طراحی سایت آتلیه

طراحی سایت آتلیه طراحی سایت آتلیه
- ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ -

طراحی سایت آتلیه عکاسی 🖼️ طراح چشم نوازترین وب سایت های عکاسی حرفه ای

بدون نظر 991 بازدید

طراحی سایت آتلیه یک راهکار ایده آل و بسیار مؤثر برای برندسازی شخصی است. به عنوان یک عکاس، داشتن وب سایت می تواند زمینه را برای حضور شما به عنوان یک فرد حرفه ای در اینترنت فراهم سازد. علاوه بر شهرت شغلی، وب سایت آتلیه برای عکاسان می تواند به منزله یک عکاسخانه آنلاین تلقی شود که عکاس، نمونه کارهای خود را در گالری به نمایش می گذارد. این عامل، مشتریان بیشتری را به سمت کسب و کار شما جذب می کند.

اگر شما هم یک عکاس هستید و یا مدیریت آتلیه عکاسی را بر عهده دارید، طراحی سایت آتلیه، بهترین گزینه برای معرفی کسب و کار شما در فضای آنلاین است. در حال حاضر آتلیه های عکاسی متعددی در شهرهای مختلف مشغول به کار هستند که هر کدام از یک سبک و روش برای عکاسی و طراحی تصاویر خلاقانه استفاده می کنند. اگر تصور می کنید طرح ها و مدل های آتلیه شما نیز به قدر کافی جذاب هستند و مشتریان خاصی دارید حتماً به طراحی سایت آتلیه فکر کنید. با این کار می توانید علاوه بر کسب اعتبار نزد مشتریان سابق خود، مشتریان جدیدتری را به دست آورید.

نمونه خارجی سایت

با طراحی سایت آتلیه، عکاسان می توانند نمونه کارهای خود را در فضای وب منتشر کنند. هرچه کارهای ارائه شده خلاقانه تر و جذاب تر باشد، کاربران بیشتری از سایت بازدید می کنند و در نتیجه احتمال جذب مشتری نیز بیشتر خواهد شد. نمونه کارهای آتلیه عکاسی به منزله ویترین مغازه های لوکس است. بنابراین مهم ترین نکته ای که در طراحی سایت آتلیه باید به آن توجه داشت، انتخاب تصاویر باکیفیت و نمونه طرح های خلاق است. تأثیرپذیری مخاطبان توسط چنین تصاویری تا حد زیادی به اثبات رسیده است.

تجربه نشان داده است وب سایت های هنری، گالری عکس و آتلیه های عکاسی، زیباترین و محبوب ترین وب سایت های اینترنت هستند. طراحی سایت هنری و عکاسی اگر با ظرافت و دقت، همراه با تجربه و تخصص اجرا شود قطعاً به موفقیت دست پیدا خواهد کرد. گروه طراحان پنتاما به عنوان یک مجموعه متخصص و حرفه ای زمینه طراحی سایت آتلیه می تواند در این زمینه خدمات مشاوره طراحی سایت و طراحی و پشتیبانی را به شما عزیزان ارائه دهد.

۸ نکته کاربردی برای طراحی سایت آتلیه عکاسی؛ طراحی سایت آتلیه عروسی، کودک، نوزاد، خانواده

اگر به عنوان متخصص و افراد حرفه ای در زمینه طراحی سایت فعالیت می کنید و یا قصد دارید یک وب سایت شخصی در فضای اینترنت داشته باشید، مطالعه این نکات به عنوان اصلی ترین و مهم ترین نکات طراحی سایت آتلیه می تواند راهنمای شما باشد. پیشنهاد می کنیم تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

۱-طراحی سایت آتلیه را با انتخاب یک قالب شروع کنید

قالب وب سایت آتلیه، مهم ترین قسمت این مدل وب سایت ها است. قالب مناسب در حقیقت، معرف آتلیه عکاسی است بنابراین باید دارای شکل و ظاهر مناسب باشد. سادگی و زیبایی، مهم ترین عامل جذب کاربر به سمت وب سایت های عکاسی هستند. طراحی سایت آتلیه با استفاده از یک قالب مناسب شامل اجرای حرفه ای تما صفحات وب سایت، انتخاب افزونه ها، زبان برنامه نویسی، انتخاب تِم رنگ و … می باشد. به طور کلی قالب تمام وب سایت های عکاسی از یک مدل پیروی می کند اما به طور مثال، طراحی سایت آتلیه عروسی شاید با طراحی سایت نوزاد و کودک، کمی متفاوت باشد.

