طراحی سایت شخصی

طراحی سایت شخصی طراحی سایت شخصی
- ۶ فروردین ۱۴۰۰ -

طراحی سایت شخصی 🧔 طراح حرفه ای ترین و جذاب ترین وب سایت شخصی سال ۱۴۰۰

بدون نظر 857 بازدید

طراحی سایت شخصی، راهکار مؤثر و ایده آلی است که افراد از طریق آن می توانند حرفه، شغل یا مهارت های خود را به سایر افراد معرفی کنند. در وب سایت های شخصی معمولاً مطالبی بیان می شود که به حوزه فردی، علایق شخصی یا آموزش های فردی تعلق دارد؛ به عبارت ساده تر، هر فرد حقیقی که بتواند یکی از حوزه های آموزش، پژوهش یا کسب و کارها را پوشش دهد می تواند برای خود، یک سایت شخصی داشته باشد. طراحی سایت شخصی به قشر خاصی از جامعه محدود نمی شود و امروزه تمام افراد اگر مایل باشند می توانند وب سایت شخصی برای خود در نظر بگیرند.

آنچه در طراحی سایت شخصی می تواند به عنوان یک عامل مهم و تأثیرگذار قلمداد شود، بخش رزومه شخص است. بدیهی است که کاربران زیادی در فضای اینترنت به دنبال افراد متخصص و باتجربه در زمینه های مختلف هستند؛ افرادی که با مهارت های خود می توانند یک یا چند نیاز جامعه را برطرف نمایند. طراحی سایت شخصی به جنسیت افراد نیز محدود نمی شود. زنان، مردان و حتی دانشجویان دانشگاه ها در مقاطع مختلف نیز می توانند دارای یک وب سایت شخصی باشند.

رزومه افراد در وب سایت های شخصی عبارتند از آنچه تاکنون، فرد انجام داده است؛ رزومه قوی می تواند مخاطبان بیشتری به سایت جذب کند؛ یک رزومه ایده آل شامل مشخصات کامل فردی، سوابق تحصیلی، سوابق شغلی، افتخارات، مهارت ها و اطلاعات تماس است. قطعاً وب سایت های شخصی نیاز دارند که عکس مناسبی از مدیر سایت در صفحه اول در مکانی مناسب به نمایش درآید. شیوه عکس شخصی نیز می تواند عامل دیگری برای جذب کاربران به سایت باشد.

در مقایسه طراحی سایت شخصی و رزومه فردی، توجه به یک نکته لازم و ضروری است. تفاوت زیادی میان رزومه کاغذی و رزومه در وب سایت شخصی وجود دارد. به عبارت دیگر، نقاط ضعفی که ممکن است در رزومه کاغذی اشخاص وجود داشته باشد به طور کامل با طراحی سایت شخصی برطرف می شوند.

ممکن است یک فرد، مهارت های زیادی داشته باشد که نتوانند به خوبی در رزومه کاغذی مطرح شوند اما اگر همین فرد، یک وب سایت شخصی برای خود داشته باشد به سرعت می تواند در فضای اینترنت رشد و پیشرفت داشته باشد. به جرأت می توان گفت اگر در زمینه ای خاص، فرد باتجربه و حرفه ای هستید، نداشتن وب سایت شخصی می تواند آسیب زیادی به شغل شما وارد کند. بنابراین پیشنهاد می کنیم همین حالا با گروه طراحان پنتاما تماس گرفته و سایت خود را راه اندازی کنید.

۴ دلیل اصلی برای آنکه به طراحی سایت شخصی نیاز دارید

طراحی سایت شخصی

۱ -یک وب سایت، ثابت نیست بلکه یک فضای کاملاً دینامیک و پویا است. طراحی سایت شخصی می تواند فضای آنلاینی را در اختیار شما قرار دهد تا بتوانید هر زمان که نیاز داشتید مطالب، تصاویر و محتواها را تغییر دهید. علاوه بر این، هر زمان که نیاز داشتید می توانید جزئیات را به صفحات وب سایت خود بیافزایید. همواره می توانید اطلاعات خود را به روز نگه دارید. کاربرانی که به سایت شما مراجعه می کنند همیشه می توانند از مطالب دست اول که خودتان منتشر کرده اید استفاده کنند. به این ترتیب می توانید در مدت کوتاهی در اینترنت به محبوبیت دست پیدا کنید. اگر در شیوه طراحی سایت شخصی سوالاتی دارید می توانید به دانش و تخصص گروه طراحان پنتاما اعتماد کنید.

