پست مهمان

پست مهمان پست مهمان
- ۱۲ دی ۱۳۹۹ -

پست مهمان چیست؟ نکات نوشتن بهترین پست مهمان در ۲۰۲۱ | گروه پنتاما

2 نظر 712 بازدید

پست مهمان یکی از روش های بسیار ساده و موثر در توسعه وبلاگ نویسی محسوب می شود و می توانند در رتبه بندی سایتتان به شدت موثر عمل کند. این متن، گزارشی از چیستی پست مهمان یا همان وبلاگ نویسی مهمان است و شما را برای انجام اصولی آن راهنمایی می کند. اگر می خواهید بدانید پست مهمان چیست، چه کارکردی دارد و چگونه باید یک پست مهمان نوشت، در ادامه مطلب ما را همراهی کنید.

پست مهمان چیست؟

وبلاگ نویسی مهمان که در بسیاری از موارد به عنوان پست مهمان نیز نامیده می شود، انتشار یک پست در وبلاگ شخصی دیگر برای ایجاد روابط، قرار گرفتن در معرض دید کاربران، کسب اعتبار و دریافت لینک است. در واقع لینک ها عامل اصلی رتبه بندی در گوگل هستند و وبلاگ نویسی مهمان فرصتی عالی برای دریافت یک لینک معتبر و با ارزش از وب سایتی دیگر محسبوب می شود.

از ویژگی های پست مهمان

از سویی دیگر وبلاگ نویسی مهمان این امکان را به شما می دهد که متنی را در معرض دید مخاطبان وبلاگ میزبان قرار دهید و در میان آن مخاطبان نیز جایگاه مناسبی به دست آورده و خود را به آنها معرفی کنید. به بیانی ساده تر شما یک محتوا را با توجه به الزامات یک وبلاگ خاص، می نویسید و در عوض، لینک وبلاگ خود را در متن منتشر می کنید.

اما چرا وبلاگ نویسان حاضر می شوند پست مهمان را در وبلاگ خود منتشر کنند؟ باید بگوییم وبلاگ نویسان علاقه مند به انتشار محتوایی باکیفیت بالا در وبلاگ های خود هستند که می تواند برای جذب خوانندگان جدید، موثر عمل کند و برای مخاطبین فعلی هم جذابیت داشته باشد. این امر باعث می شود وبلاگ نویسی مهمان یک راه حل برنده برای هر دو صاحبان وب سایت باشد زیرا می تواند از سویی کسب رتبه بهتر برای تولید کننده پست مهمان را ایجاد کرده و از سویی دیگر نیاز وبلاگ نویسان که علاقه مند به جذب خوانندگان بیشتر هستند را برآورده کند.

آیا وبلاگ نویسی میزبان برای سئو مفید است؟

آیا وبلاگ نویسی مهمان برای سئو موثر است؟ باید بگوییم بله. در واقع مانند هر تاکتیک دیگری، می توان از وبلاگ نویسی مهمان برای اهدافی خاص مانند بهبود سئو سایت، استفاده کرد. اکنون سوال دیگری که ایجاد می شود آن است که آیا وبلاگ نویسی میزبان برای وبلاگ نویسان مفید است؟ پاسخ به این سوال نیز مثبت بوده و علت آن چنین است که وبلاگ نویسی مهمان می تواند یک منبع عالی از محتوای ارزشمند برای مخاطبان وبلاگ نویسی باشد و سبب شود یک سایت میزبان، محتوایی با کیفیت و اصیل به دست آورد و برای مخاطبان خود به نمایش بگذارد.

پیشنهاد میکنیم این مقاله را هم بخوانید:
انتشار چند مطلب به صورت روزانه، برای سئو مناسب است؟

مزایای پست مهمان چیست؟

پست مهمان یا همان وبلاگ نویسی مهمان مزایای بسیار زیادی دارد که نمونه هایی از آن را در ادامه معرفی می کنیم:

 • افزایش ترافیک هدفمند سایت

ترافیک هدفمند تفاوت بسیاری با ترافیک معمولی دارد زیرا شما با کمک آن می توانید مخاطبانی را به سوی وب سایت خود بکشانید که در یک حوزه خاص به سوی شما جذب شده اند و مطلب مهمان شما را خوانده اند. در واقع این مخاطبان پس از مطالعه پست مهمان از سوی شما، در صورت علاقه مندی به آن بر روی لینک وب سایتتان کلیک کرده و سبب افزایش ترافیک سایت می شوند که به آن ترافیک هدفمند می گویند.

 • کمک به بهینه سازی وب سایت

یکی از روش های بهینه سازی وب سایت آن است که لینک سازی را مورد توجه قرار دهید. اما  راحت ترین راه لینک سازی چیست؟ باید بگوییم درج پست مهمان در وب سایت دیگر، این امکان را به شما می دهد که در انتهای متن خود، لینکی از سایتتان قرار دهید که کاربر بتواند با کمک آن لینک به سایت شما وارد شود.

 • کسب محتوای رایگان برای سایت میزبان

معمولا در اختیار داشتن محتوای باکیفیت، نیاز به صرف هزینه های بسیاری دارد اما پست مهمان این امکان را به صاحبان وب سایت های گوناگون می دهد که با کمک آن محتوایی با کیفیت به دست آورده و در سایت خود قرار دهند.

کسب پست مهمان رایگان

 • کسب اعتبار

توجه داشته باشید به این امر که اگر پست شما در یک وب سایت معتبر منتشر شود، شما نیز اعتبار بسیاری به دست می آورید زیرا کاربران لینک سایت شما را در سایتی مشاهده می کنند که برای آن ارزش قائل بوده و به آن اعتماد دارند. از همین رو است که می گوییم درج پست مهمان در وبسایت های معتبر می تواند سبب شود سایت شما نیز اعتبار مناسبی نزد کاربران به دست آورد.