پیشنهاد میکنیم این مقاله را هم بخوانید:
طراحی سایت دکوراسیون

نکته بسیار مهم دیگر که باید حتماً در طراحی سایت آتلیه به آن دقت نمود این است که این کار باید حتماً توسط یک تیم قوی طراحی سایت مانند گروه طراحان پنتاما صورت گیرد؛ از به کار بردن قالب ها و افزونه های رایگان برای سایت عکاسی و طراحی سایت آتلیه عروسی جداً خودداری کنید. این کار فقط باعث هدر رفتن هزینه، وقت و انرژی شما می شود. اگر مدل، طرح یا نوع یک قالب سایت را برای آتلیه خود نپسندیدید، موضوع را با کارشناسان طراحی سایت آتلیه در میان بگذارید تا آن ها بهترین تصمیم را اتخاذ کنند.

۲-بر روی یک عامل متمرکز شوید و همان را به صورت حرفه ای دنبال کنید

طراحی سایت آتلیه عکاسی در صورتی به موفقیت می رسد که یک هدف ویژه را دنبال کند. تمام قسمت های سایت آتلیه عکاسی باید واضح و قابل دسترس باشند. هنگامی که مشتری یا مدیر یک شرکت هنری از وب سایت شما بازدید می کند باید به طور کامل از نوع فعالیت شما اطلاع یافته و به راحتی به آنچه می خواهد دسترسی داشته باشد. به عنوان مثال، برخی به دنبال آتلیه پرتره هستند؛ برخی دیگر نمونه کار عکاسی اشیا و غذا را جستجو می کنند و عده ای هم صرفاً به دنبال بهترین آتلیه عروسی می باشند. به هر حال، نمونه کارهای شما، معرف تجربه و تخصص شما هستند. در انتخاب آن ها برای وب سایت، دقت زیادی داشته باشید.

عکاسی کودک

توجه به تخصصی بودن طراحی سایت آتلیه را با ذکر یک مثال، بیشتر توضیح می دهیم. بسیاری از عکاسان در اوایل کار حرفه ای خود تصور می کنند باید یک وب سایت داشته باشند و تمام نمونه کارهای خود را که شامل عکاسی پرتره، عکاسی اشیا، غذا، حیوانات، عکاسی طبیعت یا …، را در سایت خود منتشر کنند؛ بدون آنکه به این نکته توجه داشته باشند که مشتریان واقعاً به دنبال چه هستند. اگر یک مدیر هنری یا یک کارشناس عکاسی به وب سایت این مدل آتلیه ها مراجعه کند، با انبوهی از تصاویر مختلف و در هم مواجه می شود و نتیجه می گیرد که عکاس این آتلیه، کاملاً آماتور و بی تجربه است.

برای موفقیت هرچه بیشتر طراحی سایت آتلیه باید فقط روی آنچه در آن مهارت دارید متمرکز شوید. کارهای تخصصی خود را باید در وب سایت منتشر کنید. اگر تخصصی و حرفه ای عمل کنید، مخاطبان هم بیشتر به شما و وب سایت عکاسی شما اعتماد می کنند؛ در این صورت آن ها تصور می کنند با یک فرد حرفه ای طرف هستند.

