طراحی سایت شرکتی

طراحی سایت شرکتی طراحی سایت شرکتی
- ۶ فروردین ۱۴۰۰ -

طراحی سایت شرکتی | طراح حرفه ای ترین وب سایت های شرکتی ۱۴۰۰

بدون نظر 653 بازدید

یکی از بهترین سرمایه گذاری‌هایی که می‌توانید برای شرکت خود انجام دهید، طراحی سایت شرکتی حرفه‌ای است. چرا که کمک می‌کند در بین سایر رقبا متمایز دیده شوید و صدایتان را رساتر به گوش کاربران برسانید. طراحی در دنیای امروز بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته، و شگفت زده خواهید شد اگر بدانید تاثیرات آن بر روی کسب و کار شما و کاربران تا چه اندازه عمیق است.

 

نظر کاربران درباره طراحی سایت شرکتی چیست؟

بیایید نگاهی آمار داشته باشیم تا ببینیم کاربران اینترنت، طراحی سایت شرکتی را تا چه اندازه مهم می‌دانند:

 • تنها ۵۰ میلی ثانیه (پنج صدم ثانیه) طول می‌کشد تا کاربر تصمیمش را نسبت به خوب یا بد بودن صفحه، ماندن یا ترک کردن آن بگیرد. این یعنی برخلاف کتاب که از روی ظاهرش قضاوت نمی‌شود، کیفیت وب‌سایت شما در مرحله اول فقط با ظاهرش قضاوت می‌شود و نکته تلخ (در عین حال امیدوارکننده) این است که هیچ کاربری فرصت دوباره به شما نمی‌دهد و به سرعت سراغ سایت دیگری می‌رود.
 • ۵۷ درصد از کاربران اینترنت می‌گویند، وب‌سایتی که طراحی ضعیفی در موبایل دارد را به شخص دیگری پیشنهاد نمی‌دهند. یعنی وب‌سایت‌هایی که طراحی واکنشگرا و متناسب با موبایل ندارند یا طراحی‌شان ضعیف است، تجربه کاربری بدی ارائه می‌دهند و این یعنی عملکرد ضعیف وب‌سایت شرکت.
 • ۷۵ درصد کاربران می‌گویند که اعتبار و قابل اعتماد بودن یک شرکت را با طراحی وب‌سایتش قضاوت می‌کنند. این یعنی اگر به دنبال کسب اعتبار برای شرکت خود هستید، باید به دنبال یک وب‌سایت با طراحی عالی برای خود باشید. وب‌سایتی که تمام عناصرش در جای درست قرار گرفته باشد.
 • ۸۵ درصد از افراد فکر می‌کنند که طراحی سایت شرکتی در نسخه موبایل باید به اندازه نسخه دسکتاپ خوب باشد؛ یا حتی بهتر. این یعنی اکثریت افراد انتظار طراحی خوب و استانداردی از یک شرکت دارند که واکنشگرا باشد و بر روی موبایل نیز به خوبی نمایش داده شود.
 • ۳۸ درصد از مردم اگر ساختار یا محتوای صفحه‌ای برایشان جذاب نباشد، آن را ترک می‌کنند. این یعنی برای بیش از یک سوم افراد، طراحی درست و اصولی همه چیز است. فراموش نکنید که طراحی اصولی فراتر از تصاویر زیبا و چشمگیر است و باید با دانش مورد نیاز انجام شود.
 • ۸۸ درصد مشتریان آنلاین پس از یک تجربه نامناسب از وب‌سایت، تمایل کمتری برای بازگشت دارند. این یعنی از همان ابتدا باید به فکر طراحی سایت شرکتی خود باشید و اینکه باید آن را به روز نگه دارید، چون هیچ اکثر کاربران به شما فرصت دوباره نمی‌دهند.
 • مطالعات نشان می‌دهد که ۴۶ دصدر از مشتریان آنلاین تصمیم گیری راجع به اعتبار یک سایت را بر اساس طراحی ظاهری و حسی که وب‌سایت به آن‌ها منتقل می‌کند، انجام می‌دهند. این یعنی ساختار، تایپوگرافی، اندازه فونت، پالت رنگی و موارد مشابه برای حدود نیمی از کاربران اهمیت بالایی دارد.
 • ۹۴ درصد از بازخورد منفی کاربران در مورد یک وب‌سایت، مربوط به طراحی آن است. این یعنی اگر طراحی بد و نامناسبی داشته باشید، تاثیر بدی بر کاربر خواهید گذاشت و یک طراحی مدرن، راه حل اثرگذاری مثبت بر مخاطبان است.
 • از هر ۱۰ نفر، ۸ نفر وب‌سایت را در صورت عدم نمایش درست محتوا ترک خواهند کرد.
 • ۸۸ درصد از مشتریان که کسب و کاری را در گوگل جستجو کرده‌اند، در طی ۲۴ ساعت به سراغش می‌روند یا دیگر این کار را نخواهند کرد. اگر کسی برای استفاده از خدمات یا محصولاتتان شما را در اینترنت پیدا کرد و دیگر به سراغتان نیامد، ببینید چرا این کار را نکرده چون حتما مشکلی بوده. شاید قیمت‌هایتان مناسب نبوده، شاید جای بهتری پیدا کرده، یا شاید طراحی‌تان او را جذب نکرده است.
پیشنهاد میکنیم این مقاله را هم بخوانید:
سفارش طراحی سایت و نکاتی در مورد آن باید بدانید

