تبلیغات گوگل

تبلیغات گوگل تبلیغات گوگل
- ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ -

تبلیغات گوگل (Google Ads) چیست و همه چیز در مورد آن

بدون نظر 426 بازدید

Google Ads سیستم تبلیغاتی گوگل است که در آن تبلیغ کنندگان برای ارائه تبلیغات قابل کلیک در نتایج جستجوی گوگل، بر روی کلید واژه های خاصی پیشنهاد می دهند. از آنجا که تبلیغ کنندگان مجبورند هزینه این کلیک را بپردازند، بدین ترتیب گوگل از جستجو درآمد کسب می کند. این اینفوگرافیک به شما کمک می کند تا نحوه عملکرد Google Ads ، جزئیات حراج تبلیغات گوگل، روند مناقصه و توضیح عوامل مهم مانند امتیاز کیفیت و هزینه هر کلیک را متوجه شوید. اگر می پرسید “چگونه AdWords کار می کند؟” این صفحه برای شما مناسب است.

آیا تبلیغات گوگل (AdWords) کارایی مناسبی برای شما دارد؟

آیا تبلیغات گوگل کارایی مناسبی دارد؟ بسته به رقابت کلمات کلیدی مورد نظر خود و ارتباط آن با کلیدواژه برای کسب و کار شما، AdWords ممکن است کارایی خوبی برای شما داشته باشد. در بیشتر موارد ، ما دریافتیم که Google AdWords برای بسیاری از مشاغل مؤثر هستند البته این امر تا زمانی است که پول خود را با کلمات کلیدی اشتباه تلف نکرده یا تبلیغات CTR  ضعیف منتشر نکنند.

هزینه Google AdWords چقدر است؟

هزینه Google Ads (که قبلاً با عنوان Google AdWords شناخته می شد) به چندین متغیر بستگی دارد. در این بخش توضیح می دهیم که چگونه این متغیرها روی هزینه تبلیغات شما تأثیر می گذارند و معیارهایی را که باید برای یک بودجه واقع بینانه جهت تبلیغات خود در نظر بگیرید، تغییر می دهند.

در واقع باید بگوییم تبلیغات گوگل مبتنی بر سیستم حراج است که به نسبت مشاغلی که دارای تبلیغاتی باکیفیت هستند، هزینه کمتری نیاز دارد. می توانید با استفاده از تاکتیکی مانند برنامه ریزی آگهی، برنامه ریزی جغرافیایی و هدف قرار دادن دستگاه، هزینه بودجه Google Ads خود را کنترل کنید.

متوسط ​​هزینه برای هر کلیک در Google Ads بین ۱ تا ۲ دلار در موتورهای جستجو است و متوسط ​​CPC در شبکه نمایش زیر ۱ دلار است.

گرانترین کلمات کلیدی در Google Ads و Bing Ads ، حداقل ۵۰ دلار برای هر کلیک است. این موارد معمولاً در کلمات کلیدی بسیار قابل رقابت در صنایعی ایجاد می شود که دارای ارزش بالایی  هستند، مانند قانون و بیمه.

خرده فروشان بزرگ سالانه ۵۰ میلیون دلار برای جستجوی در تبلیغات گوگل هزینه می کنند. همچنین متوسط ​​مشاغل كوچك كه از Google Ads استفاده می كنند، ماهانه بین ۹۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ دلار در کمپین های جستجوی پرداخت شده خود در گوگل خرج می كنند. این رقم ۱۰۰۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰۰ دلار در سال است.

نحوه تبلیغ با Google Ads

مشاغل می توانند با باز کردن یک حساب Google AdWords در گوگل تبلیغ کنند. برای بهبود شانس شما برای تسلط AdWords ، این جزئیات اینفوگرافیک را در مورد هر مرحله بین موفقیت شما و PPC، از ایجاد هدف و تحقیق در مورد کلمات کلیدی گرفته تا موارد دیگر را در اختیار شما قرار داده ایم. در ادامه هر مرحله توضیح داده شده

تبلیغات گوگل

 1.  اهداف حساب را تعیین کنید

شما از AdWords برای چه چیزی استفاده می کنید؟ تجارت الکترونیک؟ ساختمان با نام تجاری؟ نحوه ساختن حساب خود و ویژگی هایی که از آنها استفاده می کنید، منوط به پاسخ شما است.