پیشنهاد میکنیم این مقاله را هم بخوانید:
کلمات کلیدی LSI چیست ✔️ در سال 2021 چقدر در سئو مهم و حیاتیست؟

چگونگی انتخاب وب سایت میزبان بران انتشار پست مهمان

راه های بسیار زیادی برای پیدا کردن وبلاگ ها مناسب جهت انتشار پست مهمان وجود دارد که در ادامه با آنها آشنا می شوید :

 • جستجو در گوگل برای یافتن وبلاگ های برتر

این کار بسیار ساده است و شما می توانید تنها با سرچ عبارت “فهرست وبلاگ های برتر در (حوزه مورد نظر)” به نتایج مطلوبی دست پیدا کند. احتمال بسیار زیادی وجود دارد که شما با این جست و جو به سایت هایی راهنمایی شوید که حقیقتا در حوزه مورد توجه شما با ارزش هستند و اعتبار کافی را نزد کاربران خود دارند. اما نکته مهم در این بین آن است که چند درصد از آنها حاضر هستند پست های مهمان را بپذیرند و در سایت خود به اشتراک بگذارند؟ شما با برقراری ارتباط با آنها به راحتی متوجه می شوید که آیا حاضر هستند پست شما را منتشر کنند یا خیر.

 • جست و جوی پیشرفته با کمک حوزه های تفکیک شده

گوگل شرایطی دارد که می توان با کمک آن در حوزه های گوناگون به جست و جو پرداخت و موارد خاص مورد نظر را یافت.

 • یافتن شرکت هایی که وبلاگ های فعال دارند

یکی از بهترین راه های پیدا کردن فرصت های بزرگ وبلاگ نویسی مهمان، یافتن افرادی است که به طور دائم پست های مهمان با کیفیت را در وب سایت های وابسته به صنعت مورد نظر انتشار می دهند.

چگونه یک پست مهمان بنویسیم؟

نوشتن پست مهمان به دلایل متعدد ارزش بسیاری دارد و یکی از آنها این است که شما می توانید به راحتی یک بک لینک معتبر به دست آورید آن هم بدون آن که زحمت زیادی بکشید. اما در این بین باید به چند نکته توجه داشته باشید تا پست های مهمان شما ارزشمند شوند و شما بتوانید با کمک آنها به اهداف خود برسید. این نکات عبارتند از:

 • پست های مهمان با تعداد کم و انتشار در سایت های معتبر

یکی از مواردی که باید به آن توجه داشته باشید آن است که در استفاده از Guest Posting افراط نکنید. به این معنا که تنها کافی است چند سایت محدود اما معتبر را انتخاب کرده و پست های مهمان خود را با کمک آنها منتشر کنید. در واقع ارزش این اقدام بسیار بیشتر از آن است که از تعداد پست های مهمان زیاد آن هم در سایت های نه چندان معتبر استفاده کنید.

پیشنهاد میکنیم این مقاله را هم بخوانید:
انکر تکست چیست؟ تکنیک های Anchor text در سئو 2021 | گروه پنتاما

 • از بک لینک و انکرتکست های گوناگون استفاده کنید

یکی از مهمترین کارهایی که باید انجام دهید آن است که هنگام نوشتن پست های مهمان و انتشار آنها، از چندین و چند بک لینک و انکرتکست استفاده کنید زیرا در غیر این صورت گوگل کاملا متوجه روند کار شما قرار گرفته و برایتان تنبیه های متعددی را در نظر خواهد گرفت.

از همین رو تمام تلاش خود را بکنید که تک تک پست های مهمان شما، شرایطی متفاوت نسبت به دیگر پست های مهمانتان داشته باشد و به گونه ای انجام گیرد که گویی شما هیچ اطلاعی از انتشار آن ندارید.

 • به کیفیت پست مهمان اهمیت دهید

باید توجه کنید که گوگل تنها زمانی برای شما ارزش قائل می شود که لینک سایتتان در یک محتوای با ارزش گنجانده شود که کیفیتی مناسب دارد. اگر چنین اتفاقی رخ ندهد، پست مهمان شما هیچ ارزشی نخواهد داشت. در واقع باید توجه داشته باشید که Guest Posting شما دارای محتوایی با کیفیت و ارزشمند بوده و سبب می شود گوگل آن را به خوبی بشناسد و رتبه مناسبی برای آن در نظر بگیرد.

مزایایی guest posting

 • استفاده از تصاویر و استایل های مناسب را فراموش نکنید

باید تلاش خود را انجام دهید تا پست مهمان شما به نسبت سایر پست های سایت، متمایز باشد و جذابیتی بسیار برای مخاطب ایجاد نماید. استفاده از استایل های گوناگون در نوشتن مانند فونت های جذاب، ایجاد پاراگراف ها و بلاک های گوناگون و نحوه نگارش نقل قول های غیر مرسوم، می تواند سبب شود پست مهمان شما بیشتر از دیگر پست ها به چشم کاربران بیاید و سبب شود ترافیک سایت شما افزایش یابد. همچنین این امر می تواند باعث شود موتورهای جست و جو راحتتر محتوای شما را آنالیز کرده و در معرض دید کاربران قرار دهند.

به اشتراک بگذارید

نظرات شما برای ما مهم است

2 پاسخ به “پست مهمان چیست؟ نکات نوشتن بهترین پست مهمان در ۲۰۲۱ | گروه پنتاما”

 1. بختیار گفت:

  کارتون عالیه

 2. مشاور املاک نیاکان گفت:

  خیلی مفید بود ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره در ایام کرونا
۰۹۱۲۴۹۰۱۰۳۱