Sponsored و ugc

Sponsored و ugc Sponsored و ugc
- ۱۲ دی ۱۳۹۹ -

آشنایی با ویژگی لینک (Attribute) 🔥 جدید Sponsored و ugc در ۲۰۲۱ | گروه پنتاما

بدون نظر 666 بازدید

تا ۱۵ سال پیش کامنت های اسپم یکی از مشکلات پیش رو بود تا جایی که گوگل برای رهایی از آن، ویژگی نوفالو را به لینک ها افزود. از سویی دیگر لینک نوفالو کمک بسیاری برای تعیین لینک های تبلیغاتی و اسپانسری انجام می داد. جالب است بدانید از سال ۲۰۰۵ بود که پس از معرفی لینک های نوفالو، تغییرات بسیاری در فضای وبسایت ها ایجاد شد و به نحوی می تواند گفت این ویژگی پیشرفت های بسیاری را به همراه داشت.

پس از گذشت این سال ها زمان آن رسید تا لینک های نوفالو، نیز خود تغییراتی داشته باشند تا ویژگی های جدید بتوانند درک بهتری از لینک های موجود در فضای وب برای موتورهای جست و جو ایجاد کنند. حتما شنیده اید که اخیرا گوگل دو ویژگی جدید را برای لینک های نوفالوی خود در نظر گرفته است تا شرایط بهتری برای وبمستر ها به وجود آید.

در ادامه شما را با آپدیت جدید گوگل و ویژگی های تازه لینک های نوفالو آشنا می کنیم و از توانایی های آنها برایتان می گوییم.

با اتریبیوت های جدید لینک های نوفالو آشنا شوید

همان طور که گفته شد، در آپدیت جدید گوگل، ویژگی ها یا همان اتریبیوت های جدیدی به لینک های نوفالو افزوده شده است. در ادامه این دو ویژگی را به شما معرفی می کنیم:

rel=sponsored:

sponsored به لینکی گفته می شود که تمام اهداف آن در حوزه تبلیغات یا مواردی از این دست خلاصه شده و تنها به همین دلایل ایجاد شده باشد. منظور از این امر چنین است که لینک هایی مورد توجه قرار می گیرند که می توانند به واسطه تبلیغ در یک سایت قرار گرفته باشند. جالب است بدانید این ویژگی جدید گوگل، ماهیت لینک های موجود در دنیای وب را شناسایی کرده و به گوگل معرفی می کند.

rel=ugc:

این نوع لینک زمانی ایجاد می شود که توجهش به محتوایی باشد که توسط کاربران ایجاد شده است. از نمونه این محتواها می توان به پست های فروم و کامنت ها اشاره کرد.

این ویژگی ها برای موتور جست و جوی گوگل دارای یک خاصیت بسیار مهم بوده و آن این است که کمک می کنند گوگل از لینک های موجود به عنوان یکی از عوامل تعیین رتبه بندی استفاده کند. در واقع این امر بدین معنا است که در گذشته لینک های نوفالو مورد بی توجهی قرار می گرفتند اما امروزه با کمک این اتریبیوت نه تنها نادیده گرفته نمی شوند بلکه به شکل بسیار مفیدی مورد استفاده قرار می گیرند و تعیین کننده رتبه بندی صفحات و در نهایت یک سایت می باشند.

پیشنهاد میکنیم این مقاله را هم بخوانید:
انکر تکست چیست؟ تکنیک های Anchor text در سئو 2021 | گروه پنتاما

ویژگی های جدید لینک

 

مواردی که در بالا ذکر کردیم هر دو به عنوان یک نوع از لینک های نوفالو شناخته می شوند و در تغییرات و آپدیت جدید گوگل به کاربران معرفی شده اند.

چرا لینک ها دارای اهمیت هستند؟

شاید با توجه به مواردی که در بالا گفتیم این سوال برایتان ایجاد شده باشد که چرا لینک ها دارای چنین اهمیتی هستند که گوگل برایشان برنامه ریزی کرده و آپدیت های متنوعی ارائه می کند. لازم است در پاسخ به این سوال بگوییم لینک ها اطلاعات بسیار مهم و ارزشمندی برای رتبه بندی نتایج موتورهای جست و جو به حساب می آیند. در واقع اطلاعاتی که در یک لینک وجود دارد، کلماتی است که در یک لینک مورد استفاده قرار می گیرد که همگی آنها می تواند به گوگل یاری برساند تا راحت تر از گذشته مواردی که لینک سازی انجام گرفته است را شناسایی کند و به درک بهتری از آن دست یابد.

در آپدیت جدید گوگل و با ویژگی های نامبرده شده، گوگل برای ارزیابی لینک های نوفالو، قدرتمند تر از گذشته عمل خواهد کرد و دیگر اطلاعات را از دست نخواهد داد.

از سوی دیگر این امکان به صاحبان وب سایت ها داده می شود که اگر دارای بک لینک های معتبری هستند، جایگاه واقعی خود را در رتبه بندی موتورهای جست و جو به دست آورند و در میان انبوع لینک های ساختگی، نادیده گرفته نشوند و سئو سایت شان بهبود پیدا کند.

نحوه استفاده درست از دو ویژگی sponsored و ugc در لینک‌ها

حتما می دانید که عموما لینک ها بیش از یک اتریبیوت دارند و در آپدیت جدید هم مدیران وب سایت ها می توانند روند گذشته را تغییر ندهند. در واقع منظور این است که از این به بعد اگر لینکی که برای تبلیغات یا اسپانسر نیست، با اتریبیوت واقعی خود شناسایی خواهد شد، ارزش و جایگاه صحیح خود را به دست خواهد آورد. همین امر می تواند در رتبه بندی سایت شما در گوگل بسیار موثر عمل کند.

