طراحی سایت بدنسازی

طراحی سایت بدنسازی طراحی سایت بدنسازی
- ۲۵ دی ۱۳۹۹ -

طراحی سایت بدنسازی با سامانه برنامه دهی آنلاین

بدون نظر 53 بازدید

در دنیای امروزه که به دنیای دیجیتالی تبدیل شده و عصر ارتباطات است، بدیهی است که افراد خواستارند تا بتوانند تمامی برنامه‌ها و امورشان را از منزل مدیریت کرده و نیازی به ارتباط حضوری و فیزیکی نداشته باشند. یکی از این مواردی که این ارتباط را تسهیل نموده است سایت‌ها هستند. بخش وسیعی از فعالیت‌های شرکت ها، مؤسسات، فروشگاه‌ها و… از طریق سایت‌ها انجام می‌شود. در این مقاله قصد داریم در مورد طراحی سایت بدنسازی صحبت کنیم.

طراحی سایت یک امر تخصصی است که برحسب موضوع و حوزه کاری، فرم طراحی آن متفاوت است و لازم است تا بخش‌های متفاوتی را در بر داشته باشد و نیاز کاربران خودش را برطرف و امکانات صاحبان آن را برآورده سازد.

یکی از کسب و کارهایی که طراحی و راه اندازی سایت برای آن در دنیای امروزه بسیار ضروری است، باشگاه‌های ورزشی و تناسب اندام هستند. در دنیای امروز که افراد علاقه دارند اطلاعات مفید و ضروری را با جست و جوی اینترنتی به دست بیاورند و البته این موضوع که تعداد باشگاه‌های موجود در سطح شهرها بسیار افزایش یافته، معرفی صحیح و تبلیغات از طریق سایت بدنسازی به مسئله‌ای اساسی در برای هر باشگاه ورزشی تبدیل گشته.

در ادامه به معرفی اهمیت تبلیغات اینترنتی و پروسه طراحی یک سایت برای باشگاه بدنسازی، امکانات مورد نیاز و هر آنچه باید در این حیطه بدانید خواهیم پرداخت.

 

اهمیت طراحی سایت بدنسازی

زیبایی و پرورش اندام یکی از مهم‌ترین مسائل امروزه است و سبک زندگی مردم به سمتی حرکت کرده که رفتن به باشگاه های ورزشی یکی از مهمترین دغدغه‌های این روز‌های مردم شده است. به همین دلیل باشگاه‌های ورزشی بسیاری در تمامی شهر ها، کلان شهر‌ها و حتی شهرستان ها، در حال تأسیس و گسترش هستند، گاهی ممکن است که افراد در گذر از محلی با دیدن تابلوی باشگاه با آن‌ها آشنا شوند، گاهی ممکن است که از طریق معرفی دوستان یا کانال‌ها و پیج‌های اینستاگرامی با اسامی باشگاه‌ها آشنا شوند، اما نباید غفلت کرد که به علت مشغله و درگیری های زیاد روزمره، مردم برای پیدا کردن یک باشگاه ورزشی خوب و با خدمات مناسب همچنین در نزدیکی محل زندگی یا کارشان دست به جست‌وجوهای اینترنتی می زنند. با توجه به این امر و با درنظر گرفتن قانون عرضه و تقاضا، لازم است تا برای جذب افراد و دوری از ورشکستگی در همان ابتدای امر، از انواع روش‌های معرفی، تبلیغات و جذب استفاده شود.

پیشنهاد میکنیم این مقاله را هم بخوانید:
بررسی مفهوم طراحی سایت

طراحی سایت باشگاه

یکی از انواع این روش ها، طراحی سایت بدنسازی و ارائه خدمات است و می توان گفت که ایجاد یک وب سایت باشگاه بدنسازی خوب می‌تواند شما را از دیگر باشگاه‌ها متمایز و افراد بیشتری را به باشگاه شما جذب می کند. برای تحقق این امر لازم است تا این امر به دست افراد متخصص سپرده شود و البته باید توجه کرد که در کنار وب سایت باید به سایر روش‌های تبلیغات و معرفی این کسب و کار هم پرداخته شود و سایر روش‌ها مانند سایر شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، تلگرام و… نیز از اهمیت خاصی برخوردار هستند.

