلاین” به عنوان یک کلمه کلیدی در جستجوی مانند “طراحی سایت” ، “بازاریابی” ، “استراتژی” یا “دیجیتال مارکتینگ” استفاده کنید.

https://twitter.com/search-advanced

شما می توانید با اضافه کردن کلمات مشخص، با استفاده از برچسب ها یا هشتگ ها، نوشتن کلمات کلیدی منفی و حتی انتخاب مکان، از گزینه جستجوی پیشرفته برای یافتن کاربرانی که در نزدیکی شما هستند، استفاده کنید.

با استفاده از این جستجوها می توانید پرکاربردترین هشتگ های مربوط به محصول خود را بیابید، می توانید لیستی از کاربرانی را که به آنچه پیشنهاد می دهید، علاقه مند هستند، به دست آورید و از مکالمات صورت گرفته در مورد خود ایده بهتری کسب کنید.

برای جذب مشتری در توییتر به بیوگرافی متوسل شوید

آیا می دانید با کلمات کلیدی که برای نوشتن شرح حال خود استفاده می کنید و همچنین با موقعیت مکانی که اعلام می دارید، می توانید مشتری توییتری خود را جذب نمایید؟

نه تنها این، بلکه ابزارهایی مانند Followerwonk نیز وجود دارند که امکان کشف آنها را فراهم می کنند. این یک موتور جستجو است که کاملاً با توییتر ادغام شده و قادر است مسیر دستیابی به مشتری را به شما نشان دهد.

با استفاده از تجزیه و تحلیل ابزار، با یک نسخه رایگان قوی، می توانید افراد تاثیرگذار را جستجو کنید و آنها را فالو کنید. در بیوگرافی ها جستجو کنید تا کاربران یا مشتریان بالقوه خود را بیابید. حتی می توانید کاربران، مارک ها، محصولات، تجزیه و تحلیل موقعیت مکانی را بررسی کرده کرده و مشتریان بیشتری به دست آورید.

 1. فالوئرهای رقبای خود را بررسی کنید

در این مرحله آشنایی با توییتر به جذب مشتری می پردازیم. یکی از بهترین راه های جذب مشتری در توییتر این است که به آنچه رقبای شما انجام می دهد، توجه کنید. حتی می توانید نگاهی بیندازید که آیا آنها وظیفه خود را به خوبی انجام می دهند یا خیر. بهتر است بدانید آنها نیز ممکن است پروفایل های دیگری را دنبال کنند که می توانند برای شرکت شما جالب باشند. در عین حال این امکان وجود دارد که کاربرانی که مورد علاقه شما هستند را نیز فالو کنند.

به همین دلیل است که تجزیه و تحلیل و مطالعه رقابت شما باید نه تنها در توییتر بلکه به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی دیجیتال شما باشد.

ببینید که چه کسی رقبای شما را دنبال می کند، چه کسی از آنها پیروی می کند، هشتگ هایی را که از آنها استفاده می کند، کدامند زیرا آنها مرجع شما هستند و دقیقا همان کاری را انجام می دهند که می توانید انجام دهید و اطلاعات جالب بسیاری را از آنها استخراج کنید.

برای این کار بهتر است از ابزارهایی مانند audiense استفاده کنید. با این ابزارها می توانید عملکرد رقبای خود را در توییتر تجزیه و تحلیل کنید.

پیشنهاد میکنیم این مقاله را هم بخوانید:
پینترست چیست؟ تاثیر Pinterest روی سئو وبسایت 2021 | گروه پنتاما

جذب مشتری توسط توییتر

 1. از هشتگ ها به خوبی استفاده کنید تا بتوانند شما را پیدا کنند

قدم بعدی آشنایی با توییتر شناسایی بهترین هشتگ ها یا برچسب ها برای یافتن مکالمه هایی که مخاطب شما در آن قرار دارند است، جهت تعامل با آنها و جذب مشتری در توییتر بسیار مهم است.

ابزارهای زیادی وجود دارند که می توانند به شما کمک کنند مانند Twitonomy ، Hashtagify یا RiteTag  که به شما این امکان را می دهند تا ببینید کدام هشتگ ها برای تجارت شما بهترین هستند، بنابراین می توانید با هدف تبدیل کاربران به مشتری و ایجاد ارتباط با آنها، انتخاب هشتگ را آغاز کنید.

هنگامی که تعیین کردید که هشتگ های مربوط به منطقه شما چیست ، می توانید به افرادی که علاقه مند به این موضوعات هستند، برسید.

به عنوان مثال ، بسیاری از کشورها روز مادر را جشن می گیرند ، بنابراین بسیاری از شرکت ها با استفاده از هشتگ #MothersDay برای نمایش محصولات و خدمات خود تلاش می کنند تا با کاربرانی که از جستجوهای مشابه با این برچسب مانند Maidenform استفاده می کنند، ارتباط برقرار سازند.

اما به یاد داشته باشید که هشتگ های کلیدی را انتخاب کنید تا بتوانند شما را پیدا کنند و توییت های خود را با انواع و اقسام هشتگ ها پر نکنید.

 1. ایجاد تبلیغات یا مسابقات

در گام آخر آشنایی با توییتر بهترین راه برای جذب مشتری در توییتر و ارائه فرصتی به آنها برای خرید محصولات یا خدمات کاملاً رایگان چیست؟

این دقیقاً کاری است که شما می توانید با ایجاد تبلیغات در توییتر انجام دهید. این یکی از استراتژی هایی است که بهترین نتیجه را ارائه می دهد زیرا این نوع مشوق ها برای بسیاری از کاربران امکان تعامل با تجارت شما را فراهم می کند.

شما می توانید با استفاده از یک هشتگ خاص، برای ورود به یک مسابقه، جشن گرفتن یک رویداد، پاسخ دادن به یک سؤال، خلاقیت خود را در اختیار کاربران بگذارید. در حالی که کاربران از محصولات شما استفاده می کنند، از آنها دعوت کنید تا با استفاده از یک هشتگ خاص، اظهار نظر کنند.

توییتر چیست

مثال خوب یک مسابقه توسط هتل های Sonesta ، با استفاده از هشتگ #WinteratSonesta است که از کاربران دعوت می کند عکس های مربوط به اقامت در فصل زمستان و در هتل های Sonesta را به اشتراک بگذارند. استفاده از هشتگ های مناسب کمک می کند تا همه کاربران بتوانند با این کار خود فرصتی کنند و دو شب اقامت در یکی از این هتل ها را به صورت رایگان به دست آورند.

مثال جالب دیگر Starbucks است، که از همه پیروان خود خواسته تا از این طریق با استفاده از هشتگ #myfrapuccino در مسابقه شرکت کنند و در عین حال تبلیغ خودکار ایجاد نمایند.

مهمتر از موارد گفته شده، محتواهای با کیفیت و ارائه آن در حساب کاربری شما و همچنین تهیه یک استراتژی خوب، این امکان را به شما می دهد تا در این شبکه اجتماعی پرطرفدار، موفق باشید و مشتریان و کاربران بسیاری را به سمت خود جلب نمایید.

نظر شما در مورد این ۵ راه جذب مشتری با استفاده از توییتر چیست؟

حقیقت این است که روش های خلاقانه زیادی برای جذب مشتری در توییتر وجود دارد، اما اگر این ۵ نکته را دنبال کنید، تجارت شما باید به سرعت دچار تغییر و تحول شود.

به اشتراک بگذارید

نظرات شما برای ما مهم است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره در ایام کرونا
۰۹۱۲۴۹۰۱۰۳۱