پیشنهاد میکنیم این مقاله را هم بخوانید:
طراحی سایت با وردپرس کاملا شخصی سازی شده با قالب اختصاصی

۳-نام مناسب و مفید برای عنوان گالری خود انتخاب کنید

سومین نکته مهم در طراحی سایت آتلیه، توجه به انتخاب مناسب نام گالری ها است. در یک وب سایت عکاسی که نمونه کارهای مختلف قرار است منتشر شود باید حتماً دسته بندی های مجزا برای این کار در نظر گرفته شود و برای هر کدام نیز نام مناسب درج شود. به طور مثال، دسته بندی گالری عکس افراد، معماری، غذاها، مسافرت و …، باید با عنوان مناسب در سایت مشاهده دیده شوند؛ در صورتی که مخاطبان برای تماشای نمونه کارها به وب سایت شما مراجعه می کنند می توانند سریع تر به آنچه می خواهند دست یابند.

طراحی سایت اختصاصی به صورت کاملاً حرفه ای

  • چطوری کاملاً حرفه ای سفارش طراحی سایت بدیم؟
  • یک وب سایت ۱۰۰٪ اختصاصی برای کسب و کارمون چه فاکتورهایی باید داشته باشه؟
  • علت اختلاف قیمت در حوزه طراحی وب چیه و چه فاکتورهایی تعیین کنندس؟
  • آیا وب سایت ما در افزایش رتبه ما در گوگل یا سئو سایتمون تاثیر داره؟
⁉️ پاسخ تمام سوالات شما عزیزان در لینک:
طراحی سایت پنتاما
طراحی سایت به صورت حرفه ای و تخصصی تصویر طراحی سایت قسمت دایره تصویر طراحی سایت قسمت نقاط تصویر طراحی سایت قسمت برگ یک تصویر طراحی سایت قسمت برگ دو تصویر طراحی سایت قسمت گلدان تصویر طراحی سایت قسمت لوگوی پنتاما تصویر طراحی سایت قسمت درخت

۴-بهترین نمونه های کار خود را در وب سایت قرار دهید

جلوه و نمای ظاهری زیبای وب سایت های آتلیه عکاسی در جذب مخاطبان به سایت تأثیر دارد، بنابراین پس از آنکه طراحی سایت آتلیه به پایان رسید باید از بهترین نمونه های کار خود برای محتواگذاری سایت استفاده کنید. اگر هنوز به درجه حرفه ای شدن در عکاسی نرسیده اید در انتخاب عکس های سایت خود از مشاوران متخصص کمک بگیرید. مشاوران گروه طراحان پنتاما در هر دو زمینه مشاوره انتخاب بهترین عکس و محل قرارگیری آن می توانند شما را راهنمایی کنند.

۵-صفحه “درباره ما” در طراحی وب سایت آتلیه را به صورت حرفه ای و معنادار اجرا کنید

طراحی سایت آتلیه

یکی از مهم ترین قسمت های وب سایت های عکاسی و آتلیه ها، صفحه “درباره ما” است. این صفحه دقیقاً به مشتری می گوید شما که هستید، سوابق کاری و حرفه ای شما چیست، در چه زمینه ای تخصص دارید و علایق شما چه چیزهایی هستند؛ به عبارت ساده تر، این صفحه در طراحی سایت آتلیه، شما را به مخاطبان و مشتریان معرفی می کند. اگر این صفحه را کاملاً حرفه ای طراحی کنید و متن بسیار عالی را در آن منتشر نمایید به شما قول می دهیم بازدهی متفاوتی از وب سایت را دریافت خواهید کرد. گروه طراحی پنتاما در این زمینه نیز پیشنهادهای جذابی برای شما دارند که برای طراحی سایت آتلیه می توانید از آن ها استفاده کنید.

۶-اطلاعات تماس واقعی را در سایت آتلیه منتشر کنید

تماس با ما

برخی از مدیران وب سایت های آتلیه عکاسی، اطلاعات تماس آتلیه یا آدرس و پست الکترونیکی خود را در صفحه “درباره ما” منتشر می کنند. این کار اگرچه خوب است اما از نظر مشتریان می توان مبهم باشد. گروه طراحان پنتاما پیشنهاد می کند حتماً یک صفحه مجزا در سایت آتلیه با عنوان “تماس با ما” یا “اطلاعات تماس” قرار دهید تا کاربران به راحتی صرفاً به اطلاعات تماس شما دسترسی داشته باشند. حتماً در این قسمت از شماره تلفن های واقعی و ایمیل حقیقی استفاده کنید.