 1.  تعیین مخاطب

توسعه personas ضروری است. مشتریان ایده آل شما چه می کنند؟ آنها کجا این کار را انجام می دهند؟ چه زمانی آنها به طور فعال جستجو می کنند؟ در چه دستگاهی؟

 1.  انجام تحقیقات کلید واژه

با مناقصه بر روی کلمات کلیدی مربوط به شغل خود، می توانید تبلیغاتتان را در نتایج جستجو قرار دهید. ابزارهای کلیدی می توانند در هر مرحله از قیف فروش خود، هزینه، رقابت و حجم عبارات جستجو را کشف کنند.

 1.  بودجه و پیشنهادات را تنظیم کنید

در این بخش شما تعیین کرده اید که کدام کلمات کلیدی را باید پیشنهاد دهد. مطمئن شوید که بیشتر بودجه تبلیغات گوگل خود را صرف کلمات کلیدی می کنید که با نرخ بالایی مورد توجه قرار می گیرند اما فضای آزمایش و برندسازی را نیز در همین حین فراهم کرده و نسبت به ارزشمندی آن بی توجهی نکنید.

 1.  حساب کاربری

حساب شما باید با دقت بسیار زیادی انتخاب شود زیرا هر حساب کاربری اهداف مشخصی دارند. در هر کمپین شما کاملا به گروههای تبلیغاتی گره خورده و به آنها نیاز دارید.

۵٫۵٫  امتیاز کیفیت، پادشاه است

امتیاز کیفیت روش Google برای رتبه بندی کلمات کلیدی و تبلیغات شما از نظر میزان اهمیت آنها برای کاربران است. گروه های تبلیغاتی کوچک این قابلیت را دارند که کلیک نمرات کیفیت شما را بالا ببرند که همین امر ضمن بالا بردن رتبه تبلیغ خود، میزان پرداخت به ازای هر کلیک را کاهش می دهد!

 1.  نوشتن تبلیغات موثر

حداکثر استفاده از CTR با اطمینان از اینکه هر تبلیغ متنی دارای یک جفت سرفصل قانع کننده است، در این مرحله انجام می شود. در این بخش شما می توانید با یک اقدام ساده، کلمه کلیدی ای را که پیشنهاد می دهید، مورد بررسی قرار داده و تلاش کنید برنامه های افزودنی تبلیغ شما را بزرگتر کنند. به یاد داشته باشید: تبلیغات عاطفی کلیک بیشتری دریافت می کنند.

 1. طراحی صفحات بزرگ مقصد

اینجاست که افرادی که روی تبلیغات شما کلیک کرده و احتمالا به یک مشتری تبدیل می شوند!

 1.  پیگیری تبدیل

کد لازم را در وب سایت خود قرار دهید و سپس از AdWords یا Google Analytics برای پیگیری تبدیل آن را مورد استفاده قرار دهید.

 1. رشد لیست های بازاریابی

لیست های بازاریابی خود را در اسرع وقت بسازید. این امر به شما امکان می دهد محصول یا خدمات خود را حتی در صورت عدم مراجعه بازدیدکنندگان، در مقابل چشم انداز نگه دارید.

 1.  بهینه سازی روتین

همه چیز را امتحان کنید! A / B نسخه های تبلیغاتی و صفحات فرود خود را تست کنید. پیشنهادات را بر اساس عملکرد کلمه کلیدی تنظیم نمایید. کلمات کلیدی منفی را برای از بین بردن جستجوی غیر معتبر اضافه کنید.

 1.  سود !!!

تو انجامش دادی! و این مرحله، مرحله رسیدن به سود است!

مناقصه های Google Ads یا AdWords چگونه کار می کند؟

موقعیت واقعی تبلیغات شما توسط رتبه تبلیغیتان تعیین می شود. بالاترین رتبه تبلیغ، رتبه اول تبلیغات CPC را کسب می کند. مناقصه AdWords تبلیغ کننده هایی را که نمرات کم کیفیت دارند، تنبیه می کند. در مقابل به افرادی که دارای نمرات باکیفیت بالا هستند، رتبه های تبلیغاتی بالاتری را ارائه می کند.

