سئو کلاه سیاه سئو کلاه سفید سئو کلاه خاکستری

سئو کلاه سیاه سئو کلاه سفید سئو کلاه خاکستری سئو کلاه سیاه سئو کلاه سفید سئو کلاه خاکستری
- ۱۲ دی ۱۳۹۹ -

مرجع تخصصی سئو کلاه سیاه، سفید و خاکستری و تفاوت آنها در سال ۲۰۲۱

3 نظر 1244 بازدید

 • تکنیک هایی که موتور های جستجو آن ها را به عنوان بخشی از یک طراحی مناسب و منسجم پبشنهاد می دهند.
 • تکنیک هایی که موتور های جستجو آن ها را به هیچ عنوان تایید نکرده و سعی در به حداقل رساندن تاثیر آن ها دارند. این گونه تکنیک ها بعضا به عنوان Spamdexing یاد می شوند.

برخی از متخصصین صنایع این متدها را به سه دسته سئو کلاه سیاه (Black Hat)، سئو سفید (White Hat) و سئو خاکستری (Gray Hat) تقسیم بندی کرده و برخی از شرکت ها با اطلاع بر تخصص فرد در هر کدام از دسته بندی های سئو نیروی خود را استخدام می کنند.

سئو کاران سفید گرایش بر تولید نتایجی دارند که ماندگاری بسیار طولانی دارند در مقابل آنها متخصصین سئو کلاه سیاه از این حقیقت مطلعند که وب سایت آنها ناگزیر نهایتا مسدود می شود هنگامی که موتور های جستجو متوجه عملکرد آنها شوند.

سئو کلاه سیاه (Black Hat SEO)

سئو کلاه سیاه به استفاده بیش از حد از تکنیک ها، استراتژی ها و تاکتیک های سئو که فقط متمرکز بر موتور های جستجو و نه انسان به عنوان مخاطب می باشد گفته می شود. این تکنیک معمولا از قوائد موتور های جستجو تبعیت نمی کند. سئو کلاه سیاه معمولا توسط کسانی استفاده می شود که به دنبال بازدهی سریع مالی به جای یک سرمایه گذاری بلند مدت روی وبسایت خود هستند.

انواع سئو

تکنیک های سئو کلاه سیاه

متن مخفی (Hidden Text)

متون مخفی محتواییست که مخاطبان توانایی دیدن آنها را ندارند اما برای موتور های جستجو قابل مشاهده است. متون مخفی توسط هر کدام از موتور های جستجو پر قدرت به عنوان Search Spam یا جستجوی هرز طبقه بندی می شوند.

مزارع لینک (Link Farms)

یک مزرعه لینک در اصل یک وب سایت اشباع شده از لینک های مختلف با مقاصد گوناگون می باشد. اگر چه برخی از این وب سایت ها به صورت دستی ساخته شده اند اما اغلب این گونه وب سایت ها توسط برنامه ها و سرویس های خودکار تولید می گردند. این گونه وب سایت ها نه تنها خودشان به عنوان اسپم دسته بندی می شوند بلکه اگر لینک وب سایت شما در یک مزرعه لینک قرار داشته باشد یک امتیاز منفی مهم از دید موتور های جستجوی پرقدرت شناخته می شود.

اشباع کلمه کلیدی (Keyword Stuffing)

اشباع کلمه کلیدی توسط موتور های جستجو به عنوان یک تکنیک بهینه سازی غیر اخلاقی شناخته می شود. این پدیده هنگامی رخ می دهد که یک صفحه وب کلمات کلیدی را در تگ های متا یا محتوای خود بیش از حد تکرار کند. این مهم به خودی خود یکی از عمده دلایلی است که بسیاری از موتور های جستجو دیگر از این گونه تگ ها استفاده نمی کنند.

پیشنهاد میکنیم این مقاله را هم بخوانید:
بک لینک چیست 🤯 جدیدترین روش های لینک سازی سئو 2021 | گروه پنتاما

وبلاگ هرز (Blog Spam)

مطلب هرز در بلاگ ها (همچنین به نام وبلاگ هرز نیز شناخته می شود) یا کامنت هرز یکی از انواع تقلب ها در سئو می باشند. این اتفاق به صورت اتوماتیک بوده و پست هایی تصادفی در بلاگ ها، فروم ها، قسمت نظرات مطالب و بسیاری از وب اپلیکیشن های مختلف دیگر رخ می دهد.

تکنیک اسکرپینگ یا کپی مطالب (Scraping)

اسکرپینگ یکی از تکنیک های سئو کلاه سیاه می باشد به این صورت که فرد متخصص متون دارای رتبه بالا در موتور های جستجو را سرقت کرده با این هدف که از رتبه مطالب سرقت شده به نفع وب سایت خود استفاده کند.