پیشنهاد میکنیم این مقاله را هم بخوانید:
طراحی سایت فروشگاهی 🛍️ طراحی فروشگاه های اینترنتی جذاب سال ۱۴۰۰

۲ -اگر شما برای خود یک وب سایت شخصی داشته باشید، یافتنی تر می شوید؛ یافتنی تر به مفهوم این است که کاربران می توانند به راحتی شما را از طریق موتورهای جستجوگر اینترنت پیدا کنند. هر چه سایت شما حرفه ای تر و مطالبتان جدید باشد، احتمال موفقیت شما بیشتر است.

طراحی سایت شخصی

طراحی سایت شخصی فرصت مشهور شدن را در اختیار شما قرار می دهد. فرض کنیم شما یک رزومه کاری قوی دارید؛ اگر وب سایت نداشته باشید مجبور هستید به صورت حضوری به مکان های مختلف مراجعه کنید و کاغذهای رزومه خود را به دست افراد بسپارید؛ اما اگر وب سایت خود را داشته باشید می توانید در کمترین زمان و بدون حضور فیزیکی، فعالیت های خود را برای مخاطبانتان شرح دهید. به علاوه، وب سایت هایی مانند توییتر یا فیسبوک نیز مکان مناسبی هستند که افراد بتوانند با شما در ارتباط باشند.

یکی دیگر از مزایایی که طراحی سایت شخصی برای شما ایجاد می کند این است که می تواند برندسازی شخصی خود را ایجاد کنید. اگر کاربران اینترنت شما را با یک برند خاصی بشناسند قطعاً هم خود و هم وب سایتتان به موفقیت زیادی دست پیدا خواهید کرد. برای موفقیت بیشتر حتماً از راهنمایی های طراحی سایت گروه طراحان پنتاما استفاده کنید تا به نتایج مطلوب برسید.

 

۳ -تمام مردم جامعه یکسان نیستند. ممکن است وب سایت های شخصی که در سال جدید، بهترین سایت های شخصی شناخته شده اند، حدود ۱۰ سال از فعالیت آن ها گذشته باشد؛ اما هستند افرادی که هنوز هم بر روی جستجوی شغل یا حرفه به صورت اینترنتی تأکید دارند. آنچه طراحی سایت شخصی شما را به موفقیت می رساند، ایستادگی و پایداری شما است. اگر می خواهید وب سایتتان به بازدهی کامل برسد باید همواره تلاش کنید. در سایتتان مطالبی را آموزش دهید که سایر افراد فاقد آن مهارت ها هستند. همیشه مطلب جدیدی در وب سایت خود درج کنید. این کار مخاطبان بیشتری را برای شما ایجاد می کند.

طراحی سایت شخصی

۴ -پس از اینکه طراحی سایت شخصی خود را انجام دادید، سعی کنید همواره و همیشه مطالب و مهارت های جدید بیاموزید؛ مهارت هایی که در آینده برای شما مفید باشند. تلاش کنید در مورد ارتقای وب سایت شخصی به فضایی که بتواند چندین مهارت را در کنار هم به افراد ارائه دهد؛ بخصوص سایت هایی که در مورد بهینه سازی کلیه فرآیندها، حرفی برای گفتن دارند. حتی اگر در فضای اینترنت به دنبال شغل نیستید، کسب این گونه مهارت ها می تواند کمک زیادی به شما کند. گروه طراحان پنتاما می تواند وب سایت های شخصی با بهترین کیفیت و امکانات کامل را به شما ارائه دهد. برای داشتن سایت شخصی، فرصت را از دست ندهید. به ارتقای مهارت های فردی و شغلی خود بیاندیشید.

