استفاده از برچسب ها

استفاده از برچسب ها استفاده از برچسب ها
- ۱۲ دی ۱۳۹۹ -

ارزش تگ گذاری در سئو | تکنیک های برچسب گذاری در ۲۰۲۱ | گروه پنتاما

بدون نظر 970 بازدید

کافی است کمی از دنیای اینترنت بدانید و محتوایی هر چند مختصر برای این گستره بی حد و حصر تولید کرده باشید، آن وقت است که احتمال می دهیم عنوان برچسب را شنیده اید و تقریبا می دانید که تگ یا همان برچسب چیست.

باید بگوییم همان طور که تگ ها می توانند برای شما کاملا مفید عمل کنند، همان طور هم می توانند شرایطی ایجاد نمایند که سایت شما با مشکل رو به رو شود و برچسب ها نه تنها کمکی به شما نکند، بلکه سبب شود کاربران از حضور در سایتتان دلسرد شوند و خیلی هم برایتان سر و دست نشکنند. اگر تمایل دارید بدانید برچسب چیست و دقیقا چه کارکردی دارد و چگونه باید از آن استفاده کرد، پیشنهاد می دهیم با ما همراه باشید و ادامه مطلب را با دقت کامل بخوانید.

برچسب چیست؟

برچسب چیست

برچسب ها نیز مانند دسته بندی ها، دارای کاربردی یکسان هستند و آن این است که دسترسی را برای کاربران آسان کنند. در واقع برچسب ها دسته بندی کوچکتری را ایجاد می کنند و مطالب سایت شما را به شکل خاص تر به دست کاربر می رسانند.

اگر بخواهیم برای شما مثالی بزنیم تا به درستی درک کنید برچسب یا تگ ها چه کاربردی دارند، می توانیم نمونه ای از یک سایت آشپزی را برایتان تشریح کنیم. تصور کنید شما طراحی سایت رستوران انجام دادید و مدیریت آن برا بر عهده دارید و در مورد سالاد سزار مطلبی تهیه کرده اید. طبیعی است که سالاد سزاد خود نمی تواند یک دسته محسوب شود و در عناوین اصلی سایت قرار بگیرد و قطعا این مطلب در دسته هایی چون پیش غذا، انواع سالاد ها و… ثبت می شود.
در ادامه ممکن است شما مطلبی نیز در خصوص طرز تهیه سالاز سزار یا خواص سالاد سزار بنویسید. در این شرایط نیز مطالب جدید شما باید در دسته های نامبرده قرار بگیرد.

حال فرض کنید که کاربر سایت شما حین خواندن مطلب سالاد سزاد، تمایل دارد تا در مورد خواص آن نیز اطلاعات تکمیلی به دست آورد. اگر شما هر دو محتوا را با برچسب های “سالاد سزاد” ثبت کرده باشید، آن وقت کاربر شما می تواند به راحتی تمامی مطالبی که در خصوص آن نوشته شده است را، مشاهده کرده و به سرعت به آنها دسترسی پیدا کند. به بیانی دیگر برچسب ها، همان کلمات مهم و اساسی محتواهای شما هستند.

پیشنهاد میکنیم این مقاله را هم بخوانید:
متا تگ رفرش یا Meta Refresh چیست |‌ نحوه صحیح استفاده در 2021 |‌گروه پنتاما

چگونه برچسب های مفید بسازیم؟

برای آن که برچسب هایی در اختیار بگیرید که کارکردهای خوب داشته باشند و برای سایت شما مفید عمل کنند، باید مواردی را در دستور کار خود قرار دهید که در ادامه برایتان تشریح می کنیم:

  • برچسب های کوتاه بسازید

باید توجه داشته باشید که نهایت کلماتی که هنگام ساخت برچسب باید مورد استفاده قرار دهید، سه کلمه است. استفاده از برچسب های طولانی می تواند سبب گمراهی کاربران شده و مسیر اصلی و درست را از او بگیرد. به عنوان نمونه در مثال بالا می توانید از برچسب هایی چون “سالاد سزار”، “سالاد” و “پیش غذا” استفاده کنید.