مزایای طراحی سایت شرکتی

وب‌سایت شرکت شما مانند یک آهنربا برای قضاوت‌های کاربران درباره شرکت شما است، یک طراحی بد می‌تواند اعتبارتان را از بین ببرد یا برعکس، طراحی خوب برایتان اعتبار می‌خرد. پس اگر به دنبال رشد کسب و کار خود هستید، برای طراحی ارزش ویژه‌ای قائل شوید.

مزایای طراحی سایت شرکتی برای کسب و کار شما

با آمارهای بالا که از تجربه کاربران اینترنت بدست آمده، دیدیم که طراحی وب سایت شرکتی تا چه اندازه برای کسب و کار شما اهمیت دارد. در ادامه به معرفی برخی از مزایای آن می‌پردازیم.

حرفه‌ای دیده می‌شوید

خودتان را جای کاربران بگذارید. وقتی یک کاربر با جستجوی گوگل شما را پیدا می‌کند، یا به هر شکلی برای اولین بار وارد وب‌سایت شما می‌شود، چطور می‌خواهید توجه‌اش را جلب کنید؟ طراحی حرفه‌ ای کمک می‌کند علاوه بر جلب توجه مخاطب، در صنعت فعالیت خود متمایز باشید و حرفه ‌ای و قابل اعتماد دیده شوید.

تثبیت هویت برندتان

سایت شما بخشی از هویت برند شما است و یک طراحی با کیفیت و زیبا، به بهبود آن کمک می‌کند. اگر می‌خواهید شرکتتان به یک برند حرفه ‌ای تبدیل شود، باید تمام اجزای آن حرفه ‌ای باشد. سایت شما یکی از در دسترس‌ترین ابزارهایی است که کاربران با آن در تعامل هستند، پس سعی کنید تمام جزئیات را در نظر بگیرید.