پیشنهاد میکنیم این مقاله را هم بخوانید:
طراحی سایت با قالب آماده | بررسی حقیقی مزایا و معایب 2021 | گروه پنتاما

۷-نگران مسائل حق نشر یا برچسب گذاری روی عکس های نمونه کار آتلیه خود نباشید

یکی از چالش هایی که معمولاً عکاسان در طراحی سایت آتلیه با آن مواجه هستند این است که آن ها در مورد سرقت تصاویر نمونه کارهای خود در فضای وب، نگران هستند. اکثر آن ها، عکس های سایت را برچسب گذاری یا Watermarking کرده بدون آنکه بدانند این کار، کیفیت و جلوه عکس را تا حد زیادی پایین می آورد. برای جلوگیری از کپی عکس ها می توانید از قانون کپی رایت استفاده کنید و یا طراحی سایت را به گونه ای انجام دهید که امکان کپی تصاویر وجود نداشته باشد.

۸-به اولین مشتریان سایت خود توجه کنید

طراحی سایت آتلیه

در طراحی سایت آتلیه عروسی یا هر مدل دیگری باید دقت داشته باشید که از تصاویر بزرگ و جذاب از نمونه کارها استفاده کنید؛ وقتی مشتریان شما به وب سایت مراجعه می کنند انتظار دارند در مدت کوتاه بتوانند تمام مدل های عکس سایت را ببینند و دقیقاً بدانند که چگونه می توانند در اسرع وقت با شما تماس بگیرند. در نظر گرفتن نیازها و انتظارات مشتریان، جزو اصلی ترین عوامل موفقیت یک سایت آتلیه است.

در طراحی سایت آتلیه بهتر است از پیکسل های بزرگ در صفحه اصلی و همچنین در صفحه نمونه کارها استفاده شود. این کار به تجربه و مهارت نیاز دارد چرا که افزایش حجم عکس ها می تواند روی سئوی سایت یا بارگذاری مطالب و تصاویر تأثیر داشته باشد. پیشنهاد می کنیم این کار را به متخصصان گروه طراحان پنتاما واگذار کنید.

یک سایت آتلیه عکاسی شامل چه قسمت هایی است؟

نمونه سایت خارجی اتلیه عکاسی

سایت های آتلیه عکاسی به طور کلی از قسمت های اصلی هِدر، فوتر سایت، منوی اصلی و زیرشاخه ها، اسلاید شو، صفحه نمونه کارها، صفحات اطلاعات تماس، درباره آتلیه، نقشه آتلیه، مقالات، تکنیک ها، گالری ژست های عکاسی و … تشکیل شده است. اگر یک سایت آتلیه به حوزه تخصصی تعلق داشته باشد می تواند این قسمت ها را به صورت مجزا نام گذاری کند؛ به طور مثال در طراحی آتلیه عروسی می توان عناوین اختصاصی مانند ژست های عروس و داماد، نمونه عکاسی مجلس، تصویربرداری از مراسم، عکاسی از دکوراسیون مجلس عروسی، انتخاب قاب عکس عروس و داماد و … را در وب سایت قرار داد.

انتخاب عناوین، تِم رنگ، توجه به پارامترهای سئوی سایت، انتخاب تصاویر، برنامه زمان بندی درج محتوا و بسیاری موارد دیگر، عواملی هستند که جزء لاینفک طراحی سایت آتلیه محسوب می شود. گروه طراحان پنتاما با دانش و تخصص کافی در این زمینه آماده ارائه خدمات خود به مخاطبان گرامی می باشد.

 

به اشتراک بگذارید

نظرات شما برای ما مهم است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره در ایام کرونا
۰۹۱۲۴۹۰۱۰۳۱