طراحی سایت شرکتی

طراحی سایت شرکتی طراحی سایت شرکتی
- ۳۰ تیر ۱۳۹۹ -

طراحی سایت شرکتی | طراح حرفه ای ترین وب سایت های شرکتی ۹۹

بدون نظر 608 بازدید

طراحی سایت شرکتی، یکی از معدود مشاغلی است که تمام شرکت های رایانه ای و طراحی سایت در جامعه امروزی با آن سروکار دارند. طراحی وب سایت های ایده آل با امکانات کامل برای شرکت ها و سازمان ها، یکی از اهداف اصلی این مدل کسب و کارها است که طبق قوانین و قواعد خاصی اجرا می شود. طراحی سایت سازمانی یا شرکتی عبارت است از ایجاد یک وب سایت حرفه ای با تمام امکانات و کامل ترین جزئیات که شرکت ها می توانند از طریق آن، فعالیت ها، اقدامات و یا محصولات خود را به سایرین معرفی کنند.
ضرورت داشتن یک وب سایت قدرتمند در فضای اینترنت امروزه بر هیچ شرکت یا سازمانی پوشیده نیست؛ در راستای پیشرفت فناوری اطلاعات، با موقعیتی در جامعه مواجه هستیم که در طول یک سال، کسب و کارها و شرکت های جدید وارد فضای اینترنت می شوند که هر کدام به نوعی یکی از نیازهای جامعه را برطرف می نمایند. بدیهی است موفقیت شرکت ها و سازمان ها با هر سابقه کاری در گرو اجرای یک طراحی سایت شرکتی کاملاً حرفه ای می باشد.

تفاوتی نمی کند شما مدیر یک شرکت با سابقه باشید و یا شرکت خود را به تازگی راه اندازی کرده اید؛ آنچه اهمیت دارد این است که بتوانید فعالیت های خود را به افراد، کاربران و مخاطبان بیشتری معرفی کنید. کاربران بیشتر به منزله احتمال افزایش تعداد مشتریان شما خواهد بود بنابراین اگر هنوز به فعالیت در دنیای اینترنت فکر نکرده اید، اکنون زمان آن رسیده است که با کمک گروه طراحان پنتاما به طراحی سایت شرکتی بیاندیشید.

شاید این سوال در ذهن شما به وجود آمده باشد که چرا کسب و کارهایی که هنوز یک یا دو سال بیشتر از ورود آن ها به دنیای تجارت، محصولات و خدمات نگذشته است تا این حد توانسته اند مخاطبان زیادی به دست آورند، به محبوبیت دست پیدا کنند و میزان فروش آن ها به این اندازه افزایش داشته باشد؟! در حالی که ممکن است یک شرکت قدیمی و با سابقه فقط تعداد محدودی مشتری دارد که آن هم شامل مشتریان قدیمی و ثابت آن می شود! مهم ترین و اصلی ترین دلیل این تمایز فاحش، فقط و فقط در یک طراحی سایت شرکتی قوی و حضور مستمر و فعال در دنیای اینترنت خلاصه می شود.

فردی که در حوزه طراحی سایت سازمانی فعالیت می کند به خوبی به این مسأله واقف است که “زیبایی ظاهری وب سایت، در نگاه اول به چشم مخاطب جلوه می کند”. طراحی سایت شرکتی زمانی مؤثر خواهد بود که از سوی کاربران سایت مورد تأیید قرار گیرد. در حقیقت، موفقیت این مدل وب سایت ها به رضایتمندی مخاطبان یا صاحبان سایت های شرکتی متنهی نمی گردد و عوامل دیگری را نیز شامل می شود. گروه طراحی پنتاما از شما دعوت می کند تا پایان این مطلب با ما همراه باشید تا با نکات کاربردی و قواعد اصلی طراحی سایت سازمانی و شرکتی آشنا شوید.