 

کاربران، بیشتر در صفحه‌تان می‌مانند

یکی از چالش‌هایی که وب‌سایت‌ها با آن مواجه هستند، این است که آن‌ها را قانع کنند تا بیشتر از ۳۰ ثانیه در صفحه‌شان بمانند. با داشتن یک طراحی منحصر به فرد و جذاب، چرا کاربران این کار را نکنند؟

پیشنهاد میکنیم این مقاله را هم بخوانید:
طراحی سایت اینترنتی بدون نیاز به مراجعه در ایام کرونا

جایگاهتان در نتایج جستجو بالا می‌رود

روزانه آمار قابل توجهی از افراد در گوگل یا سایر موتورهای جستجو به دنبال موضوعات مشخصی می‌‌گردند. با طراحی سایت حرفه ‌ای و اصولی به خاطر داشتن سرعت بالا و SEO friendly بودن سایت، می‌توانید نتایج بهتری کسب کنید. یکی از موارد تاثیرگذار دیگر برای سئو، مدت زمان ماندن در صفحه است. این یعنی، طراحی بهتر، نتیجه بهتر در گوگل.

مشتریان بیشتری کسب می‌کنید

هر چه کاربران مدت زمان بیشتری در سایت شما مشغول گشت و گذار و مشاهده بخش‌های آن باشند، اطلاعات بیشتری درباره شرکت شما و خدمات و محصولاتتان بدست می‌آورند و این مورد نه تنها باعث می‌شود در ذهنشان پررنگ شوید، بلکه احتمال بیشتری وجود دارد تا از خدمات شما نیز استفاده کنند یا محصولاتتان را بخرند.

از رقبا جلو می‌زنید

حتما رقبای شما هم دارای یک وب‌سایت هستند. چطور می‌خواهید به کاربران اینترنت نشان بدهید که از رقیب خود بهتر هستید؟ چون اگر این کار را نکنید، آن‌ها به سراغ رقیبتان می‌روند. همان طور که در آمارها مشاهده کردید، طراحی، نقطه اساسی تصمیم گیری برای حرفه ‌ای بودن یک شرکت از نگاه کاربران است. پس سعی کنید طراحی بهتری از رقیب خود داشته باشید.

طراحی سایت اختصاصی به صورت کاملاً حرفه ای

 • چطوری کاملاً حرفه ای سفارش طراحی سایت بدیم؟
 • یک وب سایت ۱۰۰٪ اختصاصی برای کسب و کارمون چه فاکتورهایی باید داشته باشه؟
 • علت اختلاف قیمت در حوزه طراحی وب چیه و چه فاکتورهایی تعیین کنندس؟
 • آیا وب سایت ما در افزایش رتبه ما در گوگل یا سئو سایتمون تاثیر داره؟
⁉️ پاسخ تمام سوالات شما عزیزان در لینک:
طراحی سایت پنتاما
طراحی سایت به صورت حرفه ای و تخصصی تصویر طراحی سایت قسمت دایره تصویر طراحی سایت قسمت نقاط تصویر طراحی سایت قسمت برگ یک تصویر طراحی سایت قسمت برگ دو تصویر طراحی سایت قسمت گلدان تصویر طراحی سایت قسمت لوگوی پنتاما تصویر طراحی سایت قسمت درخت

کسب و کارتان رشد می‌کند

اگر همه مزایای طراحی سایت شرکتی را در نظر بگیریم و همه را در کنار هم بگذاریم، می‌بینیم یکی از اصلی‌ترین مواردی که برای گسترش کسب و کار خود در فضای آنلاین به آن نیاز دارید، یک طراحی خوب است. با طراحی زیبا، بیشتر و بهتر دیده می‌شوید، کاربران بیشتر به شما اهمیت می‌دهند، فروش محصولاتتان بالا می‌رود و چندین درب به روی شما باز می‌شود.

شگفت انگیز است که طراحی تا چه اندازه می‌تواند بر روی موفقیت شما تاثیر بگذارد. بی دلیل نیست که در دنیای امروز، سردمداران دنیای کسب و کار تلاش‌های زیادی را بر روی طراحی اجزای برند خود صرف می‌کنند. فراموش نکنید که قیمت طراحی سایت شرکتی بسیار کمتر از اعتبار و سودهایی خواهد بود که با کمک آن بدست می‌آورید.