حراج گوگل چند بار اجرا می شود؟

این حراج هر ماه میلیاردها بار اجرا می شود. نتایج به دست آمده به گونه ای است که کاربران تبلیغاتی را می یابند که به آنچه جستجو می کنند، مربوط می شوند. آگهی دهندگان با کمترین قیمت ممکن با مشتریان بالقوه ارتباط برقرار می کنند و گوگل را با درآمد میلیاردها دلاری رو به رو می سازند.

حراج Google چگونه کار می کند؟

پس از پرس و جو در گوگل، موتور جستجو درخواست را پردازش کرده و حراج را اجرا می کند که در آن مواقع، تبلیغ و CPC جایگاه هر تبلیغ کننده را تعیین می کند.

چطور وارد حراج گوگل می شوید؟

تبلیغات Google این امکان را به شما می دهد که اگر واجد شرایط بودید، هر زمان که کلمات کلیدی مربوطه توسط کاربر سرچ شد، وارد حراجی می شوید. پیشنهادات، امتیاز کیفیت و ارتباط شما در تعیین اینکه آیا تبلیغ شما صلاحیت نمایش در SERP را دارد یا خیر، موثر است.

CPC چیست؟

CPC  یا هزینه هر کلیک، مبلغی است که تبلیغ کننده هر بار که شخصی روی تبلیغ AdWords خود کلیک کند، پرداخت می نماید.

CPC چگونه کار می کند؟

درCPC  با رقابت کلمات کلیدی، حداکثر پیشنهادات و نمرات کیفیت شما تعیین می شود.

cpc چیست

هزینه متوسط ​​برای هر کلیک برای Google Ads چقدر است؟

متوسط ​​هزینه برای هر کلیک روی AdWords بر اساس کلید واژه و کسب و کار شما متفاوت است اما تقریباً ۲٫۳۲ دلار در موتورهای جست و جو و ۰٫۵۸ دلار در شبکه اجتماعی است.

امتیاز کیفیت Google چیست؟

این معیاری است که گوگل برای تعیین میزان تبلیغ شما در مورد کاربر، بر اساس CTR آگهی، اهمیت کلمه کلیدی و کیفیت صفحه فرود خود، از کاربر استفاده می کند. هر چه نمره کیفیت شما بالاتر باشد، گوگل به شما کلمات کلیدی با کیفیت بالا، امتیاز بالا و صرفه جویی در هزینه را هدیه می دهد.

چگونه Google تعیین می کند که شما چه هزینه ای را پرداخت می کنید؟

هزینه ها با حداکثر پیشنهاد شما، امتیاز کیفیت و رقابتی بودن کلمه کلیدی شما تعیین می شوند.

رتبه تبلیغات گوگل چیست؟

رتبه تبلیغات گوگل موقعیت تبلیغات شرکت در صفحه موتور جستجو بر اساس ترکیبی از حداکثر پیشنهاد و کیفیت شرکت است.

رتبه آگهی در مقابل نمره کیفیت

رتبه آگهی این است که چه میزان در صفحه تبلیغات، نمایش داده می شود. امتیاز کیفیت نیز با توجه و سودمندی برای جستجوگر تعیین می شود و تنها بخشی از فرایند موقعیت یابی تبلیغات است. از سال ۲۰۱۳ ، نمره کیفیت گوگل بیشتر و با ارزش تر می شود زیرا میانگین کیفیت از ۷ به ۵ تغییر یافته است.

موقعیت تبلیغ در AdWords چیست؟

موقعیت تبلیغ موقعیتی است که در نتایج صفحه موتور جستجو وجود دارد که در آن تبلیغات در ارتباط با تمام تبلیغات دیگر ظاهر می شود.

CPC  واقعی چیست؟

CPC  واقعی مبلغی است که تبلیغ کننده هر بار که یک جستجوگر بر روی تبلیغ کلیک می کند، پرداخت می نماید. این تعداد بسته به سایر آگهی دهندگان در حراج متفاوت است و همیشه پایین تر از حداکثر قیمت پیشنهادی است.