تگ ها چیست

  • از تعداد برچسب های محدود استفاده کنید

باید توجه داشته باشید که برچسب ها به این دلیل مورد استفاده قرار می گیرند که کاربران بتوانند به راحتی به مطالب سایت شما دسترسی پیدا کنند. به همین دلیل است که می گوییم اگر از برچسب های بیش از حد استفاده کنید، سبب می شوید کاربر شما سردرگم شده و نتواند به راحتی مطالب مورد نظر خود را پیدا کند.

  • به تگ های قدیمی توجه کنید

یکی از کاربردهایی که برچسب ها دارند آن است که به شما کمک کنند تا دقیق متوجه شوید کاربران به چه موضوعاتی علاقه مند هستند و بیشتر بر روی کدام تگ ها، کلیک می کنند. از همین رو به شما پیشنهاد می کنیم حتما به تگ های قدیمی توجه داشته باشید و آنهایی که بیش از بقیه مورد توجه هستند را برای تولید بیشتر محتوا مورد استفاده قرار دهید.

  • از تگ های منحصر به فرد استفاده نکنید

استفاده از تگ هایی که بیش از حد خاص هستند، یک اقدام نادرست محسوب می شود زیرا ممکن است شما هیچ مطلب دیگری که متناسب با همان تگ باشد، نداشته باشید. به همین دلیل است که می گوییم همواره تگ هایی را مورد استفاده قرار دهید که احتمال دارد مطالب دیگری نیز با آن تگ منتشر شود و بیش از اندازه غیر عمومی نیست.

  • برچسب و دسته بندی را اشتباه نگیرید

توجه داشته باشید دسته و برچسب دو معقوله کاملا جدا هستند و به هیچ عنوان نباید این دو را با هم اشتباه گرفت، به این معنا که استفاده از دسته بندی ها برای برچسب یک عمل کاملا نادرست است زیرا دسته بندی ها خود مطالب را به وضوح نشان کاربران می دهند و دیگر نیازی نیست برای آنها تگ استفاده شود.

پیشنهاد میکنیم این مقاله را هم بخوانید:
محتوای با کیفیت 🤩 و تشخیص آن توسط گوگل در سال 2021 | گروه پنتاما

با مزایای برچسب ها آشنا شوید

برچسب زدن مزایای بسیاری دارند و می توانید با کمک آنها برای بهبود عمل کرد وبسایتتان قدم های جدی بردارید. اما مزایای تگ ها در دو دسته تقسیم بندی می شوند که در ادامه به طور دقیق آنها را مطالعه می کنید:

  • مزایای برچسب ها از نگاه کاربران

برچسب ها می توانند سبب شوند یک طبقه بندی درست از مطالب تهیه شده و کاربران بتوانند به شکل درست به مطالب مورد نظر خود دسترسی پیدا کنند. در واقع برچسب های دقیق می توانند کمک کنند تا کاربران در زمانی بسیار کم مطالب مورد نظر خود را بیایند و مجبور نباشد مدام برای پیدا کردن آنچه می خواهند، زمان بگذارند.

تصور کنید که یک کاربر می خواهد برای خرید یک دستبند طلا با سنگ فیروزه، وارد یک سایت فروشگاهی شود. اگر فروشگاه اینترنتی تگ مناسبی برای این امر در نظر گرفته باشد، کاربر می تواند با یک کلیک ساده به انواع و اقسام دستبندهای طلا دسترسی پیدا کند.

  • مزایای برچسب از منظر سئو

این بخش از گزارش ما، بسیار با اهمیت است پس پیشنهاد می کنیم مزایای برچسب از منظر سئو را کاملا دقیق مطالعه بفرمایید.

باید بدانید هر تگ در واقع یک صفحه به حساب می آید و شما به تعداد تگ های خود، دارای صفحات بسیاری هستید.

به بیانی دیگر این صفحات ارتباط دهنده میان مطالب گوناگونی هستند که از نظر کاربران سمت و سویی یکسان دارند.

