ماه عسل گوگل گوگل honeymoon

ماه عسل گوگل گوگل honeymoon ماه عسل گوگل گوگل honeymoon
- ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ -

ماه عسل گوگل یا گوگل Honeymoon چیست؟ الگوریتم مهم گوگل در سال های اخیر

يك نظر 871 بازدید

ماه عسل گوگل یا گوگل Honeymoon حالتی در موتور جستجوی گوگل است که در طی آن وب سایت جدید شما پس از منتشر شدن در زمان بسیار کمی در صفحه ی اول گوگل قرار می گیرد.

پس از گذشت چند روز وب سایت جدید شما به جایگاه اصلی خود در هر نقطه ای که قرار داشته باشد برمی گردد. در بسیاری شرایط ممکن است این وب سایت ها با توجه به فعالیت هایی که در ابتدای کار در صفحاتشان داشتند از صفحه ی اول گوگل حذف شوند.

مفهوم ماه عسل نیز به دلیل رتبه ی بسیار خوب و فراتر از واقعیتی است که گوگل به وب سایت شما می دهد. این پدیده ممکن است برای هر وب سایتی اتفاق بیفتد و گوگل برای این اقدام هوشمندانه دلایل خاص خودش را خواهد داشت.

چرا از گوگل Honeymoon استفاده می شود؟

همانند پارامترهای جدیدی که در الگوریتم های گوگل بروزرسانی می شود، ماه عسل گوگل نیز دلایل خودش را برای موتور جستجوی گوگل خواهد داشت. یکی از اولین دلائلی که گوگل این حالت را برای صفحات جدید ایجاد می کند، فرصتی طلایی برای آنهاست تا بتوانند مقدار ارتباط خود با کلمه کلیدی را ارزیابی کنند. چنانچه وب سایت شما موفق به ایجاد نرخ پرش(Bounce Rate) کمتری شود، موتور جستجوی گوگل برای رتبه بندی بهتر، آنها را درخصوص سایت شما مدنظر قرار می دهد.

بدون شک وب سایت شما پس از یک روز تا یک هفته افت محسوسی را شاهد خواهد بود اما گوگل در این مدت زمان اطلاعات خوبی در خصوص سئوی سایت شما جمع آوری کرده است.

پیشنهاد میکنیم این مقاله را هم بخوانید:
سئو محلی چیست ✔️ مرجع تکنیک های Local SEO 2021

ماه عسل گوگل گوگل honeymoon

ماه عسل گوگل به بیانی دیگر فرصتی است برای وب سایت های جدید که در ابتدای فعالیتشان با قدرت بیشتری اقدام به جمع آوری مخاطب، افزایش ترافیک و بهبود شرایط خود کنند. دلیل گوگل Honeymoon برای صفحات تازه تاسیس، وجود مطالب جدید و محتواهای مفیدتر به همراه کلمات کلیدی است که به تازگی در گوگل از سوی مخاطبین مورد جستجو قرار می گیرند. بنابراین می توان به طور منطقی این مساله را برای ارتقای محتوای مفید و جدید در گوگل دانست.

هدفی که رکن اصلی موتور جستجوی گوگل برای بهینه سازی وب سایت ها محسوب می شود. ماه عسل گوگل پیش از هر موضوعی به دلیل بهینه سازی بهتر وب سایت ها و ارتقای تولید محتوا صورت می گیرد.

یکی دیگر از نظریه های موجود برای ماه عسل گوگل کسب اطلاعات لازم برای رتبه بندی دقیقتر سایت شماست. وب سایت شما به دلیل تازه بودن، اطلاعات زیادی در اختیار گوگل قرار نمی دهد اما گوگل Honeymoon این امکان را می دهد تا وب سایت شما کاربران و مراجعه کنندگان به نسبت زیادی را متوجه خود کند. این تعداد مراجعه کننده ممکن است اطلاعات لازم را در این مرحله برای رتبه بندی در اختیار موتور جستجوی گوگل قرار دهد. رتبه بندی ماه عسل گوگل بسته به چگالی کلمات کلیدی به قدری زیادی است که ماه عسل گوگل نیز نمی تواند در شرایط خاصی رتبه ی اول را به سایت شما اختصاص دهد.

استفاده از این فرصت برای مدیران وب سایت ها و فروشگاه های اینترنتی یکی از گلوگاه های موفقیت شما محسوب خواهد شد.

پیشنهاد میکنیم این مقاله را هم بخوانید:
الگوریتم گوگل فرد Google Fred چیست؟ صفر تا صد الگوریتم آپدیت جدید

به اشتراک بگذارید

نظرات شما برای ما مهم است

یک پاسخ به “ماه عسل گوگل یا گوگل Honeymoon چیست؟ الگوریتم مهم گوگل در سال های اخیر”

  1. محمد گفت:

    عالی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره در ایام کرونا
۰۹۱۲۴۹۰۱۰۳۱