مراحل طراحی سایت بدنسازی

برای ایجاد سایت ابتدا لازم است تا اهداف خود را از طراحی سایت مشخص کنید. هدف شما آیا صرفاً معرفی است یا قصد ایجاد سایت خدماتی را خواهید داشت.

سپس با توجه به نکات مشخص شده، کار به دست افراد متخصص طراحی سایت برای بدنسازی سپرده می‌شود. هرچه سایت شما جذاب‌تر و کاربردی‌تر باشد جذابیت بیشتری برای افراد و کاربران خواهد داشت. لازم است همزمان با طراحی سایت با یک متخصص سئو (search engine optimization) برای بهینه سازی مطالب سایت و آدرس‌ها انجام شود تا در هنگام جست و جوی افراد سایت شما در بالاترین نتایج نمایش داده شود و افراد در نخستین بازدیدها سایت شما را مشاهده کنند.

پس از طراحی لازم است تا فردی جهت پیگیری مطالب و پیغام‌های سایت منصوب شود و سایت شما بصورت مکرر بروز رسانی شده و مطالب موجود درسایت قدیمی نشود. همچنین در صورت وجود بخشی جهت ارتباط با کاربران لازم است تا فردی برای انجام پاسخگویی اینترنتی قرار داده شود و پشتیبانی سایت به‌صورت حرفه‌ای انجام شود. نکته قابل توجه آن است که گرافیک سایت بسیار تأثیرگذار خواهد بود و لازم است تا توجه زیادی به این بخش شود.

طراحی سامانه برنامه دهی آنلاین
ایجاد یک اسلایدر حرفه‌ای در صفحه اصلی سایت یکی از مهمترین نکاتی است که نباید از دید شما پنهان بماند. این اسلایدرها می‌توانند تأثیر عمیقی در جذب یا دفع افراد و کاربران دربر داشته باشند. قابل توجه است که اغلب مراکز طراحی سایت از وب سایت های طراحی شده توسط ASP.NET هستند که بر اساس نیازهای مشتریان برنامه نویسی می شوند و امکان ارتقای سایت به مرور زمان توسط تیم طراحی وب سایت به شما داده خواهد شد.

پیشنهاد میکنیم این مقاله را هم بخوانید:
طراحی سایت رستوران و فست فود 🍽️ وب سایت رستورانی حرفه ای سال ۱۴۰۰

عناصر اصلی سازنده سایت

هر سایت از بخش‌های متنوع و لایه‌های مختلفی تشکیل شده است. با توجه به انتظارات افراد و مدیران و اهدافی که در پشت طراحی سایت وجود دارد هر سایت می‌تواند تعدادی از این بخش ها را دربرداشته با فاقد آن‌ها باشند. در این بخش، عناصری که در طراحی سایت باشگاه ورزشی برای مدیران مختلف و کاربران می‌تواند مورد توجه باشد را معرفی خواهیم کرد:

  • معرفی باشگاه

یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر سایت معرفی یک باشگاه، قسمت معرفی آن است. در این قسمت لازم است تا باشگاه و مدیر/مدیران آن، امکانات، مربی‌ها و … با دقت معرفی شده، سمت هرکدام و توانایی‌های هریک مشخص شده و اطلاعات کاملی دراختیار افراد قرار گیرد. این اطلاعات باید واقعی و به دور از اغراق نوشته شده باشند تا بتوانند پاسخگوی سؤالات افرادی که در حال ویزیت سایت هستند باشد.

  • بخش ارتباط با ما

شاید برای هریک از ما پیش آمده باشد که آدرس گیج کننده، غیردقیق یا عدم موجود نقشه در یک سایت ما را کلافه کرده باشد؛ بنابراین در این بخش لازم است تا آدرس دقیق باشگاه، همراه با نقشه و موقعیت مکانی، به همراه حداقل یک شماره تماس ثابت و یک شماره همراه پاسخگو و یک ایمیل معتبر مختص باشگاه قرار گرفته شود

  • طراحی بخش ثبت نام آنلاین در باشگاه

شاید یک نفر علاقه‌ای به حضور در باشگاه برای انجام ثبت نام به‌صورت حضوری نداشته باشد. پس لازم است بخشی جهت تسهیل امور و عدم الزام حضور برای ثبت نام در سایت باشگاه قرار داده شود. وجود این بخش، افراد را تهییج می‌کند تا هنگام بازدید از سایت، ثبت نامشان را عملی کرده، هزینه را پرداخت و این امر را به تعویق نیندازند.

