طراحی سایت نمایشگاهی

طراحی سایت نمایشگاهی طراحی سایت نمایشگاهی
- ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ -

طراحی سایت نمایشگاهی | طراحی تخصصی غرفه نمایشگاهی چشم نواز

20 نظر 1265 بازدید

طراحی سایت نمایشگاهی، یک نوع طراحی سایت حرفه ای است که تمام مشاغل را در حوزه های مختلف در بر می گیرد. یک وب سایت نمایشگاهی می تواند برای معرفی کالا یا خدمات مورد استفاده قرار گیرد. وب سایت های نمایشگاهی، متنوع ترین وب سایت های اینترنت از نظر ساختاری هستند. شاید تصور کنید وب سایت های نمایشگاهی، همان سایت های شرکتی هستند که محصولاتی را به نمایش می گذارند اما در حقیقت، اینچنین نیست؛ ساختار این مدل وب سایت ها با یک سایت شرکتی تفاوت زیادی دارد. در این مطلب به طور کامل به نکات مهم در طراحی سایت نمایشگاهی می پردازیم و این نوع وب سایت ها را در تمام جزئیات بررسی می کنیم.

اجازه دهید در ابتدای این بحث، یک وب سایت نمایشگاهی و سایت شرکتی را به طور مجزا تعریف کنیم و سپس به تفاوت میان این دو بپردازیم. وب سایت نمایشگاهی به نوعی سایت اینترنتی گفته می شود که پس از طراحی سایت نمایشگاهی و اجرای آن، شرکت های مختلف در فضای مورد نظر، محصولات و خدمات خود را معرفی می کنند. در این مدل وب سایت، یک فروشنده یا نماینده فروش وجود ندارد؛ همانطور که یک نمایشگاه فیزیکی از تعداد زیادی غرفه حضوری تشکیل شده است، وب سایت های نمایشگاهی نیز از غرفه های مجازی تشکیل شده اند که هر شرکت به صورت مجازی در آن فعالیت می کند.

وب سایت های شرکتی، وب سایت هایی هستند که یک سایت خاص با نام انحصاری شرکت برای آن در نظر گرفته می شود؛ در این سایت اینترنتی، شرکت با نام و برند خود، تنها به فروش و بازاریابی محصولات خود می پردازد و با سایر محصولات بازار ارتباطی ندارد. طراحی سایت نمایشگاهی و طراحی سایت شرکتی در بسیاری از خصوصیات به یکدیگر شباهت دارند.

در بیان تفاوت میان سایت نمایشگاهی و وب سایت های شرکتی باید گفت، وب سایت های نمایشگاهی باید امکانات بسیار پیشرفته تر و بیشتری داشته باشند که به واسطه آن ها، هزاران کاربر با یکدیگر در تعامل و مبادله کالا باشند. در این مدل وب سایت ها، بازاریابی میان صدها شرکت حقوقی و افراد حقیقی انجام می گیرد. در صورتی که این مباحث در مورد وب سایت های شرکتی، اهمیت چندانی پیدا نمی کند و در بسیاری از آن ها حتی در طراحی سایت، اجرا نمی گردد. به این اوصاف، طراحی سایت نمایشگاهی باید به دقت و با ظرافت خاصی انجام شود.

طراحی سایت نمایشگاهی

طراحی سایت نمایشگاهی چه حوزه هایی را شامل می شود؟

طراحی سایت نمایشگاهی جزو جذاب ترین انواع طراحی های وب سایت است. در همین راستا، فعالیت هایی که در این وب سایت ها انجام می شوند نیز بسیار متنوع و گسترده هستند. به عبارت ساده تر می توان بیان نمود که هر فعالیت، کسب و کار یا خدمات در جامعه در زمینه های مختلف که قابلیت ارائه به کاربران و مشتریان را داشته باشند می توانند سوژه طراحی سایت نمایشگاهی انتخاب شوند. شاید با مطالعه این جمله، هزاران شغل در نظر شما جلوه کنند و سوالات زیادی برای شما ایجاد شود؛ به همین دلیل مفهوم طراحی سایت نمایشگاهی برای کسب و کارها را با ذکر چند مثال ساده شرح می دهیم.

پیشنهاد میکنیم این مقاله را هم بخوانید:
طراحی سایت با قالب آماده | بررسی حقیقی مزایا و معایب 2021 | گروه پنتاما

فرض کنید شما یک شرکت بازرگانی هستید و خود به تنهایی دارای وب سایت اختصاصی شرکتی نیز می باشید؛ شرکت شما در زمینه بازرگانی لوازم خانگی فعالیت می کند؛ بازار لوازم خانگی، یک بازار گسترده است و هزاران نوع دستگاه و وسیله را شامل می شود. طراحی سایت نمایشگاهی برای این نوع کسب و کار شامل ایجاد یک فضای مجازی برای نمایش داده محصولات، امکان خرید آنلاین، مقایسه قیمت ها با سایر محصولات بازار، مشاوره خرید و … می باشد.