سئو کلاه سیاه

خرید لینک (Paid Links)

خرید لینک های مختلف در وب سایت های گوناگون به تنهایی با هدف افزایش محبوبیت و رتبه لینک های خود. استفاده از انکر تکست یکسان با کلمه کلیدی نیز یکی از این روش ها می باشد

صفحات درگاه (Doorway Pages)

صفحات درگاه یا دروازه صفحاتی هستند که به هدف هدایت کردن مخاطبین به صفحات دیگر ساخته شده اند. فرض کنید در گوگل به جستجوی کلمه بدنسازی پرداخته اید. پس از وارد شدن به یکی از نتایج گوگل شما به صفحه دیگری هدایت می شوید. سیاست پشت این تکنیک استفاده از محبوبیت کلمات کلیدی پر بازدید برای افزایش بازدید صفحات هدف می باشد.

میزبانی انگل (Parasite Hosting)

میزبانی انگلی در اصل میزبانی وب سایتی بر روی سرور شخص دیگریست بدون اطلاع مالک وب سایت. تنها با هدف سوء استفاده از رتبه خوب وب سایت در سئو

تکنیک نامرئی شدن (Cloaking)

نامرئی شدن تکنیکی است که وب سایت محتوایی را که به کاربر نمایش می دهد متفاوت از محتواییست که به موتور های جستجو نشان می دهد. این امر توسط نمایش محتوا بر اساس آی پی و یا هدر User-Agent HTTP  صفحه درخواست شده توسط کاربر

طراحی سایت اختصاصی به صورت کاملاً حرفه ای

 • چطوری کاملاً حرفه ای سفارش طراحی سایت بدیم؟
 • یک وب سایت ۱۰۰٪ اختصاصی برای کسب و کارمون چه فاکتورهایی باید داشته باشه؟
 • علت اختلاف قیمت در حوزه طراحی وب چیه و چه فاکتورهایی تعیین کنندس؟
 • آیا وب سایت ما در افزایش رتبه ما در گوگل یا سئو سایتمون تاثیر داره؟
⁉️ پاسخ تمام سوالات شما عزیزان در لینک:
طراحی سایت پنتاما
طراحی سایت به صورت حرفه ای و تخصصی تصویر طراحی سایت قسمت دایره تصویر طراحی سایت قسمت نقاط تصویر طراحی سایت قسمت برگ یک تصویر طراحی سایت قسمت برگ دو تصویر طراحی سایت قسمت گلدان تصویر طراحی سایت قسمت لوگوی پنتاما تصویر طراحی سایت قسمت درخت

تکنیک های سئو کلاه خاکستری(Gray Hat SEO)

از آنجایی که رنگ خاکستری رنگی میانی بین رنگ های سیاه و سفید می باشد به صورت منطقی سئو کلاه خاکستری به منزله تلفیقی از تکنیک های سئو کلاه سیاه و سفید تلقی می گردد.

پیشنهاد میکنیم این مقاله را هم بخوانید:
سئو یا SEO چیست؟ ℹ️ راهنمای کامل 2021 | سئو سایت مهمترین روش بازاریابی

تبادل لینک های سه جانبه (Three Way Link Exchange)

لینک های موازی و تبادل لینک  بیشترین محبوبیت و استفاده را بین انواع روش های لینک سازی داشتند تا زمانی که گوگل این امکان را محدود و مزایای آن را مکدر ساخت. وبمستران سریعا با این روند وفق پیدا کردند و توسط تبادل لینک های سه جانبه بین سه وب سایت به صورت مثلثی از این روش همانند قبل استفاده نمودند

بازنویسی مقالات

این متد یکی از روش های بهینه سازی برای موتورهای جستجو می باشد به اینگونه که وبمستر ورژنی مستقل و کاملاً یونیک از مقاله ای را روی وب خود منتشر می کند. این عمل توسط بازنویسی یک مقالا یا بخش هایی از مقالات مختلف و جایگذاری و تغییر بخش هایی از آن ها به هدف تغییر اندکی در عمق مفهوم مطلب انجام می شود. بسیاری از متخصصین براین باورند که بازنویسی مقالات می تواند از پنالتی های موتورهای جستجو در برابر سرقت ادبی جلوگیری نماید، هرچند که منبع استفاده شده در بازنویسی در نتیجه نهایی از نقطه نظر سئو اهمیت به سزایی دارد.

خرید دامنه های قدیمی

برخی از سئوکاران طی عملی شیطنت آمیز نوپا دامنه های قدیمی با authority و بک لینک هایش را خریداری کرده و با استفاده از لینک دهی توسط این دامنه ها به افزایش رتبه وبسایت هایشان می پردازند.