پیشنهاد میکنیم این مقاله را هم بخوانید:
بررسی مفهوم طراحی سایت

۷ نکته کاربردی برای موفقیت در طراحی سایت شرکتی

اگر در فضای اینترنت، سایت های شرکتی و سازمانی را جستجو کنید، متوجه خواهید شد برخی از وب سایت ها بسیار ضعیف هستند و برخی دیگر به قدری حرفه ای طراحی شده اند که مخاطبان ترجیح می دهند زمان بیشتری را در سایت بمانند. معیارهای موتورهای جستجوگر برای آنالیز سایت های سازمانی بر اساس میزان بازدید روزانه تعیین می شود که این عامل، خود شامل یک طراحی سایت شرکتی عالی خواهد بود. در این قسمت با ۷ عامل موفقیت در طراحی سایت سازمانی آشنا خواهیم شد.

طراحی سایت شرکتی

۱-هدف از طراحی سایت شرکتی را دقیقاً مشخص کنید

اگر شما صاحب یک شرکت یا کسب و کار سازمانی هستید و قصد دارید وب سایت خود را به زودی راه اندازی کنید ابتدا لازم است هدف خود از داشتن سایت معین کنید. آیا صرفاً می خواهید یک وب سایت شرکتی داشته باشید که در ظاهر برای شما مخاطبان بیشتری جذب کند؟ آیا هدف شما از طراحی وب سایت سازمانی، امکان افزایش مبادلات کالا، محصولات و یا خدمات شرکت است؟ آیا با طراحی سایت شرکتی به دنبال شهرت در دنیای اینترنت هستید؟ و … . هر شرکت یا سازمانی هدف مخصوصی از سفارش طراحی سایت دارد که بهتر است قبل از آنکه هزینه ای پرداخت کنند، آن را برای خود تعریف کنند.

۲-ارتباطات خود را گسترش دهید

طراحی سایت شرکتی
یکی از عواملی که طراحی سایت شرکتی را با موفقیت رو به رو می کند، گسترش ارتباطات از طریق وب سایت است. سایت سازمانی که طراحی می شود باید به قدری دقیق و حرفه ای باشد تا کاربران علاوه بر آنکه به اطلاعات و مطالب مفید دسترسی پیدا می کنند، بتوانند به راحتی با کارکنان شرکت، معاونت یا مدیریت ارتباط برقرار سازند. به نظر می رسد اگر فرم های تماس سریع با سازمان یا شرکت در یک صفحه از سایت شرکتی گنجانده شوند، این هدف به خوبی برآورده شود.

۳-فونت های زیبا و خوانا را در طراحی سایت شرکتی انتخاب کنید

آنچه مخاطبان شرکت ها را در وب سایت ها نگه می دارد، خوانا بودن مطالب است. قطعاً اگر شما خود را به جای مخاطبان سایت های شرکتی قرار دهید به هیچ عنوان دوست ندارید با یک متن آشفته، در هم ریخته یا فونت ناخوانا مواجه شوید. مطالب سایت های سازمانی در صورتی روان و قابل فهم خواهند بود که از فونت زیبا در طراحی صفحات وب استفاده شده باشد. البته نگارش محتوا با فونت های سایز ۳، متداول است اما تیترها و عنوان ها دارای سایز بزرگ تری هستند. قوانین مربوط به تنظیمات انتخاب فونت وب سایت بر عهده کارشناسان طراحی سایت شرکتی است. اگر قصد دارید بهترین طراحی را برای شرکت خود دریافت کنید، این کار را به گروه حرفه ای طراحان پنتاما بسپارید.

۴-به رنگ ها دقت داشته باشید

طراحی سایت شرکتی
یکی از مهم ترین عوامل که موفقیت طراحی سایت شرکتی را تضمین می کند، استفاده صحیح و دقیق از رنگ یا طیف های رنگی است. مکان های مختلف در صفحات وب سایت های سازمانی دارای رنگ های متنوعی هستند که انتخاب آن ها هنگام طراحی سایت سازمانی از سوی مدیر شرکت تعیین می گردد. آنچه اهمیت دارد این است که شرکت ها و سازمان ها باید نوعی از رنگ را به عنوان تِم وب سایت انتخاب کنند که با نوع کسب و کار آن ها متناسب باشد.