پیشنهاد میکنیم این مقاله را هم بخوانید:
سفارش طراحی سایت و نکاتی در مورد آن باید بدانید

نکات کاربردی که باید در طراحی سایت شخصی به آن توجه نمود

طراحی سایت شخصی

بر کسی پوشیده نیست که اگر نهایت دقت، ظرافت، سلیقه و البته دانش تخصصی در طراحی سایت شخصی به کار گرفته شود، عالی ترین نتایج به دست خواهند آمد؛ لذا در این راستا توجه به چند نکته کاربردی و البته بسیار مهم، ضروری می باشد. این نکات را به صورت مرحله ای برای شما بیان می کنیم تا بهتر بتوانید در مورد وب سایت شخصیتان تصمیم گیری نمایید.

 

مرحله اول: هاست و دامنه مناسب را برای سایت شخصی انتخاب کنید

طراحی سایت شخصی

اولین و مهم ترین مرحله در طراحی سایت شخصی، انتخاب نام دامنه و نوع هاست برای میزبانی سایت است. روش های مختلفی وجود دارند که می توان از آن ها برای انتخاب بهترین نام برای دامنه وب سایت شخصی استفاده کرد. به طور مثال، نام یک فعالیت خاص، نام خود شخص، نام برند یا حرفه را می توانید با پسوندهای مختلفی نظیر .com انتخاب کنید. اینکه کدام نام برای سایت شما بهتر است باید حتماً با نظر کارشناسان این حوزه انجام گیرد.

طراحی سایت اختصاصی به صورت کاملاً حرفه ای

 • چطوری کاملاً حرفه ای سفارش طراحی سایت بدیم؟
 • یک وب سایت ۱۰۰٪ اختصاصی برای کسب و کارمون چه فاکتورهایی باید داشته باشه؟
 • علت اختلاف قیمت در حوزه طراحی وب چیه و چه فاکتورهایی تعیین کنندس؟
 • آیا وب سایت ما در افزایش رتبه ما در گوگل یا سئو سایتمون تاثیر داره؟
⁉️ پاسخ تمام سوالات شما عزیزان در لینک:
طراحی سایت پنتاما
طراحی سایت به صورت حرفه ای و تخصصی تصویر طراحی سایت قسمت دایره تصویر طراحی سایت قسمت نقاط تصویر طراحی سایت قسمت برگ یک تصویر طراحی سایت قسمت برگ دو تصویر طراحی سایت قسمت گلدان تصویر طراحی سایت قسمت لوگوی پنتاما تصویر طراحی سایت قسمت درخت

طراحی سایت شخصی حتماً باید با دامنه شخصی و اصلی ثبت شود و نه توسط یک زیر دامنه؛ زیر دامنه به وب سایت هایی تعلق دارد که تحت یک وب سایت اصلی دیگر حمایت و کنترل می شوند و نام سایت اصلی به صورت پسوند در پایان دامنه سایت شما می آید. این کار می تواند به اعتبار سایت شخصی شما لطمه وارد کند؛ به این ترتیب حتماً از دامنه اصلی استفاده کنید. دامنه اختصاصی و شخصی، شما را از دیگران متمایز می کند. گروه طراحان پنتاما به شما کمک خواهند کرد تا بهترین نام دامنه را برای وب سایت خود انتخاب کرده و آن را خریداری کنید.