سئو کلاه خاکستری

خرید دامنه های منقضی شده

برخی از هرز لینک گذار ها دی ان اس رکورد های دامنه ها را مانیتور می کنند سپس پس از منقضی شدن دامنه آنها را خریده و صفحات دامنه ها را با لینک هایی به سایت های خودشان اشباع می نمایند هرچند گه گوگل داده ها را در دامنه های منقضی شده ریست می کند.

بمب گوگل (Google Bombing)

اصطلاح بمب گوگل و یا شستشوی گوگل (Googlewashing) اشاره به عملی دارد که بر طبق آن ساخت تعداد بسیار زیادی از لینک ها باعث افزایش رتبه صفحه ای در کلمه کلیدی نامرتبط می شود. این عمل معمولا به مقاصد طنز و یا حشو انجام می گردد

سئو کلاه سفید(White Hat SEO)

سئو کلاه سفید تکنیک ها و تاکتیک هایی استکه بر طبق خط مشی گوگل قابل دفاع بوده و به عنوان سئو صحیح، قابل اتکا و اخلاقی از آن نام برده می شود. هرچند که استفاده از قوانین سئو کلاه سفید باعث ایجاد وقفه در رتبه گیری مطالب و صفحات وب سایت می شود اما نهایتا پس از رسیدن به رتبه تمامی نتایج به مدت بسیار طولانی پایدار خواهند ماند

پیشنهاد میکنیم این مقاله را هم بخوانید:
رقص گوگل یا Google Dance چیست؟ 🧩 مهمترین الگوریتم سئو آپدیت 2021

تکنیک های سئو کلاه سفید

پست مهمان (Guest Blogging)

روند نوشتن یک مقاله در بلاگ های دیگران به عنوان پست مهمان نام برده می شوند. کیفیت و میزان تکرار این روند تاثیر بسزایی در افزایش بک لینک ها و رتبه صفحات وب سایت شما دارد

لینک طعمه (Link Baiting)

طعمه کردن یک لینک در اصل ترقیب افراد مختلف به لینک دهی به صفحات وب سایت شما می باشند. اقسام طعمه کردن لینک بسیار متنوع بوده اما به صورت کلی متاثر از کیفیت بالای مقالات، بروز بودن و جذابیت منحصر به فرد مطلب صفحه وب سایت شما می باشد.

سئو کلاه سفید

محتوای با کیفیت

مهمترین قسمت سئو و بالاترین رتبه در تقسیمات تکنیک های سئو متعلق به محتوای با کیفیت در وب سایت شماست.

هرچه محتوای وب سایت شما از کیفیت بالاتری برخوردار باشد برای موتور های جستجو و از آن مهم تر برای مخاطبین شما دارای ارزش بیشتریست. همچنین صاحبان وب با احتمال بیشتری به وب سایت شما لینک دهی می کنند. محتوای شما باید منحصر به فرد و در نهایت مرجعی برای تخصص و حرفه شما باشد. این امر ممکن است بسیار زمان بر باشد اما در طولانی مدت می توانید این اطمینان را داشته باشید که ارزشش را دارد.

لینک دهی داخلی

با اختلاف ساده ترین روش برای جلوگیری از رتبه گرفتن در موتور های جستجو این است که مسیر پیمایش سایت خود را برای موتور های جستجو دشوار سازید. برخی از سایت ها  از اسکریپت های خاصی برای راهبری کاربران خود در وبسایتشان به صورت فانتزی استفاده می کنند که بسیاری از این اسکریپت ها قابل خزش توسط موتور های جستجو در صفحاتی که هنوز ایندکس نشده اند نیستند.

بهینه سازی وب سایت

دستکاری محتوا، کلمات و ساختار وب سایت به جهت کسب رتبه های بالا در موتور های جستجو ستون فقرات سئو و صنعت رتبه گیری در موتور های جستجو می باشد. همه چیز از عناوین منحصر به فرد تا متا تگ ها، تلفیق مطالب و بهینه سازی ساختار و کد های وب سایتتان به هدف به حداکثر رساندن تاثیر پذیری موتور های جستجو کلید موفقیت تمامی تلاش های بهینه سازیست

در این مطلب با سئو کلاه سفید، سئو کلاه سیاه و سئو کلاه خاکستری آشنا شدید. حال انتخاب با شماست که برای آینده کسب و کار خود از کدام روش استفاده کنید و سرمایه گذاری خود را به چه شکل انجام بدید

به اشتراک بگذارید

نظرات شما برای ما مهم است

3 پاسخ به “مرجع تخصصی سئو کلاه سیاه، سفید و خاکستری و تفاوت آنها در سال ۲۰۲۱”

 1. حسین گفت:

  ممنون
  خوب و جذاب بود.

 2. مهدی یامری گفت:

  سپاس از شما خیلی خوب بود

 3. کسب درامد گفت:

  عالی بود ممنون ازمقاله خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره در ایام کرونا
۰۹۱۲۴۹۰۱۰۳۱