- ۱۲ دی ۱۳۹۹ -

سئو محلی چیست ✔️ مرجع تکنیک های Local SEO 2021

بدون نظر 866 بازدید

به عنوان یک صاحب کسب و کار و یا به عنوان کسی که در بخش بازاریابی یک شرکت بزرگ کار می کند، احتمالا اصطلاح “جستجوگرهای محلی یا سئو محلی” را شنیده اید. بسیاری از صاحبان کسب و کارها از جمله دندانپزشکان، پزشکان، روانشناسان، متخصصین طب سوزنی و… از ما می پرسند “مزایای جستجوگرهای محلی برای کسب و کار من چیست؟” این سوال برای کسب و کارهای محلی بسیار مهم است زیرا در نهایت به یک استراتژی بهینه سازی SEO محلی منجر می شود. اما قبل از اینکه به مزایای جستجوگرهای محلی بپردازیم، اصطلاح “جستجوگرهای محلی” را تعریف می کنیم.

SEO محلی (سئو محلی) چیست؟

اگر یک کسب و کار محلی دارید مانند یک دفتر دندانپزشکی، رستوران یا شغلی که افراد مرتبا به دفتر شما مراجعه می کنند، مهم است که به مراجعین اجازه دهید کسب و کار شما را به صورت آنلاین هم مشاهده کنند. حتی اگر شما به طور فعال بازدید کنندگان را در دفتر خود مشاهده می کنید و ظاهرا نیازی به ارتباط آنلاین نیست، اما باید بدانید روند بهینه سازی حضور آنلاین در کسب و کار شما برای یک مکان جغرافیایی به نام Local SEO به بهبود کسب و کار شما کمک می کند.

جستجوگر محلی

اکنون که ما می دانیم که SEO محلی چیست، اکنون بیایید این مزایای سئو SEO های محلی را یک به یک بازگو کنیم و بگوییم چگونه آنها می توانند برای رشد شما موثر واقع شوند.

مزایای جستجوگرهای محلی برای کسب و کار چیست؟

مزایای شماره ۱: جستجوگرهای محلی می توانند ۱۰۰٪ رایگان ایجاد شوند

اگر زمان، صبر و امید داشته باشید، می توانید یاد بگیرید چگونه برای ایجاد استراتژی های SEO محلی برای کسب و کار خود قدم بردارید!

مزایای شماره ۲: شما نیاز کمتری به تبلیغات پیدا می کنید

گوگل ادوردز

یکی دیگر از مزایای سئو محلی این است که شما نیازی به صرف هزینه در Google AdWords برای دریافت مشتری های جدید ندارید. در حقیقت، بسیاری از کسب و کارهای کوچک هیچ تبلیغاتی را صرف نکرده و مشتریان محلی خود را به طور طبیعی پیدا می کنند.

مزایای شماره ۳: افراد کسب و کار شما را در جستجوی ارگانیک و غیر محلی نیز پیدا خواهند کرد

یکی دیگر از مزایای عالی SEO های محلی برای کسب و کار شما این است که Google  کسب و کار شما را در دو بخش در فهرست خود قرار می دهد یکی در جغرافیای محلی و دومی در سرچ ارگانیک. اولویت بهینه سازی محلی SEO شما را در نتایج جستجوی عالی گوگل قرار خواهد داد.

پیشنهاد میکنیم این مقاله را هم بخوانید:
رپورتاژ آگهی 🎖️ تکنیک های حرفه ای ریپورتاژ نویسی 2021 | گروه پنتاما

بیایید بگوئیم که شما صاحب یک مرکز طب سوزنی هستید. شما فرصت های فراوانی برای جلوگیری از جستجوی گوگل با استراتژی جستجوگر محلی خود دارید از جمله:

جست و جوی غیرمحلی: جستجوگرها ممکن است بپرسند «طب سوزنی چیست» یا «چگونه می توان از طریق طب سوزنی بهبود پیدا کنم؟»

جست و جوی محلی: جستجوگرها ممکن است درخواست “طب سوزنی در نزدیکی من” را داشته باشد برای پیدا کردن گزینه های محلی.