Google چگونه CPC واقعی را محاسبه می کند؟

CPC  واقعی با تقسیم رتبه آگهی رقیب بر نمره کیفیت به علاوه ۰۱/۰ دلار تعیین می شود.

روشهای مناقصه جایگزین چیست؟

روشهای دیگر پیشنهادات شامل CPM و CPA است.

مناقصه CPM چیست؟

مناقصه CPM مبتنی بر برداشت است و می توان در کنار مناقصه CPC استفاده کرد.

CPC در مقابل  CPM

CPC هزینه تبلیغات است که براساس چند کلیک دریافت می شود در حالی که CPM هزینه تبلیغات است که براساس چند برداشت مورد توجه قرار می گیرد. از هر دو روش می توان همزمان استفاده کرد.

کلمات کلیدی Google Ads چیست؟

کلمات کلیدی در AdWords کلمات و عباراتی هستند که تبلیغ کنندگان روی آن پیشنهاد می کنند به این امید که وقتی افراد در جستجوی آن محصولات یا خدمات هستند، تبلیغات آنها در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) ظاهر شود.

به عنوان مثال ، اگر کفش به صورت آنلاین می فروشید، ممکن است درمورد کلمات کلیدی مانند “کفش ورزشی نایک” و “نان پنی” پیشنهاد دهید.

بهینه سازی موتور جستجو چیست؟

بهینه سازی موتور جستجو عملی برای بهبود دیده شدن سایت یا صفحه شما در صفحه نتایج موتور جستجو از طریق روشهای ارگانیک است. این کار می تواند با استفاده از کلمات کلیدی جستجو در محتوای شما انجام شود تا یک موتور جستجو بتواند سایت شما را سریعتر و با دقت بیشتری پیدا کند. اقتدار سایت و نمایه پیوند شما نیز در رتبه بندی موتورهای جستجو شما نقش دارند. در مطالب قبلی در مورد سئو سایت به کرات صحبت شده. می توانید به مطالب مربوطه مراجعه نمایید.

شبکه نمایشگر Google چگونه کار می کند؟

Google Display Network یا GDN شبکه ای بسیار بزرگ از سایت ها است که به Google امکان می دهند در آنها تبلیغات به نمایش درآیند که در نهایت به بیش از ۹۰٪ از کل کاربران اینترنت می رسد! به طور کلی تبلیغ کنندگان می دانند که کلیک روی Display Network نسبت به شبکه های جستجو، هزینه کمتری دارد.

شبکه نمایشگر Google

گروه تبلیغاتی در Google AdWords چیست؟ گروه های تبلیغاتی چگونه کار می کنند؟

گروه تبلیغاتی ظرفی برای تبلیغات، کلمات کلیدی و صفحه های Google AdWords شما است. این گروه تمایل دارد به تبلیغ کنندگانی که کمپین های AdWords را با گروه های تبلیغاتی کاملاً ساختار یافته ایجاد می کنند، پاداش دهد. مهم نیست که تمام کلمات کلیدی خود را در همان گروه تبلیغاتی قرار دهید بلکه می بایست سازماندهی کلمات کلیدی خود را در آن قالب ها پیش ببرید.

ارتباط آگهی در AdWords چیست؟

ارتباط آگهی سنجشی از میزان ارتباط کلمه کلیدی مورد نظر خود در تبلیغات شما و همچنین میزان کلمات کلیدی شما با پیام تبلیغات و صفحات فرود شما است. تبلیغات بالاتر و ارتباط با کلمات کلیدی می توانند نرخ کلیک شما و نمرات کیفیت را بهبود بخشند.

من در گوگل تبلیغ می کنم. من چطور کار می کنم؟

در WordStream ، ما ده ها هزار حساب Google AdWords از سراسر جهان ، در انواع صنایع آنالیز کرده ایم. ساده ترین روش برای مشاهده نحوه عملکرد شما در Google PPC ، محک زدن عملکرد PPC شما در برابر تبلیغ کنندگان مشابه در صنعت و محدوده کاری شما است.

به اشتراک بگذارید

نظرات شما برای ما مهم است

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02177930982