پیشنهاد میکنیم این مقاله را هم بخوانید:
۱۱ استراتژی بهبود طراحی سایت | نکات طلایی وب سایت ۲۰۲۰ | گروه پنتاما

به طور مثال، اگر یک شرکت در زمینه محصولات کشاورزی، بذر، کود و سموم شیمیایی کشاورزی فعالیت دارد، بهتر است از طیف رنگ های سبز در طراحی سایت شرکتی استفاده کند؛ اگر یک شرکت در زمینه فروش و بازرگانی انواع رنگ های صنعتی فعالیت می کند، تصاویر رنگارنگ در وب سایت می تواند اثربخشی آن در مخاطب را تا حد چشمگیری افزایش دهد.

یکی دیگر از عوامل موفقیت طراحی سایت سازمانی از نظر انتخاب رنگ ها، توجه به رنگ فونت، پس زمینه نوشته ها، رنگ کادرهای صفحات مختلف وب سایت و … می باشد. رنگ ها باید به گونه ای انتخاب شوند که در نگاه اول، چشم خواننده را خسته نکنند و جذاب به نظر آیند. به طور مثال، رنگ فونت زرد بر روی پس زمینه آبی تیره انتخاب نادرستی است چرا که به شدت، چشم را خسته می کند. رنگ فونت آبی تیره بر روی پس زمینه سفید یا نقره ای، انتخاب بهترین خواهد بود.

۵-تصاویر مناسب و باکیفیت را در طراحی سایت شرکتی انتخاب کنید

متخصصان گروه پنتاما عقیده دارند، تصاویر در وب سایت های شرکتی می تواند با مخاطبان صحبت کند! به این معنا که هنگامی که کاربران وارد یک وب سایت سازمانی می شوند اگر به قسمت محصولات مراجعه کنند، با مشاهده تصاویر بتوانند در کمترین زمان متوجه نوع محصول و ویژگی های آن شوند. ارتباط دقیق و هدفمند با مخاطبان سایت های شرکتی از طریق عکس ها و تصاویر باکیفیت و زیبا امکان پذیر است. فراموش نکنید علاوه بر تصاویر، اینفوگرافیک، ویدیوها و کلیپ های تصویری نیز می توانند علاوه بر ارتقای رتبه سایت های شرکتی، مخاطبان و تعداد مشتریان شرکت را نیز افزایش دهند. اگر به برقراری ارتباط مؤثر با مخاطبان شرکت خود اهمیت می دهید، طراحی سایت شرکتی را در برنامه کاری خود قرار دهید.

۶-زمان بارگذاری صفحات وب سایت شرکتی

طراحی سایت شرکتی

بهترین طراحی سایت شرکتی زمانی است که صفحات وب سایت در کوتاه ترین زمان در دسترس مخاطبان قرار گیرند. آدرس سایت و زبان برنامه نویسی باید به گونه ای باشد که موتورهای جستجوگر به راحتی بتوانند سایت را برای کاربران نمایش دهند. اگر شما در طراحی سایت سامانی مهارت دارید فراموش نکنید وب سایتی که در مدت زمان طولانی بارگذاری شود، مخاطبان خود را از دست خواهد داد.

۷-از قالب های واکنشگرا در طراحی سایت شرکتی استفاده کنید

طراحی سایت شرکتی

همانطور که می دانید کاربران اینترنت از ابزارهای مختلفی برای مشاهده وب سایت ها استفاده می کنند. اگر در طراحی سایت سازمانی از قالب هایی استفاده شود که در تلفن همراه، تبلت یا لپتاپ نیز قابل دسترسی باشند، قطعاً محبوبیت بیشتری در میان مخاطبان خواهند داشت. به هر حال، یک وب سایت سازمانی هر چه قدر هم قوی باشد به بخش های دیگری نیاز دارد تا بتواند به موفقیت بیشتری دست یابد. پیشنهاد می کنیم این کار را به متخصصان گروه پنتاما بسپارید.

