ریپورتاژ آگهی

ریپورتاژ آگهی ریپورتاژ آگهی
- ۱۲ دی ۱۳۹۹ -

رپورتاژ آگهی 🎖️ تکنیک های حرفه ای ریپورتاژ نویسی ۲۰۲۱ | گروه پنتاما

بدون نظر 708 بازدید

حتما از تاثیرات بک لینک های دائمی و با کیفیت مطلع هستید و می دانید که چه کارکردی دارند؛ اما این که چگونه می توان به این بک لینک ها دسترسی پیدا کرد و از آنها برای سایت خود بهره برد، نکته ای بسیار مهم است که شاید هر کسی نتواند آن را انجام دهد.
این که بتوانید بک لینک های قوی و دائمی داشته باشید، قطعا شاهد تغییرات بسیاری در رتبه بندی سایت خود خواهید بود. اما سوالی که در این بین مطرح می شود این است که چگونه می توان بک لینک های با کیفیت و دائمی داشت اما با جریمه های گوگل رو به رو نشد؟ باید به شما بگوییم یکی از بهترین راه های دستیابی به بک لینک های قوی، استفاده از رپورتاژ آگهی هایی است که تاثیرات بسیار خوبی در سئو سایت شما خواهند داشت.

در این گزارش می خواهیم شما را با اهمیت رپورتاژ آگهی آشنا کنیم تا خود تصمیم بگیرید که چگونه از آن استفاده کنید و رتبه سایت خود را بهبود ببخشید.

تاثیرات رپورتاژ اگهی بر سئو سایت

رپورتاژ آگهی یا همان رپورتاژ خبری یک فاکتور بسیار با اهمیت در رتبه بندی گوگل به حساب می آید زیرا شما با داشتن رپورتاژ آگهی به بک لینک های با کیفیت دست پیدا می کنید. اما بک لینک چیست؟ بک لینک در واقع لینکی است که سایت های دیگر به سایت شما می دهند و سبب می شوند سایت شما رتبه بهتری در گوگل به دست آورد. به بیانی دیگر سایت ها با دادن بک لینک به سایت شما، خوانندگان خود را ترغیب می کنند تا به سایت شما مراجعه کرده و سبب می شوند کاربرانشان از سایت شما نیز بازدید کنند.

لینک به وب سایت

از سوی دیگر بک لینک سبب می شود سایت شما از نظر گوگل نیز اعتبار مضاعفی پیدا کند زیرا شما با رپورتاژ آگهی یا همان رپورتاژ خبری باعث شده اید شبکه ای از ارتباطات میان سایت شما و دیگر سایت ها ایجاد شود که همین امر ارزش سایت شما را بالا می برد و گوگل نیز به آن بهای بیشتری می دهد.

اهمیت بک لینک در رپورتاژ اگهی

بک لینک هایی که سایت ها با کمک رپورتاژ آگهی ها با دست می آورند، تاثیر بسیار زیادی بر افزایش کاربران دارد و سبب افزایش ترافیک سایت می شود. حال در ادامه شما را با نمونه هایی از دلایل اهمیت بک لینک آشنا می کنیم:

  • بک لینک های شما داخل یک متن هستند

یک بحث خیلی مهم هنگام استفاده از رپورتاژ آگهی، آن است که بک لینک های سایت شما در داخل یک متن در سایت دیگر قرار می گیرند این امر با توجه به حساسیت گوگل نسبت به نحوه قرار گیری بک لینک ها، اهمیت بسیاری دارد. گوگل زمانی بک لینک ها را با اهمیت می داند که در چهار چوب یک نوشته یا مقاله جای بگیرند زیرا در این صورت اعتبار آنها افزایش یافته و راحت تر می توان به آنها اعتماد کرد. اما علت این امر چیست؟

پیشنهاد میکنیم این مقاله را هم بخوانید:
مرجع تخصصی سئو کلاه سیاه، سفید و خاکستری و تفاوت آنها در سال 2021

در واقع بر اساس الگوریتم های گوگل، بک لینک هایی که در منو و یا بخش های دیگر سایت قرار دارند، شرایطی همچون تبلیغات داشته و کمتر می توان به آنها اعتماد کرد به این شکل که ممکن است شما به سایت دیگری پول دهید تا لینک مورد نظر شما را در بخشی از سایت خود قرار دهد که این امر نشانی از ارزشمندی سایت شما نیست.