دیگر عناصر اصلی سازنده سایت

  • بخش آموزشی

یکی از بخش‌هایی که وجود آن برای سایت یک باشگاه آموزشی لازم و جذاب است، بخش آموزشی است. در این بخش به معرفی انواع دستگاه‌های ورزشی و انواع تمرین‌ها پرداخته می‌شود. همچنین تأثیر هر یک از حرکات بر بخش‌های مختلف بدن مورد بررسی قرار گرفته و در کنار آن‌ها انواع مقالات معتبر و مرتبط با نرمش ها، تمارین و دستگاه‌ها برای مطالعه افراد قرار داده شود.

  • فروشگاه اختصاصی (در صورت وجود این بخش)
پیشنهاد میکنیم این مقاله را هم بخوانید:
کسب و کارهای اینترنتی و انجام طراحی سایت

در این بخش مسئولین باشگاه می‌توانند در صورت امکان انواع محصولات مکمل و پروتئینی و انواع ابزار‌ها و وسایل ورزشی مانند دمبل‌ها در اوزان مختلف و… را به اعضای باشگاه و سایر افراد بفروش برسانند. اگر در مورد طراحی سایت فروشگاهی میخواهید اطلاعات بیشتری کسب کنبد به لینک مربوطه مراجعه نمایید.

  • بخش دریافت برنامه آنلاین

با طراحی این بخش، افراد و اعضای باشگاه می‌توانند بدون نیاز به حضور در باشگاه با مربیان خودشان در ارتباط بوده و برنامه متناسب خودشان را از مربی‌ها دریافت کنند و زمانشان برای دریافت برنامه حضوری به هدر نرود.

 

طراحی سایت برای بدنسازان

آخرین عناصر اصلی سازنده سایت بدنسازی

  • بخش گالری تصاویر باشگاه

در این قسمت، بخش‌های مختلف باشگاه ورزشی با تصاویر مختلف نشان داده می‌شود و افراد می‌توانند برحسب انتظارات و علائق خودشان انتخاب کنند که آیا محیط باشگاه مورد نظرشان می‌باشد یا خیر.

  • بخش یا صفحه‌ی اخبار در سایت

در این بخش مدیران و مربیان باشگاه می‌توانند مهم‌ترین اخبار و وقایع مرتبط با باشگاه مانند تغییر در برنامه باشگاه، تغییر ساعت باشگاه و … را به اطلاع کاربران و اعضای باشگاه برسانند.

  • سوابق افراد و ورزشکاران باشگاه

در این بخش به معرفی افرادی که در باشگاه عضویت داشته اند و تغییرات محسوسی در ظاهر با زندگی‌شان ایجاد شده است معرفی، مصاحبه کوچکی از آن‌ها قرار داده می‌شود و سعی بران است که انگیزه‌ها و متود‌های مثبت آن‌ها معرفی شود و همچنین به تبلیغ خدمات باشگاه پرداخته شود. همچنین می‌توان اعضای مشهوری که در انواع مسابقات بدنسازی شرکت کرده و مقامی آورده‌اند را معرفی نمود.

  • الزام داشتن شبکه های اجتماعی برای باشگاه

باشگاه‌های ورزشی یا به عبارتی gym یکی از کسب و کارهایی هستند که نیاز به ایجاد شبکه‌های اجتماعی در آن‌ها بسیار اساسی است. پس از طراحی سایت بدنسازی و راه اندازی آن و تولید چند محتوای جذاب، نوبت استفاده از یک یا چند شبکۀ اجتماعی می‌رسد. می‌توانید این کار با ایجاد یک صفحه در اینستاگرام آغاز کنید.

 

جمع بندی و نتیجه گیری

در انتها لازم است توجه کنید که طراحی سایت یک امر اختصاصی است و برای دریافت بهترین خدمات لازم است به یک تیم خوب مراجعه کنید و پیش از آن تماماً فکر کنید که می‌خواهید چه بخش هایی در سایت شما موجود باشد.

به اشتراک بگذارید

نظرات شما برای ما مهم است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره در ایام کرونا
۰۹۱۲۴۹۰۱۰۳۱