پیشنهاد میکنیم این مقاله را هم بخوانید:
طراحی سایت رستوران و فست فود 🍽️ وب سایت رستورانی حرفه ای سال ۱۴۰۰

مزایای طراحی سایت شرکتی برای کاربران

حالا بیایید از نگاه یک کاربر به این قضیه نگاه کنیم.

اگر همه اجزای وبسایت شما درست و اصولی در کنار یکدیگر قرار گرفته باشد و از لحاظ بصری نیز جذاب باشد، کاربر مجبور نیست تلاش زیادی انجام دهد تا اطلاعات مورد نظرش را در وب‌سایت شما پیدا کند. همچنین مجبور نیست سایت های مختلفی را بگردد تا سرانجام به هدفش برسد، چون شما به اندازه کافی خوب هستید.

خودتان را جای یک کاربر بگذارید، دوست دارید با چه سایتی مواجه شوید؟ ترجیح می‌دهید گشت و گذار در سایت خسته کننده باشد و انرژی زیادی برای پیدا کردن اطلاعات یا خدمات مورد نظرتان بگیرد، یا می‌خواهید با دیدن سایت شگفت زده شوید و حس خوبی در شما ایجاد شود؟ قطعا گزینه دوم همان چیزی است که کاربر می‌خواهد، پس شما هم سعی کنید همان را برآورده سازید.

ساخت سایت شرکتی به چه صورت است؟

ساخت سایت شرکتی به چه صورت است؟

در طراحی سایت اختصاصی، مراحل مختلفی طی می‌شود.

 • ابتدا می‌توانید از طریق مشاوره نسبت به آنچه از طراحی سایت شرکتی می‌خواهید، آگاه شوید.
 • در شروع کار، نیازها، خواسته‌ها و اهداف شما باید مورد بررسی قرار بگیرد تا طراحی سایت مطابق با برند شما انجام شود.
 • در مرحله بعد، تمام عناصر، ویژگی‌ها، صفحات و تایم لاین پروژه برای طراحی آن‌ها مطابق با هدف شما تعریف می‌شود.
 • سپس رابطه بین اجزا، یعنی محتوا و ویژگی‌های تعریف شده مشخص می‌شود.
 • حالا تصویر کلی از سایت در دسترس است و می‌توان صفحات سایت را طراحی کرد و همینطور بهینه سازی برای موتورهای جستجو در حین طراحی رعایت می‌شود.
 • پس از ساخت زیربنای سایت، نوبت به اجزای بصری سایت می‌رسد. سبک‌های طراحی مورد بررسی قرار می‌گیرد تا بر اساس برند شما طراحی و پیاده سازی شوند.
 • در این مرحله وب‌سایت تست می‌شود تا ایرادهای آن برطرف و طراحی نهایی آماده شود.
 • در آخر نوبت به ارائه سایت طراحی شده می‌رسد.

جمع بندی:

آیا طراحی سایت مهم است؟
طراحی یکی از اصلی‌ترین فاکتورهایی است که سبب حضور موثر شما در فضای آنلاین می‌شود و می‌تواند اعتبار شما را افزایش دهد و در نهایت در گسترش کسب و کار تاثیرگذار است.

طراحی سایت شرکتی چه مزایایی دارد؟
طراحی حرفه‌ ای سبب بهتر دیده شدن، نتایج بهتر سئو، جلو زدن از رقیبان و افزایش مشتریان شما می‌شود.

جایگاه طراحی سایت در رشد کسب و کار کجاست؟
وب‌سایت یکی از اجزایی است که هویت برند شما را شکل می‌دهد، جایگاه شما را در فضای آنلاین تعیین می‌کند و همینطور به تنهایی کانالی برای افزایش مشتریان محسوب می‌شود که برای رشد کسب و کار حیاتی است.

به اشتراک بگذارید

نظرات شما برای ما مهم است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره در ایام کرونا
۰۹۱۲۴۹۰۱۰۳۱