پیشنهاد میکنیم این مقاله را هم بخوانید:
طراحی سایت بیمه | طراح حرفه ای ترین وب سایت بیمه آنلاین در سال ۹۹

 

یک وب سایت شرکتی از چه بخش ها و قسمت هایی تشکیل شده است؟
یک وب سایت شرکتی، محل مناسبی برای فروش محصولات یا ارائه خدمات مختلف است. در این مدل سایت ها بخش های متفاوتی باید باشد تا علاوه بر جذب مخاطب، کاربران را به مشتریان مبدل سازد. هنگام طراحی سایت شرکتی توجه به دسته بندی منو، زیرشاخه، صفحات فرعی و … لازم و ضروری است. مهم ترین قسمت های وب سایت های سازمانی یا شرکتی عبارتند از:

 • هِدر سایت (شامل لوگوی شرکت، شماره تلفن و …)
 • قسمت بالای نوار منو (شامل تصاویر اسلاید شو، فهرست خلاصه شده از خدمات یا محصولات شرکت و …)
 • قسمت پایین نوار منو (شامل شرح فعالیت، مطالب برگزیده سایت و …)
 • فوتِر سایت (اطلاعات تماس، مدیاهای انتشار یافته در سایت، بلگ سایت و …)
 • مجله وب سایت (شامل مقالات، نوآوری های محصولات، همایش ها و …)
 • گالری تصاویر (شامل تصاویر فعالیت های شرکت، شرکت در همایش ها و کسب و افتخارات و …)
 • فرم تماس با ما (اطلاعات دقیق شامل شماره تلفن، آدرس، پست الکترونیکی، شماره فکس، آدرس شعب و …)
 • درباره ما (سابقه کاری، افتخارات، تاریخچه تأسیس شرکت، خط مشی ها، اهداف و …)

طراحی سایت اختصاصی به صورت کاملاً حرفه ای

 • چطوری کاملاً حرفه ای سفارش طراحی سایت بدیم؟
 • یک وب سایت ۱۰۰٪ اختصاصی برای کسب و کارمون چه فاکتورهایی باید داشته باشه؟
 • علت اختلاف قیمت در حوزه طراحی وب چیه و چه فاکتورهایی تعیین کنندس؟
 • آیا وب سایت ما در افزایش رتبه ما در گوگل یا سئو سایتمون تاثیر داره؟
⁉️ پاسخ تمام سوالات شما عزیزان در لینک:
طراحی سایت پنتاما
طراحی سایت به صورت حرفه ای و تخصصی تصویر طراحی سایت قسمت دایره تصویر طراحی سایت قسمت نقاط تصویر طراحی سایت قسمت برگ یک تصویر طراحی سایت قسمت برگ دو تصویر طراحی سایت قسمت گلدان تصویر طراحی سایت قسمت لوگوی پنتاما تصویر طراحی سایت قسمت درخت

علاوه بر قسمت های فوق، سایت های شرکتی و سازمانی می توانند بخش های دیگری نظیر اخبار وب سایت، تازه ها، پربازدیدترین ها، دسته بندی محصولات، تعرفه قیمت ها، سفارش آنلاین محصولات، پروژه های اجرایی و … را نیز داشته باشند. بهترین و باکیفیت ترین تصاویر باید در تمام صفحات وب سایت قرار گیرند تا بیشترین تأثیر را در جذب مخاطبان داشته باشند. به طور مثال، یک شرکت بازرگانی در زمینه خوراک دام می تواند تصاویر زیبا از انواع دام، بسته بندی های خوراک دام یا … در صفحه اصلی وب سایت خود استفاده کند.
بهترین راه برای اینکه بدانید شرکت شما به چه نوع وب سایت با چه امکاناتی نیاز دارد این است که از خدمات مشاوره طراحی سایت شرکتی گروه طراحان پنتاما استفاده کنید. این مجموعه آماده ارائه خدمات طراحی سایت سازمانی به کاربران گرامی است.

به اشتراک بگذارید

نظرات شما برای ما مهم است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره در ایام کرونا
۰۹۱۲۴۹۰۱۰۳۱