طراحی سایت با قالب آماده

طراحی سایت با قالب آماده طراحی سایت با قالب آماده
- ۱۲ دی ۱۳۹۹ -

طراحی سایت با قالب آماده | بررسی حقیقی مزایا و معایب ۲۰۲۱ | گروه پنتاما

بدون نظر 520 بازدید

شاید تا به حال از “معایب طراحی سایت با قالب آماده” شنیده باشید و برایتان این سوال پیش آمده باشد که اگر سایت های قالب آماده تا این حد مشکل دارند، چرا همچنان استفاده می شوند؟

باید بگوییم معایب سایت های قالب آماده بسیار زیاد است اما کسب و کارهای گوناگون و افراد مختلف بر اساس میزان بودجه ای که دارند، ممکن است تصمیم بگیرند از سایت هایی با قالب آماده استفاده کنند.

با توجه به اهمیت این مسئله، تصمیم گرفتیم در این گزارش به طور کامل معایب گفته شده را بررسی کنیم.

وبسایت های طراحی سایت با قالب آماده

امروزه بسیاری از وب سایت های طراحی سایت، الگوهای طراحی با قالب آماده رایگان یا ارزانی را ارائه می دهند. برخی می گویند که این قالب ها از نظر سئو، بهینه است و برخی دیگر نوید این را می دهند که با یک طراحی ساده شرایط خوبی را برای مشتریانشان ایجاد کنند.

قالب آماده

احتمالا کسانی که طراحی این قالب های آماده را انجام می دهند نیز دورغ نمی گویند ولی آنها یک محصول متوسطی را ارائه می دهند که نمی تواند همانند یک سایت سفارشی تجارت شما را نمایش دهد. همچنین آنها سعی در ایجاد راه حل های مشابه به هم دارند و از این طریق نمی توان یک محصول جداگانه ای را ارائه داد که از بقیه متمایز باشد. سایت هایی که از قالب های آماده استفاده می کنند، ممکن است مانع تلاش شما برای بهبود سئو سایتتان شوند.

هنگامی که در حال ایجاد وب سایت برای بیزینس خودتان هستید، تمرکز اصلیتان باید روی محتوا باشد. اما بدون وب سایت درست، محتوای شما آن طور که انتظار دارید، عمل نخواهد کرد. دلایل زیادی وجود دارد که سبب می شود وب سایتتان به درستی عمل نکند، یکی از آن ها استفاده از قالب های آماده است.

معایب طراحی سایت با قالب آماده

 • منحصر به فرد نیست

از معایب طراحی سایت با قالب آماده این است که اکثر کاربران از قالب های آماده استفاده می کنند و چون هزینه تهیه آن بسیار ارزان یا رایگان است، سبب شده تا افراد زیادی مشابه قالب شما را داشته باشند که باعث کاهش امتیاز سایت و در نتیجه برندتان می شود.

پیشنهاد میکنیم این مقاله را هم بخوانید:
طراحی سایت با لاراول

منحصر به فرد بود قالب اختصاصی

 • عدم انعطاف پذیری

از دیگر معایب طراحی سایت با قالب آماده، عدم انعطاف پذیری سایت است. بیشتر قالب های سایت از نظر ظاهری تا حدودی انعطاف پذیر هستند. می توانید رنگ ها را ویرایش کنید، تصاویر مورد نظر خود را آپلود نمایید و شاید فونت را تغییر دهید. اما غیر از این موارد، آنچه می بینید همان چیزی است که از ابتدا به عنوان قالب سایتتان تهیه کرده اید.

 • دشواری در سفارشی کردن

بیشتر قالب های آماده از سایت های استاتیک استفاده می کنند، سایت های استاتیک را نمی توان به روز کرد یا با اطلاعات جدید ادغام نمود. در این حالت ممکن است بخواهید از نرم افزارهایی برای سفارشی کردن استفاده کنید.

 • فقدان امنیت

از دیگر معایب طراحی سایت با قالب آماده، فقدان امنیت است زیرا احتمال دارد افراد زیادی از یک قالب استفاده کنند و در این صورت حق تالیف، از آن مدیران نخواهد بود.

 • مشکل در تغییر کدها

از معایب طراحی سایت با قالب آماده، مشکلی است که در تغییر کدها با آن مواجه می شویم. هنگامی که یک سایت با کد های HTML، CSS، ‎ Javascript و XML طراحی شود، امکان تغییر کدها وجود دارد ولی در سایت های با قالب آماده هیچ تضمینی برای تغییر این کدها وجود ندارد.

 • عدم مطابقت با اهداف مدیران وب سایت

عدم مطابقت با اهداف و سلیقه مدیران وب سایت، یکی دیگر از معایب طراحی سایت با قالب آماده است. هنگامی که یک قالب مطابق سلیقه و هدف مدیران وب سایت طراحی شود، هزینه ای برای آنها در پی خواهد داشت ولی وقتی از قالب های آماده که به صورت رایگان یا با قیمت های ارزان استفاده می کنید، امکان اینکه آن قالب ها دقیقا آنچه را که مدیران سایت به دنبال آن هستند، داشته باشد، بسیار کم است.