پیشنهاد میکنیم این مقاله را هم بخوانید:
لینک نوفالو (nofollow) و فالو (dofollow) برترین نسبت بک لینک سازی 2021 |‌گروه پنتاما

البته باید توجه داشته باشید که در این آپدیت جدید برای لینک های تبلیغاتی و اسپانسرینگ، حتما از sponsored استفاده کنید تا از پنالتی شدن آن جلوگیری نمایید. در واقع پس از آپدیت جدید گوگل ترجیح این موتور جست و جو به کار بردن sponsored در چنین شرایطی است هر چند باید بگوییم همچنان لینک های نوفالو شناسایی شده و مورد استفاده گوگل قرار دارند.

تغییر یا عدم تغییر لینک های نوفالو قدیمی

در این بخش می خواهیم تاکید کنیم که تا ماه مارس سال ۲۰۲۰ میلادی، با لینک هایی که در گذشته و پیش از آپدیت ساخته شده اند، همانند قبل برخورد می شود و ویژگی های جدید تنها برای لینک هایی که از این به بعد ساخته می شوند، مورد استفاده قرار می گیرد.

در واقع شما می توانید بدون آن که نگرانی به خود راه دهید، لینک های قبلی را استفاده کرده و از این به بعد از لینک های اتریبیوت برای مطالب جدید بهره بگیرید.

انواع لینک نوفالو

از سوی دیگر باید بگوییم اگر نوفالو را تنها برای مسدود سازی لینک اسپانسری یا تبلیغاتی و همچنین عدم تایید صفحه ای که به آن لینک داده اید، استفاده می کنید، به هیچ عنوان نیازی نیست آن را تغییر دهید و موتورهای جست و جو به درستی لینک شما را شناسایی کرده و مطابق خواست شما با آن برخورد می کنند.

ارزش لینک های نوفالو پس از آپدیت جدید گوگل

حتما می دانید در گذشته هنگامی که شما لینکی را به عنوان نوفالو معرفی می کردید، گوگل آن را به شکل تمام و کمال نادیده می گرفت و به هیچ عنوان آن را دنبال نمی کرد اما اکنون شرایط تغییر کرده است. پس از آپدیت جدید گوگل و افزودن ویژگی های جدید به لینک نوفالو، شما با انتخاب ugc یا sponsored باعث می شوید گوگل به دقت آنها را رصد کند و مطلع گردد که کدام یک از لینک های سایت شما را در سرچ بیاورد و کدام یک را نادیده بگیرد. در واقع ویژگی های جدید به گوگل کمک می کند تا به درک بهتری از لینک های سایت شما برسد و به درستی در خصوص آنها تصمیم گیری کند.

پیشنهاد میکنیم این مقاله را هم بخوانید:
بک لینک چیست 🤯 جدیدترین روش های لینک سازی سئو 2021 | گروه پنتاما

اهمیت استفاده از لینک های نوفالو

لازم است بگوییم همچنان استفاده از لینک های نوفالو اهمیت بسیاری دارند زیرا کمک می کند سایت شما از پنالتی و اسپم شدن رها شود و مسیر رشد خود را به درستی طی نماید. البته باید مجددا تاکید کنیم که توجه امروز گوگل بر استفاده از رل sponsored است هرچند اگر از nofollow هم استفاده کنید نتیجه یکسانی دریافت خواهید کرد.

از سویی دیگر با توجه به آن که شما در سال ۲۰۲۰ باید توجه خود را نسبت به اتریبیوت های جدید بیشتر کنید، پس چه بهتر که از هم اکنون آن را در برنامه های خود قرار دهید.

زمانی عملی شدن تغییرات جدید گوگل

همان طور که در چند خط گذشته اشاره کردیم، ترجیح گوگل بر استفاده از ویژگی های جدید است اما همچنان این موتور جست و جو nofollow را نیز شناسایی می کند و برای استفاده و درک درست از لینک ها، آن را مورد توجه قرار می دهد.

همچنین اگر از تاریخ ایندکس کردن لینک های نوفالو توسط گوگل را می پرسید، باید بگوییم از ابتدای ماه مارچ سال ۲۰۲۰ میلادی این امر رخ خواهد داد و از آن پس لینک های سایت شما با تغییرات ویژگی های جدید نوفالو درک می شود.

اگر تاکنون برای برای آن که صفحه شما ایندکس نشود از نوفالو استفاده می کردید، باید بدانید که روش شما آنچنان هم درست نبوده است و از این به بعد بهتر است روش خود را تغییر دهید.

در پایان

نوفالو همچنان قرار است مورد استفاده قرار بگیرد و شما می توانید هر وقت که اراده کردید که لینک یکی از صفحات وبسایت شما تاثیری بر رتبه بندی گوگل نداشته باشد، آن را به کار ببندید. اما نکته مهم آن است که این اتفاق پس از شروع ماه مارس در سال ۲۰۲۰ لینک های نوفالو برای ایندکس کردن در گوگل مورد استفاده قرار می گیرد.  در واقع گوگل در بیانیه خود اعلام کرده است که از تاریخ ذکر شده، احتمالا لینک های نوفالو برای خزیدن در وب مورد استفاده قرار می گیرند.

به اشتراک بگذارید

نظرات شما برای ما مهم است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره در ایام کرونا
۰۹۱۲۴۹۰۱۰۳۱