  • سایت های معتبر به شما بک لینک می دهند

تصور کنید یکی از دوستان شما به دیدن یک فیلم سینمایی رفته و از تجربه خود لذت برده باشد. وی این تجربه را با شما به اشتراک گذاشته و به شما پیشنهاد می دهد که به دیدن فیلم مورد نظر بروید. در این شرایط شما به دلیل اعتمادی که به دوست خود دارید، حرف وی را می پذیرید و راهی سینما می شوید. اما تصور کنید فردی غریبه که شما هیچ آشنایی با سلیقه وی ندارید، به شما بگوید که فیلمی در سینما در حال اکران است که بسیار زیبا است. آیا شما باز هم به وی اعتماد می کنید؟ احتمالا پاسخ شما منفی است زیرا این اعتبار افراد نزد شما است که سبب ارزشمندی پیشنهاد آنها می شود.

حال در مورد اعتبار سایت صحبت می کنیم. زمانی که یک سایت معتبر به سایت شما لینک می دهد، کاربران به راحتی پیشنهاد را پذیرفته و بر روی لینک کلیک می کنند. در نهایت شما می توانید کاربران بیشتری به دست آورید و ترافیک سایت خود را بالا ببرید. از سوی دیگر میزان اعتباری که سایت بک لینک دهنده نزد گوگل دارد سبب می شود اعتبار سایت شما نیز افزوده شود و شما سایتی با اعتبار داشته باشید.

به همین دلیل است که می گوییم استفاده از رپورتاژ آگهی می تواند یک راه بسیار مهم برای دستیابی شما به بک لینک های معتبر باشد از همین رو پیشنهاد می کنیم هنگام استفاده از رپورتاژ آگهی، اعتبار سایت آگهی دهنده را بسنجید و خوب بررسی کنید که آن سایت چه رتبه و ارزشی نزد گوگل دارد.

  • به دست آوردن بک لینک های دائمی
پیشنهاد میکنیم این مقاله را هم بخوانید:
بک لینک چیست 🤯 جدیدترین روش های لینک سازی سئو 2021 | گروه پنتاما

به مثال خود باز می گردیم. تصور کنید دوست شما بارها و بارها از شما پرسیده باشد که به تماشای آن فیلم رفته اید یا نه. اگر پاسخ شما منفی باشد، مجددا این سوال را از شما بپرسد و از شما بخواهد تا زمان از دست نرفته است، به سینما بروید و فیلم را ببینید. این مثال هم مانند ارزش ماندگاری بک لینک است.

یعنی اگر یک سایت معتبر به صورت ماندگار به شما پیشنهاد بدهد که به سایت دیگری سر بزنید و مطالب آن سایت را نیز مشاهده کنید، بک لینک اعتبار بیشتری به دست می آورد. یکی از مزایای رپورتاژ آگهی آن است که سایت شما به صورت دائمی یک بک لینک معتبر و با کیفیت دریافت خواهد کرد.

  • بک لینک خود را گسترش می دهید

یکی از مهمترین ویژگی هایی که رپورتاژ آگهی در سایت های معتبر دارد، آن است که سایر سایت ها در صدد انتشار مطالب آن بر می آیند و شما با نشر رپورتاژ آگهی در یک سایت معتبر، علاوه بر دریافت یک بک لینک از همان سایت، از سایت های دیگر به واسطه کپی آن مطلب لینک دریافت می کنید.

نکته مهم در این بخش آن است که اگر سایت های نامعتبر همان مطلب را انتشار داده و به سایت شما لینک دهند، اعتبار سایت شما صدمه خواهد دید از همین رو بهتر است مراقب باشید که چه سایت هایی به سمت دادن بک لینک به سایت شما می آیند.