 • عدم مطابقت قالب های آماده با ورژن های موبایل و تبلت
پیشنهاد میکنیم این مقاله را هم بخوانید:
طراحی قالب اختصاصی سایت 🥇 حرفه ای ترین انتخاب 2021 | گروه پنتاما

امروزه اکثر افراد از تلفن همراه خود یا تبلتشان استفاده می کنند. از آنجا که ورژن های موبایل و تبلت از ورژن کامپیوتر متفاوت است، اکثر قالب های سفارشی برای هر سه مورد طراحی می گردند. اما از معایب طراحی سایت با قالب آماده این است که حالت واکنشی به این دستگاه ها ندارند و سبب عدم مطابقت با آنها می شود. اگر می خواهید در مورد طراحی سایت ریسپانسیو بیشتر بدانید به لینک مربوطه مراجعه نمایید.

حالت واکنشگرا قالب آماده

 • کمبود خدمات پشتیبانی

قالب های آماده نیاز به بروز رسانی دارند و در مواردی نیازمند خدمات پشتیبانی هستند ولی به دلیل اینکه قالب ها به صورت آماده هستند، کسی که تخصص کافی در این زمینه داشته باشد در بیشتر مواقع در دسترس نیست.

 • نسخه کرک شده قالب های حرفه ای

برخی افراد هنگامی که یک قالب سفارشی را دریافت می کنند، با شکستن قفل آن و با دسترسی به نسخه کرک شده، آن را به عنوان قالب های آماده می فروشند. از معایب طراحی سایت با قالب آماده، کدهای استفاده شده در این نسخه ها حاصل تغییراتی است که در آن ایجاد کرده اند و ممکن است نتایج نامطلوبی را به بار آورد.

 • عدم سازگاری قالب های آماده با الگوریتم موتورهای جستجو

از دیگر معایب طراحی سایت با قالب آماده می توان به عدم سازگاری این قالب ها با الگوریتم موتور های جستجو اشاره کرد. به دلیل اینکه الگوریتم موتور های جستجو در حال به روز رسانی و تغییر هستند، امکان دارد قالب های آماده ای که از قبل طراحی شده اند نتوانند با الگوریتم های جدید سازگار شوند.

رابط کاربری غیر مناسب

 • عدم رعایت موارد سئو

سئو یک وب سایت از دو بخش داخلی و خارجی تشکیل شده که می توان سئو داخلی را از مهمترین عوامل پیشرفت یک سایت دانست. در سئو، کدنویسی بسیار موثر است که در قالب های آماده این اصول بسیار کم رعایت شده اند.

 • عدم پایداری وب سایت در طولانی مدت

به دلیل تغییراتی که هر روز به وجود می آید هر چه از زمان نصب قالب می گذرد، با مشکلات و خطاهای بیشتری مواجه خواهیم شد.

پیشنهاد میکنیم این مقاله را هم بخوانید:
هزینه طراحی سایت اختصاصی در سال 99 با وردپرس

مزایای طراحی سایت با قالب آماده

 • هزینه پایین تر نسبت به قالب های اختصاصی
 • راه اندازی سریع (در مدت دو روز)
 • فاقد نقص و ایراد های سطحی
 • بعضی از این قالب های آماده به صورت رایگان در دسترس کاربران قرار دارد.
 • امکانات گسترده به صورت ماژول های آماده و رایگان.

مزایای طراحی قالب آماده

هزینه طراحی سایت با قالب آماده

شاید این مورد را هم بتوان از معایب طراحی سایت با قالب آماده در نظر گرفت. استفاده از­­ قالب های آماده در ظاهر هزینه کمی دارد ولی هزینه های پنهان زیادی را به دنبال خواهد داشت. همانطور که می دانید به روزرسانی یک قالب آماده کار دشواری است و برای این کار به یک توسعه دهنده وب نیاز خواهید داشت تا برای شما کدنویسی کند.

در برخی موارد، مدیران سایت متوجه می شوند که با استفاده از این قالب های آماده نمی توانند به اهدافی که در نظر دارند، برسند و مجبور می شوند که یک سایت اختصاصی سفارش دهند که منجر به هزینه دوباره می شود.

چگونه می توان از قالب های آماده استفاده کرد؟

ابتدا نام دامنه خود را ثبت کنید سپس سرویس میزبانی را پیدا کرده که خوب باشد. در مرحله بعد یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) نصب کنید. در این صورت تعداد زیادی سایت وجود دارد که قالب های آماده را در دسترس شما قرار می دهند، بهتر است متناسب با نیازتان یکی از آن سایت ها را انتخاب کنید. محتوایتان را که شامل عکس، متن، لوگو و… است را جایگذاری کرده و آپلود کنید.

طراحی قالب

در اخر

معایب طراحی سایت با قالب آماده، مزایا و چگونگی استفاده از قالب های آماده را بیان کردیم. همانطور که گفته شد، استفاده از قالب های آماده بسیار ارزان است ولی باید نتایج آن را در آینده نیز در نظر گرفت چرا که قالب های اختصاصی عملکرد بهتری دارند. با مطالعه این مقاله می توانید تصمیم بگیرید که چه قالبی برای سایت شما، با توجه به اهدافتان مناسب تر است.

به اشتراک بگذارید

نظرات شما برای ما مهم است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره در ایام کرونا
۰۹۱۲۴۹۰۱۰۳۱