در مثالی دیگر می توان به کسب و کارهای خانگی یا کارآفرینی در حوزه مشاغل پرسود با سرمایه کم اشاره نمود؛ در این مورد، طراحی سایت نمایشگاهی برای فروش صنایع دستی، مواد غذایی بسته بندی شده یا محصولات دست ساز، بهترین نمونه های کاربردی هستند.

نکته مهم در در این خصوص در حوزه طراحی سایت نمایشگاهی و معرفی آن به مشاغل مختلف این است که وب سایت های نمایشگاهی از دو جنبه متفاوت برنامه ریزی می شوند. مدل اول که وب سایت های نمایشگاهی با قابلیت های ویژه و گسترده هستند، شامل یک وب سایت جامع نمایشگاهی است که هدف آن، اختصاص غرفه های آنلاین به شرکت ها و افراد حقیقی است. فعالیت در غرفه های آنلاین در کنار سایر رقبا، احتمال دیده شدن در فضای کسب و کار خاص را افزایش می دهد؛ نمایشگاه آنلاین لوازم دکوری، گل و گیاه، ابزارآلات، مصالح ساختمانی و …، نمونه هایی از غرفه های مجازی هستند.

مدل دوم طراحی سایت نمایشگاهی مخصوص کسب و کارهای هنری است؛ برگزاری گالری های آنلاین هنری، بهترین نمونه برای این حوزه از طراحی سایت حرفه است. نمایشگاه های نقاشی، خوشنویسی، سفالگری، عکاسی، صنایع دستی و … می توانند با طراحی سایت نمایشگاهی در فضای اینترنت به صورت مجازی برگزار شوند.

چرا به طراحی سایت نمایشگاهی نیاز داریم؟

طراحی سایت نمایشگاهی

اگر مالک یک فروشگاه هستید و یا مدیریت یک کسب و کار را بر عهده دارید حتماً ترجیح می دهید فروش شما در هر ماه به صورت صعودی افزایش پیدا کند. جذب مشتریان بیشتر، میزان فروش را افزایش خواهد داد. طراحی سایت نمایشگاهی بهترین فرصت برای فعالیت در محدوده وسیع تر است.

طراحی سایت نمایشگاهی برای همه کسب و کارها، بخصوص آن دسته از مشاغل که فرصت یا امکانات شرکت در نمایشگاه های فیزیکی را ندارند، بسیار ایده آل است. با برگزاری نمایشگاه های آنلاین می توانید به صورت کاملاً حرفه ای و تخصصی، برند خود را در دنیای اینترنت به مشتریان معرفی کنید. برای طراحی سایت نمایشگاهی، گروه پنتاما را به شما معرفی می کنیم. با اطمینان خاطر به تخصص و تجربه این مجموعه اعتماد کنید.

پیشنهاد میکنیم این مقاله را هم بخوانید:
چگونه می‌توان طراحی سایت اختصاصی انجام دهیم؟

 

نکات مهم و کاربردی برای موفقیت در طراحی سایت نمایشگاهی چیست؟

توجه به نکات کاربردی که در این قسمت بیان می شوند می تواند در موفقیت طراحی سایت نمایشگاهی و اجرای تخصصی و حرفه ای آن مؤثر باشد. فراموش نکنید که یک وب سایت حرفه ای، کاربران بیشماری را به سمت کسب و کار شما جذب می کند. با گروه پنتاما همراه باشید.

۱-در طراحی سایت نمایشگاهی، یک قالب ایده آل و مناسب معرفی کنید

طراحی سایت نمایشگاهی

بسیاری از پروژه های طراحی سایت بر اساس یک قالب دلخواه برنامه نویسی می شوند. اگر قصد دارید برای طراحی سایت نمایشگاهی اقدام کنید حتماً یک قالب سایت ایده آل و مناسب در نظر بگیرید. قالب مورد نظر شما باید به قدر کافی حرفه ای و البته ساده باشد. رنگ ها، متن ها و اندازه فونت ها باید به دقت انتخاب شوند. رنگ فونت و پس زمینه نیز باید زیبا و چشم نواز انتخاب شوند. به یاد داشته باشید که ظاهر ساده اما کاربردی، تضمین کننده پروژه موفقیت طراحی سایت نمایشگاهی شما خواهد بود.

در طراحی سایت نمایشگاهی حتماً از یک نام مناسب برای دامنه استفاده کنید. اگر نمایشگاه عمومی برگزار می کنید، مانند آن چیزی که در کسب و کارهای تجارت B2B شهرت دارند، حتماً باید به برندسازی بیاندیشید. هاست مناسب و قابلیت اتصال به فروشگاه آنلاین را نیز برای قالب وب سایت نمایشگاهی در نظر بگیرید.