طراحی سایت شخصی

اگر برای طراحی سایت شخصی با محدودیت بودجه رو به رو هستید می توانید از بسته های طراحی سایت رایگان استفاده کنید که البته باید حتماً یک دامنه شخصی برای این کار استفاده کنید. قاعده انتخاب نام دامنه را فراموش نکنید. هر چه نام دامنه ساده تر باشد، برای مخاطبان، قابل فهم تر است. سعی کنید دامنه هایی را انتخاب کنید که در کشور به طور کامل پوشش دهی شده باشند (.net، .ir، .com، .org و …). اگر نام دامنه به نام و نام خانوادگی شخص باشد قطعاً بر روی سئوی سایت تأثیر بیشتری خواهد داشت؛ به طور مثال: tomasfrank.com

پیشنهاد میکنیم این مقاله را هم بخوانید:
چگونه می‌توان طراحی سایت اختصاصی انجام دهیم؟

 

مرحله دوم: نصب وردپرس و راه اندازی وب سایت شخصی

طراحی سایت شخصی

پس از اینکه نام دامنه وب سایت شخصی خود را انتخاب کردید و هاست مورد نیاز را نیز خریداری نمودید، اکنون نوبت به ورود به مرحله اصلی طراحی سایت شخصی، یعنی برنامه نویسی و ورود به سیستم وردپرس می رسد. اگر برای طراحی سایت شخصی نیاز باشد وب سایت به طور کامل از پایه کدنویسی شود، زمان بیشتری برای بارگذاری در وردپرس لازم است اما اگر از قالب های آماده برای این کار استفاده شود، در عرض یک یا دو هفته این کار به پایان خواهد رسید. نصب وردپرس و بارگذاری سایت بر روی آن به تخصص و مهارت نیاز دارد که البته از عهده هر فردی ساخته نیست. پیشنهاد می کنیم این کار را به گروه طراحی سایت پنتاما واگذار نمایید.

 

یک وب سایت شخصی شامل چه بخش هایی است؟

طراحی سایت شخصی

اصول طراحی سایت شخصی، قالب های معینی را برای این مدل وب سایت ها تعریف می کند. یک سایت شخصی شامل بخش های متنوعی است که وجود هر کدام از آن ها در وب سایت ممکن است ضرورت نداشته باشد؛ به این مفهوم که رزومه شخص، مهارت ها یا حرفه او تعیین می کنند که وب سایت او دارای چه بخش هایی باشد. برخی از بخش های سایت در تمام وب سایت های شخصی مشترک هستند که به صورت زیر فهرست شده اند:

 • صفحه اصلی وب سایت (شامل تصویر شخصی فرد، تصاویر مرتبط، اسلاید شو و …)
 • صفحه درباره من (در این صفحه، رزومه کامل از بیوگرافی فرد درج می شود)
 • اطلاعات تماس ( شامل آدرس محل کار، تلفن تماس، پست الکترونیکی، آدرس صفحات اجتماعی و …)
 • صفحه مهارت ها و سوابق (شامل سوابق کاری، افتخارات، مهارت ها و توانایی های فردی و ….)
 • صفحه فرم تماس با مدیر سایت
 • صفحه مجله یا بلاگ سایت (این قسمت می تواند مطابق با نیاز یا سلیقه افراد طراحی شود)
 • گالری تصاویر
 • اخبار و اطلاعیه ها (در صورت تمایل می توانید بخش اخبار را در سایت شخصی خود قرار دهید)
 • دوره های آموزشی (اگر در زمینه ای خاص، دوره های آموزشی برگزار می کنید این صفحه به شما کمک زیادی می کند)
 • صفحه محصولات (اگر محصول یا محصولاتی برای فروش دارید که توسط خودتان تولید شده است، این صفحه برای شما مناسب است. این مدل صفحات برای کسب و کارهای استارت آپ تولیدی مانند مشاغل خانگی اغلب به کار می رود)

 

به عنوان سخن پایانی در مورد طراحی سایت شخصی باید خاطرنشان کنیم که انتخاب گرافیک مناسب، طیف های رنگی مطلوب، زیبایی ظاهری، سرعت بارگذاری مطالب در اینترنت، دسترسی آسان کاربران به سایت، سئوی سایت برای موتورهای جستجوگر و … همه از مهم ترین عوامل در موفقیت وب سایت های شخصی هستند. گروه پنتاما می تواند موارد فوق را به بهترین نحو برای شما اجرا کند.

به اشتراک بگذارید

نظرات شما برای ما مهم است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره در ایام کرونا
۰۹۱۲۴۹۰۱۰۳۱