حتما به سایت الکسا مراجعه نموده اید و در آنجا دیدید که وب سایت شما در کشور شما چه رتبه ای دارد. این رتبه بسیار مهم تر از رتبه جهانی الکسا است و برای بهبود رتبه الکسا بهنر است که روی کشور خود کار کنید

مزایای شماره ۴: مردم کسب و کار شما را در Google Maps پیدا خواهند کرد

نقشه گوگل

اگر شما یک استراتژی جستجوگرانه محلی در Google Maps ایجاد کنید، گوگل شما را در نقشه خود قرار می دهد. بسیار مهم است که کسب و کار در نقشه ها قرار داده شوند تا جستجوگران با قصد کسب و کار شما به ویژه در دستگاه های تلفن همراه، شما را بیابند.

مزایای شماره ۵: گوگل کسب و کار محلی را در رتبه ها برتر قرار میدهد

یکی دیگر از مزایای جستجوگرهای محلی برای کسب و کار شما این است که گوگل می خواهد کسب و کارهای محلی مانند شما را به شدت ارتقا دهد! و به برندیگ شما کمک بسزایی کند

مزایای شماره ۶: شما متوجه می شوید مشتریان شما کجا هستند

یکی دیگر از دلایل ایجاد استراتژی های جستجوگرهای محلی برای کسب و کار شما این است که در آن شما مشتریان خود را رصد کرده و متوجه می شوید کجا هستند و می توانید استراتژی های متعددی برای آن داشته باشید.

مزایای شماره ۷ : سئو محلی دارای طول عمر است

در حالی که تبلیغات قطعا دارای مزایای عمده در کسب و کار است اما باید بدانیم آنها طول عمر کوتاهی دارند. منظور چیست؟ هنگامی که شما هزینه تبلیغات را متوقف می کنید، تبلیغات شما دیگر نمایش داده نمی شود اما با استراتژی های جستجوگرهای محلی، کسب و کار شما برای همیشه نشان داده می شود که این کاملا به نفع شما است. البته باید توجه داشته باشید که برای به دست آوردن بیشتر مزایای SEO های محلی، شما باید یک استراتژی دراز مدت ایجاد کنید.

پیشنهاد میکنیم این مقاله را هم بخوانید:
الگوریتم گوگل فرد Google Fred چیست؟ صفر تا صد الگوریتم آپدیت جدید

مزایای شماره ۸: شما می توانید قبل از رقبا، به چشم مشتریان بیایید

همانطور که ذکر شد، رتبه بندی در صفحه اول جستجو و نقشه ها برای به دست آوردن سهم شیر از تمام کلیک ها و نمایش ها برای کسب و کار شما ضروری است. این مزایای SEO محلی می تواند به مشتریان هدف شما کمک کند که ابتدا به سوی شما بیایند تا رقیبانتان را مشاهده کنند.

مزایای شماره ۹: بسیاری از رقبا برای جستجوگرهای محلی بهینه نمی شوند

بسیاری از رقبایتان از روشهای محلی SEO استفاده نمی کنند و هیچ استراتژی ندارند. حتما در مورد “نحوه ساخت جستجوگرهای محلی برای شرکت های کوچک” تحقیق کنید تا یاد بگیرید که چگونه می توانید یک استراتژی موثر برای بهبود جستجوگرهای محلی برای کسب و کارتان به کار ببرید.

مزایای شماره ۱۰: می توانید در مورد هدف مشتریان خود اطلاعات کسب کنید

یکی دیگر از مزایای استفاده از جستجوگرهای محلی این است که شما می توانید در مورد چیستی هدف مشتریان کسب و کار خود اطلاعات کسب کنید. به عنوان مثال، پس از اینکه یک لیست کسب و کار Google My Business را برای کسب و کار خود ایجاد کرده و برخی از داده ها را ایجاد نمودید، می توانید شرایط دقیقی را که جستجوگران هنگام جستجو کسب و کار شما می بینند، مشاهده کنید.

google business page

در اینجا این است که چگونه:

به Google My Business وارد شوید

روی دکمه Insights در سمت چپ کلیک کنید

کمی به پایین بروید و “مسائل مورد استفاده برای پیدا کردن کسب و کار شما” را ببینید:

در این بخش همه جستجو ها مربوط به کسب و کار طب سوزنی مشتری به ما نشان داده می شود. ما می توانیم این داده ها را بررسی کنیم و هر گونه اصطلاحات کلیدی را که ممکن است بخواهیم در وب سایت ما بیشتر بهینه سازی شوند، استخراج کنیم.