 

۲-امکان ثبت نام کاربر و درج آدرس ایمیل در وب سایت را برای مخاطبان سایت فراهم کنید

طراحی سایت نمایشگاهی

 

نکته مهمی در طراحی سایت نمایشگاهی وجود دارد؛ این نوع کسب و کارها بسیار متنوع و گسترده هستند؛ لذا باید در وب سایت امکانات خاصی نظیر امکان ثبت نام افراد یا همان عضویت کاربران و همچنین امکان چت آنلاین در سایت اجرا گردد. اگر برای وب سایت نمایشگاهی، پنل مدیریت ایمیل در نظر بگیرید می توانید در هر دوره تعداد زیادی آدرس ایمیل جمع آوری کنید؛ این کار به شما کمک می کند در بازاریابی ایمیلی موفق باشید.

 

۳-در طراحی سایت نمایشگاهی از قالب های ریسپانسیو و کاربرپسند استفاده کنید

قالب های ریسپانسیو یا واکنشگرا همواره از بهترین نمونه قالب های وب سایت بوده اند. با این روش می توانید وب سایت های نمایشگاهی خود را با قابلیت مشاهده در تلفن همراه به مخاطبان ارائه دهید. قالب های کاربرپسند نیز دقیقاً وب سایت هایی هستند که از نظر تِم رنگ و نحوه چیدمان مطالب، جذاب و چشم نواز هستند. این دو مورد را در طراحی سایت نمایشگاهی مورد توجه قرار دهید. اگر در انتخاب نوع قالب تردید دارید پیشنهاد می کنیم با گروه پنتاما مشورت کنید.

۴-مطمئن شوید که تمام صفحات وب سایت نمایشگاهی شما توسط موتورهای جستجوگر، قابل جستجو هستند

وب سایتی موفق است که تمام صفحات وب سایت توسط موتورهای جستجوگر، قابل رؤیت باشند. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم در طراحی سایت نمایشگاهی، برای هر تصویر، تیتر یا عنوان در نظر بگیرید؛ متن های وب سایت را به لینک ها و عبارات ویژه منتشرکنید. به برچسب نویسی در وب سایت دقت داشته باشید. محتواهایی که در این مدل وبسایت ها منتشر می شوند باید توسط کاربران در تمام صفحات قابل مشاهده باشند. این کار، ترافیک وب سایت شما را افزایش می دهد، بنابراین می توانید در مدت کوتاهی، رتبه خوبی در گوگل به دست آورید.

پیشنهاد میکنیم این مقاله را هم بخوانید:
زبان های برنامه نویسی وب سایت | مقایسه و انتخاب بهترین زبان 2021 | گروه پنتاما

 

۵-دقت کنید که سیستم های پاپ آپ، انیمیشن یا کدهای دیجیتالی را در طراحی سایت نمایشگاهی اجرا نکنید!

وب سایت هایی که با کدهای پاپ آپ را انیمیشن های ویژه ار کاربران استقبال می کنند، کمترین آمار بازدید مخاطبان را دارند. افرادی که از وب سایت های نمایشگاهی دیدن می کنند انتظار دارند بدون هیچ مزاحمت رایانه ای و …، در فضای وب سایت جستجو کنند و محصولات مورد نظر خود را بیابند.

طراحی سایت اختصاصی به صورت کاملاً حرفه ای

 • چطوری کاملاً حرفه ای سفارش طراحی سایت بدیم؟
 • یک وب سایت ۱۰۰٪ اختصاصی برای کسب و کارمون چه فاکتورهایی باید داشته باشه؟
 • علت اختلاف قیمت در حوزه طراحی وب چیه و چه فاکتورهایی تعیین کنندس؟
 • آیا وب سایت ما در افزایش رتبه ما در گوگل یا سئو سایتمون تاثیر داره؟
⁉️ پاسخ تمام سوالات شما عزیزان در لینک:
طراحی سایت پنتاما
طراحی سایت به صورت حرفه ای و تخصصی تصویر طراحی سایت قسمت دایره تصویر طراحی سایت قسمت نقاط تصویر طراحی سایت قسمت برگ یک تصویر طراحی سایت قسمت برگ دو تصویر طراحی سایت قسمت گلدان تصویر طراحی سایت قسمت لوگوی پنتاما تصویر طراحی سایت قسمت درخت

یک وب سایت نمایشگاهی از چه قسمت هایی تشکیل شده است؟

طراحی سایت نمایشگاهی

وب سایت های نمایشگاهی، متنوع ترین وب سایت ها هستند، بنابراین قسمت هایی که در این مدل سایت ها طراحی می شوند نیز متنوع بوده و برخی از آن ها حتی با نظر و سلیقه مدیر سایت اجرا می شوند. در این قسمت با مهم ترین و اصلی ترین قسمت های یک وب سایت نمایشگاهی آشنا می شویم.