منطقی است که این صفحات به موتورهای جست و جو کمک کنند تا درک بهتری از سایت به دست آورند. در واقع تگ ها این فرصت را ایجاد می کنند که موتورهای جست و جو، مطالب بیشتری که مرتبط با سرچ کاربر هستند را به نمایش بگذارند و سبب افزایش ترافیک سایت شما از سوی خود شوند.

به عنوان نمونه مجددا به مثال بالا باز می گردیم. شما در مثال بالا از تگ “سالاد سزار”، “سالاد”، “پیش غذا” و… استفاده کردید. تصور کنید کاربری عبارت “چگونه سالاد سزار درست کنیم” را سرچ کند، در این شرایط گوگل برای آن که شبیه ترین صفحه را به کاربر پیشنهاد دهد، به جست و جو می پردازد و می توانید در این شرایط امیدوار باشید که یکی از پیشنهادات، صفحه شما باشد زیرا تگ هایتان کاملا مرتبط با سرچ کاربر است.

به بیانی دیگر برچسب ها این امکان را به شما می دهند تا با کمک آنها از کلمات کلیدی مهمتری برای جذب کاربر و افزایش ترافیک سایتتان استفاده کرده و با دقت بالاتری عمل نمایید.

پیشنهاد میکنیم این مقاله را هم بخوانید:
کلمات کلیدی LSI چیست ✔️ در سال 2021 چقدر در سئو مهم و حیاتیست؟

مزایای استفاده از تگ

مضرات استفاده نادرست از برچسب ها چیست؟

همان طور که در ابتدا به شما تاکید کردیم، برچسب ها اگر به درستی مورد استفاده قرار نگیرند، می توانند مشکلات بسیاری را ایجاد کرده و سبب شوند نتیجه عکس به دست بیاید.

استفاده نادرست از برچسب می تواند عواقب زیر را به همراه داشته باشد:

  • تولید محتوا به صورت تکراری

باید بدانید تولید محتواهایی با برچسب های دقیقا یکسان به این معنا است که شما در واقع محتوایی تکراری تولید کرده اید. در مثال خودمان اگر برچسب های “سالاد”، “سالاد سزاد” و “پیش غذا” را برای دو متن متفاوت استفاده کرده باشید، عملا مطالبی یکسان نوشته اید؛ پس گوگل محتواهای شما را به شکل تکراری شناسایی کرده و این امر می تواند به ضرر سایت شما تمام شود.

پیشنهاد می کنیم هرگز دو یا چند مطلب را با تگ های کاملا یکسان منتشر نکنید و حتما برچسب های متفاوتی برای آنها در نظر بگیرید.

  • تشابه مفهومی صفحه ها

اگر تگ ها به درستی استفاده نشوند، ممکن است این مشکل را ایجاد نمایند که صفحاتی با مفهومی متفاوت در نزد کاربر یا گوگل، یکسان شناسایی شوند. در واقع تگ ها این امر را القا می کنند که صفحات کاملا متفاوت، کاملا به هم شبیه هستند. به عنوان نمونه شما ممکن است مطالب کاملا متفاوتی را با تگ “سالاد” مورد استفاده قرار دهید که این امر موتورهای جست و جو را در خصوص تشابه این صفحات به اشتباه می اندازد. همچنین ممکن است به جای آن که تگ در افزایش ارزش محتوای شما اثرگذار باشد، سبب شود این صفحات جایگاه بی ارزشی را به دست آورند.

  • ایجاد صفحات بی ارزش

باید بدانید استفاده از تگ های بیش از اندازه عمومی ممکن است سبب شود صفحات شما از نظر گوگل و سایر موتورهای جست و جو، بی ارزش شناخته شده و شانس شما برای به دست آوردن رتبه بهتر در گوگل، از دست برود.

در پایان

برچسب ها توانایی بسیاری در بهبود سئو سایت شما و همچنین افزایش بازدید سایت دارند اما همه این موارد منوط به آن است که تگ یا همان برچسب ها را به درستی مورد استفاده قرار داده و از جاگذاری برچسب های غیر اصولی بپرهیزید.

به اشتراک بگذارید

نظرات شما برای ما مهم است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره در ایام کرونا
۰۹۱۲۴۹۰۱۰۳۱