 

مزایای شماره ۱۱: از بین رفتن شکاف در خدمات کسب و کار

یکی دیگر از مزایای بزرگ SEO های محلی این است که شما می توانید دریابید که مشتریان رقیب شما، چگونه وب سایت های آنها را پیدا می کنند. شما می توانید یک نسخه رایگان یا پرداخت شده semrush.com را برای پیدا کردن مواردی که بیشترین میزان ترافیک وب سایت های رقیب شما را به خود جلب می کند، استفاده کنید. این اطلاعات می تواند برای کسب و کار شما بسیار مفید باشد و اطلاعات شما را در مورد خدماتی که رقبای شما ارائه می دهند، بیشتر کند.

پیشنهاد میکنیم این مقاله را هم بخوانید:
کلمات کلیدی LSI چیست ✔️ در سال 2021 چقدر در سئو مهم و حیاتیست؟

مزایای شماره ۱۲: اعتبار شما در جامعه بهبود می یابد

یکی دیگر از دلایل اصلی برای پیاده سازی استراتژی های محلی SEO این است که شهرت شما به صورت محلی بهبود می یابد. طبق گفته brightlocal.com، ۹۱درصد از همه افراد قبل از اینکه خرید را بررسی کنند، به بررسی آنلاین می پردازند و ۸۴ درصد آنها زمانی اعتماد می کنند که بیشتر با آن آشنا بوده و توصیه هایی در مورد آن شنیده باشند.

مزایای شماره ۱۳: موتور جستجوگر محلی باعث افزایش ترافیک وب سایت شما خواهد شد

یکی از مزایای عمده SEO های محلی این است که افراد بیشتری وب سایت کسب و کار شما را پیدا خواهند کرد. به عنوان یک صاحب کسب و کار، دسترسی به مخاطبان مناسب در وب سایت شما بسیار سودآور است. مهم است که یک استراتژی وب سایت ایجاد کنید که مشتری شما به سایت شما وارد شده و کاملا از آن دیدن کند.

مزایای شماره ۱۴: سئو محلی برای شما مشتریان جدید به ارمغان خواهد آورد

جذب مشتری جدید

در نهایت، دلیل اصلی اینکه SEO محلی مهم است … شما مشتریان بیشتری را به صورت محلی دریافت خواهید کرد!

در واقع مهمترین مزایای سئو محلی آن است که کسب و کار شما با رشد رو به رو می شود و با گذشت زمان، تلاش و سازگاری، هر کسب و کار محلی می تواند مزایای استراتژی های جستجوگرهای محلی را برای رشد و رشد به دست بیاورد!

بیایید خلاصه کنیم

دوباره یک به یک مزایای جستجوگرهای محلی را برایتان شرح می دهیم:

 • جستجوگر محلی می تواند ۱۰۰٪ رایگان ایجاد شود.
 • شما کمتر به تبلیغات نیاز پیدا می کنید.
 • افراد کسب و کار شما را به راحتی در لیست های جستجو پیدا خواهند کرد.
 • مردم کسب و کار شما را بر روی نقشه پیدا می کنید.
 • گوگل به کسب و کار شما رتبه می دهد.
 • شما متوجه می شوید مشتریان شما کجا هستند.
 • SEO محلی دارای طول عمر بسیار است.
 • می توانید قبل از رقبا، به چشم مشتریان بیایید .
 • بسیاری از رقبای شما برای SEO های محلی بهینه سازی نمی کنند.
 • شما می توانید در مورد هدف مشتریان خود آگاه.
 • شما می توانید شکاف در خدمات کسب و کار خود از بین ببرید.
 • اعتبار کسب و کار شما بهبود خواهد یافت.
 • ترافیک وبسایت شما بهبود خواهد یافت.
 • شما مشتریان جدید خواهید یافت.

اگر سوالی در مورد سئو سایت داشتید می توانید با ما تماس بگیرید

به اشتراک بگذارید

نظرات شما برای ما مهم است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره در ایام کرونا
۰۹۱۲۴۹۰۱۰۳۱