 • هدر و فوتر سایت
 • صفحه اصلی
 • منوی اصلی و زیرشاخه های آن
 • خدمات نمایشگاهی
 • تعرفه اجاره غرفه مجازی
 • قوانین و مقررات وب سایت نمایشگاه
 • قابلیت عضویت کاربران
 • امکان مدیریت کامل غرفه نمایشگاهی مجازی توسط خود کاربر
 • جایگاه تبلیغات
 • امکان چت آنلاین
 • طراحی سایت نمایشگاهی مجهز به تالار گفتگو میان شرکت ها
 • امکان گزارش گیری و ثبت آمار بازدید غرفه ها و میزان فروش
 • صفحات محصولات و شرکت های برتر
 • صفحه پرفروش ترین ها
 • اخبار و تازه ها
 • زمان بندی برگزاری نمایشگاه های فیزیکی
 • قابلیت نمایش آنلاین قیمت های روز بازار کالا
 • نمایش آنلاین نرخ ارز، بورس، اوراق بهادار، سهام، فلزات گرانبها و …
 • بلاگ وب سایت
 • درباره ما
 • تماس با ما

و …

توجه داشته باشید اگر قصد دارید یک وب سایت مجهز با امکانات کامل، نظر آنچه در مباحث فوق مطرح شدند در اختیار داشته باشید، حتماً به خدمات یک تیم متخصص و باتجربه در زمینه طراحی سایت نمایشگاهی نیاز دارید. پیشنهاد می کنیم نمونه کارهای گروه پنتاما را مشاهده کنید. قطعاً از نحوه طراحی و برنامه نویسی این مجموعه لذت خواهید برد. فراموش نکنید برای موفقیت در فضای اینترنت باید از همین حالا اقدام کنید.

به اشتراک بگذارید

نظرات شما برای ما مهم است

20 پاسخ به “طراحی سایت نمایشگاهی | طراحی تخصصی غرفه نمایشگاهی چشم نواز”

 1. dobry sklep گفت:

  Wow, fantastic weblog structure! How lengthy have you ever been running a blog for?

  you make blogging glance easy. The whole glance of your web site is wonderful, as smartly as the content material!

  You can see similar here dobry sklep

 2. Wow, superb blog format! How long have you ever been blogging for?
  you made blogging glance easy. The total look of your site is magnificent,
  as smartly as the content material! You can see similar here e-commerce

 3. sklep online گفت:

  Wow, amazing weblog format! How lengthy have you ever been blogging
  for? you made running a blog look easy. The total
  look of your website is magnificent, as neatly as the content material!
  You can see similar here sklep

 4. sklep گفت:

  I was able to find good advice from your blog articles.
  I saw similar here: Najlepszy sklep

 5. Wow, superb weblog layout! How lengthy have
  you ever been blogging for? you make blogging look easy. The full glance of your
  website is magnificent, let alone the content material!

  You can see similar here sklep online

 6. sklep گفت:

  Valuable information. Fortunate me I found your website by accident, and I’m surprised why this twist of fate didn’t took place earlier! I bookmarked it. expand your blogexpander

 7. Good day! Do you know if they make any plugins to help with SEO?
  I’m trying to get my site to rank for some targeted keywords
  but I’m not seeing very good results. If you know of any please share.
  Thank you! You can read similar text here: Backlink Building

 8. 대출 گفت:

  Informative Site… Hello guys here are some links that contains information that you may find useful yourselves. It’s Worth Checking out 급전

 9. 대출 گفت:

  Informative Site… Hello guys here are some links that contains information that you may find useful yourselves. It’s Worth Checking out 급전

 10. 대출 گفت:

  This article is a must-read for anyone interested in this topic.급전

 11. 대출 گفت:

  This is exactly what I needed to read today.대출

 12. 대출 گفت:

  Your article has given me a new perspective on this issue.대출

 13. 대출 گفت:

  I’m grateful for the clarity you’ve brought to this issue.대출

 14. It’s very interesting! If you need help, look here: link building

 15. 급전 گفت:

  Your blog posts are always so engaging and informative, thank you!대출

 16. 급전 گفت:

  Your insights have broadened my understanding.급전

 17. echozone گفت:

  This article was exactly what I was looking for. Excellent work!coinsslot

 18. dashdome گفت:

  This article was exactly what I was looking for. Excellent work!coinsslot

 19. slotcoin گفت:

  I really appreciate the thorough analysis you’ve provided here.swiftnook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره در ایام کرونا
۰۹۱۲۴۹۰۱۰۳۱