خرید بک لینک

استفاده از بک لینک های خریداری شده بهتر است یا رپورتاژ آگهی؟

با توجه به مزایای رپورتاژ آگهی که در بالا گفته شد، این سوال مطرح می شود که برای داشتن بک لینک بهتر است لینک بخریم یا از رپورتاژ آگهی استفاده کنیم؟

حتما می دانید که شما می توانید با سایت های گوناگون وارد معامله شده و در ازای پرداخت مبلغی از آنها بخواهید که لینک سایت شما را در بخشی از منو یا فوتر خود قرار دهند. لازم است بدانید این اتفاق کاملا به نفع سئو سایت شما است اما تنها در شرایطی که گوگل متوجه نشود که این کار با رد و بدل شدن مبلغ انجام گرفته است.

اما رپورتاژ آگهی چطور؟ آیا می توان آن را جایگزین مناسبی برای خرید بک لینک قرار داد و نتایج بهتری دریافت کرد؟ باید بگوییم بله. در واقع نه تنها رپورتاژ آگهی جایگزین خوبی برای خرید بک لینک است بلکه تاثیر گذاری بیشتری داشته و بهتر از مواقع دیگر می تواند در سئو سایت شما تاثیر داشته باشد.

پیشنهاد میکنیم این مقاله را هم بخوانید:
سئو یا SEO چیست؟ ℹ️ راهنمای کامل 2021 | سئو سایت مهمترین روش بازاریابی

اما اگر دلیل این مسئله را بخواهید باید بگوییم به این دلیل رپورتاژ آگهی اهمیت بیشتری دارد که در داخل یک متن قرار می گیرد و بک لینک آن اعتبار بیشتری دارد و گوگل راحتتر به آن اعتماد می کند. دلیل دیگری که می توان برای این امر متذکر شد آن است که لینک هایی که در رپورتاژ آگهی مورد استفاده قرار می گیرند، دائمی هستند و همین امر به اعتبار آنها می افزاید.

دیدگاه گوگل در رابطه با رپورتاژ آگهی چیست؟

شاید دیگر نیازی به گفتن نباشد که بگوییم گوگل از تبادلات مالی برای خرید بک لینک استقبال نمی کند زیرا سیاست های گوگل بر آن است که هر سایت به صورت طبیعی رشد کند و بک لینک دریافت نماید. به همین دلیل است که می گوییم خرید بک لینک جذابیتی برای گوگل ندارد اما شرایط رپورتاژ آگهی متفاوت است.

رپورتاژ آگهی چون کاملا به یک بک لینک طبیعی شباهت دارد و در متن اصلی قرار گرفته، بیشتر مورد توجه بوده و می تواند برای بهبود رتبه سئو سایت شما بسیار موفق عمل کند.

در پایان

در متن بالا کاملا برای شما توضیح دادیم که گوگل علاقه ای به بک لینک های خریداری شده و انتقال مبلغ برای نشر رپورتاژ آگهی ندارد اما با این وجود سایت های گوناگون این کار را انجام می دهند زیرا در بسیاری از موارد می تواند برای سئو آنها تاثیرات بسیاری به جا بگذارد.

اما اگر به شما بگوییم گوگل در برخی موارد سایت شما را به دلیل استفاده از بک لینک و رپورتاژ آگهی جریمه می کند، چه واکنشی نشان خواهید داد؟ آیا استفاده از رپورتاژ آگهی را متوقف می کنید؟

بهتر است بگوییم از جریمه گوگل نترسید اما در عین حال حساب شده عمل کنید. استفاده بیش از حد رپورتاژ آگهی و خرید مداوم بک لینک، متن های تکراری برای رپورتاژ و… همه و همه مواردی هستند که سبب می شود گوگل نسبت به عملکرد سایت شما حساس شده و گاه برای شما جریمه نیز در نظر بگیرد. باید بدانید جریمه های گوگل آن قدرها هم فاجعه به بار نمی آورد زیرا به راحتی می توان با حذف بک لینک ها و رپورتاژ آگهی ها، به شرایط اولیه سایت باز گردید و کار خود را از سر بگیرید. حال با توحه به این تفاسیر خود باید تصمیم بگیرید که آیا ریسک می کنید و از رپورتاژ آگهی جهت بهبود سئو سایت خود بهره میگیرید یا خیر.

به اشتراک بگذارید

نظرات شما برای ما مهم است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره در ایام کرونا
۰۹۱۲۴۹۰۱۰۳۱